Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oscyloskop Philips PM 3254

Jawo 04 Sty 2012 20:36 2538 10
  • #1 04 Sty 2012 20:36
    Jawo
    Poziom 10  

Witam ! Czy ktoś posiada schemat do tego modelu. Po włączeniu do sieci ,zapaliły się diodki , na ekranie pojawiła się pozioma linia dająca się regulować, ale po kilkudziesięciu sekundach wydobyło się mnóstwo dymu z zasilacza / napięcie na tylnej obudowie ustawione na 240 ,więc ok/ Jak sądzę poszło trafo. Jest opcja zasilania z zewnętrznego zasilacza /20-28V ,30W/ .Podłączyłem zasilacz ,i wszystko jest ok.Na ekranie pojawiła się kropeczka ,którą da się regulować /na obu kanałach/ . Po podaniu sygnału na wejście jest odczyt /sinus/ . Jest to mój pierwszy oscyloskop. /1M-25pF ,wejście/. Nie posiadam do niego sondy. Zamierzam używać go do pomiarów konstrukcji audio .Jaką sondę mogę zastosować ? Za wszelkie porady serdeczne dzięki !

0 10
  • #3 06 Sty 2012 12:56
    Jawo
    Poziom 10  

Dziękuję za schemat .Jest duża różnica między tymi modelami. Mój jest bardziej rozbudowany , ale tak ,czy inaczej , jeszcze raz wielkie dzięki ! Pozdrawiam !

0
  • #4 06 Sty 2012 13:12
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Podeślij zdjęcie tego oscyloskopu, to może znajdę coś podobnego bardziej.

0
  • #5 07 Sty 2012 12:36
    Jawo
    Poziom 10  

Zamieszczam parę fotek tego sprzętu. I przy okazji pytanie. Z przodu z prawej strony jest gniazdo/EXT/, domyślam się ,ze wyjściowe , oraz z tyłu /TTL/. Do czego służą ?

Dodano po 1 [minuty]:

Oscyloskop Philips PM 3254 Oscyloskop Philips PM 3254 Oscyloskop Philips PM 3254 Oscyloskop Philips PM 3254 Oscyloskop Philips PM 3254 Oscyloskop Philips PM 3254 Oscyloskop Philips PM 3254

0
  • #6 07 Sty 2012 15:01
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

To faktycznie całkiem inny. Jak będę w domu to poszukam podobnego.

To jest jakaś ogumiona wersja innego oscyloskopu. Zobacz schemat tego:

0
    Załączniki:
  • #7 08 Sty 2012 11:12
    Jawo
    Poziom 10  

Nie jest to ten model,ale i tak dużo mi pomogła instrukcja . Gdybyś kiedyś znalazł instrukcję do modelu ,który posiadam ,będę bardzo wdzięczny. Póki co,wielkie dzięki za dostarczone schematy.

0
  • #8 21 Sty 2014 07:59
    Jawo
    Poziom 10  

Nie chcąc zakładać nowego tematu odświeżam pytanie.Czy ktoś z forumowiczów posiada instrukcję i schemat do tego oscyloskopu? Problem jest jest taki,że nie odczytuje poprawnie sygnału .Na wejście podaję sygnał z generatora/sinus/ o wartości 2V,a wskazuje zaledwie jedną kreseczkę w działce.Podobnie z badaniem napięcia.Wszystkie regulatory ustawione poprawnie/czułość,czas/.Sonda fabryczna.Po przełączeniu na X1 sygnał jest większy,lecz nadal nie jest to poprawny wynik.Ogólnie sygnał w żadnym przypadku nie przekracza jednej działki.Regulacja /position/tylko w zakresie jednej działki.
    Proszę o ew.sugestie.Pozdrawiam!

0
  • Pomocny post
    #9 21 Sty 2014 09:20
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Sprawdź wzmacniacz odchylania Y.

0
  • #11 22 Sty 2014 09:22
    Jawo
    Poziom 10  

Dzięki za poradę i schemat.Z tym modelem,który podałeś nie ma problemu w sieci.Miałem go. Nie mniej udało mi się samemu znaleźć usterkę.Był oderwany kabel w środku /koncentryk/.Wszystko gra! Jednak po przesunięciu linii na samą górę,lub dół,linia się "wykrzywia".Tzn.jest prosta,jednak przesunięta względem poziomu o kilka kreseczek z prawej i z lewej.Regulacja "trace rotation" pomaga,jednak po powrocie na środek znów jest krzywo.Poza tym od czasu do czasu są jakieś zakłócenia.Linia jakby drgała.
    Swoją drogą to dziwne,że do podobnych modeli bez trudu można znalęźć instrukcję,a tego nie mogę .

0