Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kasa fiskalna w drugim punkcie sprzedaży.

04 Sty 2012 20:18 3819 10
  • Poziom 15  
    Mili Państwo, z uwagi, iż nie mogłem znaleźć tematów dotyczących mojego problemu, postanowiłem poprosić o pomoc i poradę.
    Od kilku lat prowadzę niewielki sklepik z urządzeniami telekomunikacyjnymi, telefonami i akcesoriami GSM. W punkcie mam drukarkę fiskalną. Obecnie chcę uruchomić drugi mały punk sprzedaży i z tego co wiem, to muszę zaopatrzyć się w drugie urządzenie fiskalne.
    Czy mogę kupić tanią kasę fiskalną i jak technicznie „ściągać” towar z magazynu (z komputera w pierwszym punkcie sprzedaży) ? Jak macie rozwiązane podobne przypadki ? Jak się wprowadza towary i jak sprzedaje za pomocą kasy ?
    Z uwagi, że zawsze miałem drukarkę nie zastanawiałem się nigdy nad techniczną sprzedażą za pomocą kasy.
    Jeśli temat nie pasuje do tego działu, to bardzo proszę o przeniesienie go w odpowiednie miejsce.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Zrób tak.
    Zdalny pulpit: (zrób sobie serwer RDP na kompie w lokalizacji pierwotnej, lub dodatkowym kompie w tej lokalizacji - gdzie masz dostęp do programu).
    Łączysz się z nim z twojej nowej lokalizacji przez Internet, który musisz mieć w obu miejscach.
    Musisz mieć również (w drugiej lokalizacji) port COM w komputerze, do niego podłączasz nową (drugą) drukarkę fiskalną.
    Uruchamiając program na pulpicie zdalnym "widzi" on twoją drugą drukarkę fiskalną pod portem, który niejako udostępniłeś "zdalnie". (W ustawieniach połączenia wskazujesz udostępnianie portów szeregowych).
    Oczywiście zadbaj o to, aby program Ci obsługiwał i rozróżniał obie drukarki fiskalne. Bez tego ani rusz!!! Program powinien mieć obsługę dwóch punktów kasowych.!!!
    Dla celów testu wydrukuj sobie np. raport dzienny, jeśli pójdzie, znaczy komunikacja jest. Reszta zalezy od ustawienia konkretnego (Twojego) programu.
    Niedawno z kolegą coś takiego uruchomiłem.
  • Poziom 19  
    Jaki masz program do sprzedaży?
  • Poziom 15  
    Mam Subiekta 4. Trochę wiekowy, ale na potrzeby prowadzenia magazynu, wystawiania faktur i paragonów w zupełności wystarcza.
    Pomysł Kolegi mickpr jest teoretycznie dobry (w praktyce pewnie też się sprawdzi), ale myślałem o tańszym rozwiązaniu tzn. o małej kasie, a nie drukarce, bo nie przewiduję dużej sprzedaży. Nie wiem tylko jak rozwiązać problemy techniczne o których piszę w pierwszym poście.
  • Poziom 19  
    Subiekt 4 nie jest już wspierany przez producenta. Nie da się do niego podłączyć żadnej współczesnej małej kasy ( być może coś z kas ELZAB by działało bo tam się protokoły nie zmieniają). Ogólnie praca Subiekt + kasy fiskalne to droga przez mękę.
  • Poziom 36  
    Chyba zasady zwiększania stanowisk czy możliwości programów są wszystkim znane, kupujesz program za 200 netto ale coroczny upgrade to już 400 netto i dobrze jak tylko raz w roku bulisz.
    W co wy tu chcecie umoczyć kolegę? internet w 2 punktach to 2 kompy z Win plus 2 abonamenty, a kto na to wszystko zarobi?
    Nie wiem czy Elektroda to dobre miejsce na uzyskanie pomocy, chyba warto wydać parę groszy za profesjonalną poradę.
  • Poziom 15  
    Rzeczywiście, jest to forum elektroniczne, a nie prawne.
    Myślałem, że ktoś ma podobną sytuację i napisze jakie zastosował rozwiązania.
  • Poziom 19  
    eurotips napisał:
    Chyba zasady zwiększania stanowisk czy możliwości programów są wszystkim znane, kupujesz program za 200 netto ale coroczny upgrade to już 400 netto i dobrze jak tylko raz w roku bulisz.

Jak już napisałem Subiekta 4 ani żadnego oficjalnego upgrade nie można kupić bo producent oprogramowania zaprzestał sprzedaży i wspierania tej wersji programu, więc nie wprowadzaj kolegi w błąd. Jak już chce pozostać przy oprogramowaniu z rodziny Subiekt to powinien zakupić upgrade do Subiekt GT za 290 PLN netto (pod warunkiem posiadania certyfikatu autentyczności do Subiekt4), oraz licencję na pracę oddziałową za 300 PLN netto. Do tego kasa fiskalna z listy obsługiwanych przez Subiekt GT lub mała drukarka fiskalna (rozwiązanie droższe ale dużo wygodniejsze).

eurotips napisał:
    W co wy tu chcecie umoczyć kolegę? internet w 2 punktach to 2 kompy z Win plus 2 abonamenty, a kto na to wszystko zarobi?

Kolega DrHause prowadzi działalność gospodarczą i prawdopodobnie widzi jednak realne szanse zarobić na drugi komputer, Windows, internet i całą resztę potrzebną do prowadzenia własnego biznesu.

eurotips napisał:
    Nie wiem czy Elektroda to dobre miejsce na uzyskanie pomocy, chyba warto wydać parę groszy za profesjonalną poradę.

Moja porada jest choć profesjonalna jest za darmo - przynajmniej na tym portalu.
  • Poziom 39  
    eurotips napisał:

No dobrze, zamiast więc krytykować moją poradę - podaj swój pomysł.
    DrHause napisał, że chce mieć dostęp do magazynu, który mieści się (jak domniemywam) w pierwszym punkcie. Wybór kasy, czy drukarki fiskalnej moim zdaniem to rzecz wtórna, a pierwotna jest dostęp do wspólnej bazy magazynowej. Zdaję sobie sprawę, że wszystko kosztuje, ale w jaki inny sposób chcesz zapewnić dostęp do wspólnych danych? Wszystko byłoby ok, gdyby pojedynczych towarów było zawsze więcej, niż potencjalnie można sprzedać w 1 dniu. Wtedy można przenieść stany magazynowe (np. na pendrive) i aktualizować "ruchy" towarów pod koniec dnia. Sprzedając na paragon nie ma potrzeby rejestrowania danych kontrahenta, ale co w przypadku wystawiania faktury? Teoretycznie nie trzeba jej fiskalizować, ale co z numeracją faktur? Ściąganiem towarów. Im dalej w las, tym więcej drzew. Porada prawna jest oczywiście wskazana - z tym się zgadzam. Ja spojrzałem na temat pod kątem informatycznym, a nie prawnym.

A może jeszcze inaczej. Rozdzielić magazyn na 2 części. W drugim punkcie sprzedawać tylko to, co jest "na półce" w drugiej lokalizacji. Ruchy towarów wymieniać MM-kami. Co do numeracji faktur proponuję zasięgnąć wiedzy prawnej - czy można rozdzielić numeracje (podejrzewam, że trzeba by dodać prefix - sugerujący punkt wystawienia).
  • Poziom 36  
    mickpr napisał:
    ... Ruchy towarów wymieniać MM-kami. Co do numeracji faktur proponuję zasięgnąć wiedzy prawnej - czy można rozdzielić numeracje (podejrzewam, że trzeba by dodać prefix - sugerujący punkt wystawienia).

To się nazywa Przesunięcie Międzymagazynowe i to jest już lepszy sposób.
    Z numeracją nie ma problemu, jakiś prefix załatwi sprawę.
    Nowy punkt to dla mnie pojęcie względne, wcale nie oznacza że zostanie w tej lokalizacji bo może tam klienci nie zechcą zaglądać, to miałem na myśli krytykując te komputery i internety. Jak się punkt rozkręci to po roku znowu można się zastanowić co dalej.

PS1 obowiązek prowadzenia magazynu powstaje dopiero po przejściu na pełną księgowość, na KPiR robisz to sam na własne życzenie
    PS2 Obowiązku posiadania kasy w punkcie nie obejdziesz.
  • Poziom 9  
    Kup kasę fisklaną elzab + modem kasowy PSTN lub GSM i problem załatwiony. obsługujesz za pomosą Subiekta 4 z modułu rozszerzona obsługa kas fikalnych w Administratorze.