Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa większe zużycie paliwa

17 Gru 2004 15:34 4831 13
  • Poziom 1  
    Cześc , mam Opla Corse (91) wtrysk jednopunktowy, jednak od kilku tygodni zauważyłem dużo większe zuzycie paliwa. Co może być przyczyną?? (oczywiście to że jest zima nie ma nic wspólnego , wycieki itp.) Czy jest regulacja...??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    tech w ASO
    ALBO KODY BŁYSKOWE
    JA RACZEJ SKŁANIAM SIE DO TEJ PIERWSZEJ MOZLIWOSCI
  • Poziom 27  
    Aso skasuja , sprawdzic kod blyskowy, sparawdzic opory toczenia kol czyli czy np hamulce sa ok szczegolnie tyl.
  • Poziom 25  
    aso skasuje tyle ile u kazdej osoby która ma bosch-a
    ale opel to franca i lepiej go diagnozowac tech-em
    pozdro
    T
  • Poziom 18  
    Jesli przyczyna nie lezy w samym autku czyli sterowanie czujniki ( czy zapalła sie podczas jazdy w ostanim czasie lampka check engine), to jeszcze temperatury spadły ostatni i autko chodzi na zwiekszonej dawce paliwa. Poza tym sprawdziłbym filtr powietrza ( jak dawno temu był wymieniany), filtr paliwa pod samochodem.
  • Poziom 10  
    Mam Corse 1,2 z 91 roku na jednopunktowym wtrysku. Kupiłem ją trzy tygodnie temu i jeszcze nie rozgryzłem, na razie wymieniłem tylko filtr powietza. Muszę coś zrobić ze spalaniem bo wynosi 10 - 11 litrów/100 w mieście. Jak tak dalej będzie to będę miał pomnik pod blokiem bo nie będzie mnie na paliwo stać. Pomóżcie. Jest to mój poerwszy prywatny samochód, i nie znam się na tym tak jak Wy, więc po ludzku proszę odpowiadać :)
  • Poziom 30  
    MarcinMxa: to może być całkiem normalne zużycie w zimie. Sprawdź w trasie i bez śniegu - wtedy będzie wiadomo.
  • Poziom 12  
    krótkie trasy zimą - silnik na 100% niedogrzany
    na długich trasach niska temperatura silnika -możliwe, że termostat do wymiany

jak sprawdzić:
    -odpal zimny silnik i sprawdź, czy wraz z silnikiem nie nagrzewa się od razu wąż do chłodnicy i chłodnica - to by oznaczało, że termostat za wcześnie się otwiera lub cały czas jest otwarty

-jeśli nagrzewa się powoli i po pewnym czasie nagrzeje się nagle tzn., że jest dobry
  • Poziom 10  
    Witam... chyba wiem na czym polega twój problem... jeśli twój model ma komputer to poprostu wyciągnij klemy z akumlatora (zresetuje to kopmputer) włącz samochód i zostaw go tak na chfinkę.. ażeby silnik się rozgrzewał, ale broń boże nie jeździj nim wtedy... jak już się rozgrzeje (bez twojej pomocy) to wtedy wszystko dobrze się poprogramuje i w droge ;-)
  • Poziom 12  
    Witam ja mam Astre roczki 93 silnik benzyna 1.4 i tez mono wtrysk
    I pali jak szalony, dzis zaczełem sprawdzać i umnie na 100% jest termostat walnięty. Samochod prawie wcale w środku sie nie nagrzewa i bardzo dlugo jedzie na z saniu - dlatego takie duze spalanie. Chodnica jest załaczona na stałe umnie własnie przez uszkodzony termostat a raczje bimetal ktory stanoł w miejscu. Mam nadzieje że wymiana duzo zmieni. Jesli u pana jest coś jeszcze innego prosze tez o post zawsze to jakies doświadczenie
  • Poziom 34  
    Jeżeli silnik mechanicznie sprawny to należy sprawdzić;rozrząd sondę lambda,czujnik temp.cieczy,termostat,zawór EGR.
  • Poziom 10  
    Byłem w zakładzie diagnostycznym. Facet zrobił wielkie oczy jak zaczął sprawdzać jakość spalin. Gdy zamochód chodzi na jałowych obrotach to skład spalin jest w normie, ale wystarczy że dotknę pedału gazy to spaliny są tragicze. Diagnoza - silnik w momencie dodania gazu zalewany jest oromnymi dawkami paliwa którego nie jest w stanie nawet wypalić. Sprawdził sondę lambda która prawie nie działa. Jutro idę kupić nową i powinno pomóc. Pytanie mam jeszcze bo słyszałem rózne opinie, kupić oryginalną opla ze szrotu czy zastępczą bosha ale nową?
  • Poziom 10  
    Jak na razie zmieniłem sondę labda na nową. Odczułem doś dużą poprawę na mocy i znaczne zmniejszenie złużycia paliwa do około 8 - 9 litrów. Jest jeszcze zimno więc wydaje mi się zę to niezły rezultat. Co do termostatu to muszę chwilowo odsapnąć finansowo, ale też go zmienię. Co do resetowania komputera to z tym muszę poczekać, ponieważ z tego co wiem, aby poprawinie zaprogramował się komputer, silnik należy zostawić w spokoju alż włączy się wentylator chłodnicy. Zrobiłem to po wymianie sondy. Silnik chodził 15 minut a temperatura w nim lekko podskoczyła, ale do włączenia się wentylatora to chyba by nigdy nie doszło i dałem spokój. Zobię to jak będzie cieplej. Myślę że główna usterka odpowiedzialna za to spalanie została wyeliminowana czyli sonda labda. Dziękuję wszystkim za pomoc. Zobaczymy jak będize palił latem.