Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Visual STudio 2008 C++ EE plik exe

Anubis2 04 Sty 2012 19:07 1264 4
  • #1 04 Sty 2012 19:07
    Anubis2
    Poziom 12  

Napisałem grę w C++/CLI korzystając z Windows forms applications. Gra włącza się w visualu w trybie debuger i trybie release, nawet stworzyłem osobny tryb kopiujący ustawienia z release. Niestety plik exe utworzony w katalogu release czy nowo utworzonym nie działa prawidłowo. Włącza się ( pojawia się "klepsydra") i nic. Już walczę z tym 2 dni... dołączyłem pliki zgodnie z http://wiki.warsztat.gd/index.php?title=Dystrybucja_aplikacji_napisanych_w_Visual_CPP_2005_EE

Plik kompiluje się w multriple MD (DLL) podczas kompilacje MT statycznej wyskakuje błąd Command line error D8016 : '/MT' and '/clr:pure' com .

Projekt mam napisany korzystając z bibliotek C++ (np. time.h) oraz przestrzeni nazw CLI.
    Domyślam się, że musze dodać pliki dll tylko jak jednym z programów szukałem jakie dll to np. dodając jeden z brakujących wer.dll do folderu z exe, dalej wskazywało, że jest on potrzebny.

Proszę o pomoc.

0 4
  • Pomocny post
    #2 04 Sty 2012 19:18
    directx11
    Poziom 17  

Strasznie to chaotycznie napisane. Z tego, co zrozumiałem, wersja Debug działa a Release nie? Jeśli tak, to prawdopodobnie winny jest brak inicjalizacji zmiennych w programie (tryb Release tego nie robi) i niektóre mają śmieci na początku, jest to najbardziej typowy i powszechny błąd przy próbie uruchamiania wersji Release. Gdyby brakowało bibliotek *.dll to program przy starcie by się raczej o nie upomniał a nie wieszał się z klepsydrą.

0
  • #3 04 Sty 2012 19:28
    Anubis2
    Poziom 12  

To znaczy visual włącza grę w środowisku po przez kompilacje w trybie Ralease, jednakże plik exe już nie działa i pojawia się klepsydra. Sprawdzę kod i poszukam błędów.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Sty 2012 21:27
    wiesniak
    Poziom 31  

Nie pamiętam, czy VS to instaluje, ale musisz mieć Visual C++ 2008 Redistributable package oraz .NET Framework, pewnie w wersji 3.5.

Nie ma możliwości zlinkowania bibliotek do Twojego exe jeśli używasz CLI - stąd ten komunikat, o którym pisałeś.

0
  • #5 05 Sty 2012 16:28
    Anubis2
    Poziom 12  

Ogólnie brakowało obrazka do gry musiał się znaleźć w folderze z exe. Dziękuje za pomoc.

0