Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł Termet Unico-13 dziwna praca

sadop 04 Sty 2012 15:08 1968 2
  • #1 04 Sty 2012 15:08
    sadop
    Poziom 12  

Witam,
    Mam problem z pracą kotła jednofunkcyjnego Unico-13. Jakieś cztery miesiące temu kocioł został sprawdzony oraz wyczyszczony przez serwisanta. Po tych czynnościach działał bez zarzutu. Od jakiegoś miesiąca zaczął dziwnie chodzić a mianowicie:
    - strasznie głośno odpala gaz
    - nie zawsze odpala za pierwszym razem, czasami dopiero po trzech próbach
    - potrafi zacząć grzać i nagle wyłączyć się po około 15 sekundach pracy
    - po zapaleniu na początku pali strasznie dużym płomieniem, po kilku sekundach zmniejsza go
    - pali nierównomiernie; przechodzi od dużego płomienia w mniejszy po czym wraca do dużego i tak w kółko

Proszę o jakieś sugestie co można sprawdzić przy opisanych przeze mnie objawach.

• #2 11 Mar 2013 20:59
    Janek3311
    Poziom 11  

Miałem podobny problem dzisiaj ze swoim Unico -24. Jak się okazało nie było powietrza w zbiorniczku przeponowym tym za piecem. Po dopompowaniu do 1,5 bara wszystko ustąpiło piec działa rewelacyjnie w każdym przedziale temperatury.

• #3 15 Gru 2013 13:09
    glubka75
    Poziom 9  

Witajcie.
    Chciałbym nieco odgrzać temat.Posiadam taki sam piec-Unico -13 jednofunkcyjny.
    Działał bez zarzutu przez 10 sezonów,w tym zaczął dziwnie się zachowywać.Mianowicie czasami odpala od razu a czasem za drugim razem.Gdy odpali za drugim to poprzedzi to załączenie pompki,wyłączenie pompki,przerwa 2-3 sekundowa znowu załączenie pompki i już za drugim razem jest odpalenie gazu.Co odpowiada za podanie sygnału do modułu odpalania,bo jak temp spadnie trzy stopnie poniżej zadanej to powinien zapalić-zapala ale czasem nie od razu...Drugim objawem jest tak jak kolega napisał w pierwszym poście-dziwna modulacja płomienia-duży-mały-duży-mały...Dzieje się to już po właściwej modulacji i zejściu na małe"obroty"Dziwne to-nigdy nie było tego...
    Co to może być???
    Poradźcie coś ...a jak dopuścić w razie czego tego powietrza i kto to robi???
    Fakt nigdy nie dopuszczałem niczego poza wodą...a zbiornik jest pod piecem ok 1m poniżej niego...
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
    Darek...

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo