Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa większe zużycie paliwa

17 Dec 2004 15:34 5005 13
  • Level 1  
    Cześc , mam Opla Corse (91) wtrysk jednopunktowy, jednak od kilku tygodni zauważyłem dużo większe zuzycie paliwa. Co może być przyczyną?? (oczywiście to że jest zima nie ma nic wspólnego , wycieki itp.) Czy jest regulacja...??
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 25  
    tech w ASO
    ALBO KODY BŁYSKOWE
    JA RACZEJ SKŁANIAM SIE DO TEJ PIERWSZEJ MOZLIWOSCI
  • Level 27  
    Aso skasuja , sprawdzic kod blyskowy, sparawdzic opory toczenia kol czyli czy np hamulce sa ok szczegolnie tyl.
  • Level 25  
    aso skasuje tyle ile u kazdej osoby która ma bosch-a
    ale opel to franca i lepiej go diagnozowac tech-em
    pozdro
    T
  • Level 18  
    Jesli przyczyna nie lezy w samym autku czyli sterowanie czujniki ( czy zapalła sie podczas jazdy w ostanim czasie lampka check engine), to jeszcze temperatury spadły ostatni i autko chodzi na zwiekszonej dawce paliwa. Poza tym sprawdziłbym filtr powietrza ( jak dawno temu był wymieniany), filtr paliwa pod samochodem.
  • Level 10  
    Mam Corse 1,2 z 91 roku na jednopunktowym wtrysku. Kupiłem ją trzy tygodnie temu i jeszcze nie rozgryzłem, na razie wymieniłem tylko filtr powietza. Muszę coś zrobić ze spalaniem bo wynosi 10 - 11 litrów/100 w mieście. Jak tak dalej będzie to będę miał pomnik pod blokiem bo nie będzie mnie na paliwo stać. Pomóżcie. Jest to mój poerwszy prywatny samochód, i nie znam się na tym tak jak Wy, więc po ludzku proszę odpowiadać :)
  • Level 30  
    MarcinMxa: to może być całkiem normalne zużycie w zimie. Sprawdź w trasie i bez śniegu - wtedy będzie wiadomo.
  • Level 12  
    krótkie trasy zimą - silnik na 100% niedogrzany
    na długich trasach niska temperatura silnika -możliwe, że termostat do wymiany

jak sprawdzić:
    -odpal zimny silnik i sprawdź, czy wraz z silnikiem nie nagrzewa się od razu wąż do chłodnicy i chłodnica - to by oznaczało, że termostat za wcześnie się otwiera lub cały czas jest otwarty

-jeśli nagrzewa się powoli i po pewnym czasie nagrzeje się nagle tzn., że jest dobry
  • Level 10  
    Witam... chyba wiem na czym polega twój problem... jeśli twój model ma komputer to poprostu wyciągnij klemy z akumlatora (zresetuje to kopmputer) włącz samochód i zostaw go tak na chfinkę.. ażeby silnik się rozgrzewał, ale broń boże nie jeździj nim wtedy... jak już się rozgrzeje (bez twojej pomocy) to wtedy wszystko dobrze się poprogramuje i w droge ;-)
  • Level 12  
    Witam ja mam Astre roczki 93 silnik benzyna 1.4 i tez mono wtrysk
    I pali jak szalony, dzis zaczełem sprawdzać i umnie na 100% jest termostat walnięty. Samochod prawie wcale w środku sie nie nagrzewa i bardzo dlugo jedzie na z saniu - dlatego takie duze spalanie. Chodnica jest załaczona na stałe umnie własnie przez uszkodzony termostat a raczje bimetal ktory stanoł w miejscu. Mam nadzieje że wymiana duzo zmieni. Jesli u pana jest coś jeszcze innego prosze tez o post zawsze to jakies doświadczenie
  • Level 34  
    Jeżeli silnik mechanicznie sprawny to należy sprawdzić;rozrząd sondę lambda,czujnik temp.cieczy,termostat,zawór EGR.
  • Level 10  
    Byłem w zakładzie diagnostycznym. Facet zrobił wielkie oczy jak zaczął sprawdzać jakość spalin. Gdy zamochód chodzi na jałowych obrotach to skład spalin jest w normie, ale wystarczy że dotknę pedału gazy to spaliny są tragicze. Diagnoza - silnik w momencie dodania gazu zalewany jest oromnymi dawkami paliwa którego nie jest w stanie nawet wypalić. Sprawdził sondę lambda która prawie nie działa. Jutro idę kupić nową i powinno pomóc. Pytanie mam jeszcze bo słyszałem rózne opinie, kupić oryginalną opla ze szrotu czy zastępczą bosha ale nową?
  • Level 10  
    Jak na razie zmieniłem sondę labda na nową. Odczułem doś dużą poprawę na mocy i znaczne zmniejszenie złużycia paliwa do około 8 - 9 litrów. Jest jeszcze zimno więc wydaje mi się zę to niezły rezultat. Co do termostatu to muszę chwilowo odsapnąć finansowo, ale też go zmienię. Co do resetowania komputera to z tym muszę poczekać, ponieważ z tego co wiem, aby poprawinie zaprogramował się komputer, silnik należy zostawić w spokoju alż włączy się wentylator chłodnicy. Zrobiłem to po wymianie sondy. Silnik chodził 15 minut a temperatura w nim lekko podskoczyła, ale do włączenia się wentylatora to chyba by nigdy nie doszło i dałem spokój. Zobię to jak będzie cieplej. Myślę że główna usterka odpowiedzialna za to spalanie została wyeliminowana czyli sonda labda. Dziękuję wszystkim za pomoc. Zobaczymy jak będize palił latem.