Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta SL67FV1, sterown: USB , dźwięk

witesco 04 Sty 2012 22:06 1390 8
  • #1 04 Sty 2012 22:06
    witesco
    Poziom 11  

Czy ktoś może jeszcze posiada sterowniki do starego komputera z płytą:
    SL67FV1, pod system WIN98,
    1. Obsługa USB,
    2. Dźwięk,

zainstalowałem sterowniki z płyty CD: "C-Media_AC97_Audio_Device"
    i komputer to zainstalował (razem z dodatkowymi plikami z płyt. instal. WIN-98, cmuda.cat, itp.)
    ale nadal w menadżerze urządzeń jest stary słynny " code 2, nie można załadować ... za pom . programu ładującego NTKERN.VXD , MMDEVLDR.VXD"

Czy ktoś ma może takie rzeczy na jakimś starym CD?

W sieci takich rzeczy już chyba nie da się znaleźć, chyba że pod jakąś nietypowa nazwą??

0 8
  • Sklep HeluKabel
  • #3 10 Sty 2012 12:27
    witesco
    Poziom 11  

Przeprowadziłem wielokrotną aktualizację sterownika, wskazując instalatorowi odpowiednie ścieżki, zainstalowałem WDM_A404 oraz WDM_A406.exe, instalator odegrał po restarcie swoje przedstawienie z bębenkiem (trwa aktualizacja ustawień systemowych) pojawiły się dwa nowe odtwarzacze wirtualne, niestety to nic nie pomogło, dźwięku nie ma, o USB nie wspominając.

Podpowiedziano mi: aby wyjąć płytę i spisać chipsety ale czy do takiej starej ( na stronie producentów) coś się znajdzie?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 10 Sty 2012 12:59
    Dra98
    Poziom 41  

Firma Soltek niestety już nie istnieje.
    Do tej płyty konieczna jest instalacja sterowników VIA 4.1 [nowe się kompletnie nie nadają], oraz VIA AC97.
    Do dźwięku ten powinien pasować VIA Vinyl Audio driver
    Gdyby to było konieczne poszukam płyty, powinny na niej być sterowniki oraz instrukcja tylko oryginalna płyta pamięta czasy Windows2000 i 98.

0
  • #5 10 Sty 2012 21:19
    witesco
    Poziom 11  

Będę bardzo wdzięczny za kopię/obraz tej płyty, bo to ciągle nie jest właściwy sterownik!

0
  • #7 12 Sty 2012 23:40
    witesco
    Poziom 11  

Piękne dzięki, ten sterownik wreszcie jest właściwy, kiedy go zainstalowałem, wreszcie zniknął żółty wykrzyknik przy VIA PCI Audiokontroler, i wreszcie otworzył się Regulator Głośności - sndvol32.exe(win98) (ten program - panel regulatora głośności - nie otwiera się gdy nie ma sterownika chipsetu)

Problemem jest to, że Windows Media Player nie odtwarza mi muzyki z rozszerzeniami *.midi i *.rmi (pełno jest tego w omawianym kopie)
    Początkowo myślałem, że to winna braku wyświetlania jakiegoś regulatora lub zaptaszkowania - ale niestety nie.
    Pewno to wina wersji 7.01. 00. 3055 - brak jakiś kodeków - już to przerabiałem koło 2000 r. i pamiętam wściekłe dyskusje na innym forum.
    Do ustawień multimediów Audio i Midi się dobrałem - ale tam była tylko jedna opcja urządzenia odtwarzającego (kodeka - nie wiem jak to dobrze nazwać) - w tej chwili gra - ale okropnie metalicznie!

0
  • #9 14 Sty 2012 22:10
    witesco
    Poziom 11  

1. Dzięki za ten link, kto by pomyślał że podstrona dla WIN98 jeszcze istnieje.

Dźwięk dla .MIDI i .rmi już mam i tu się trochę zasugerowałem, to są bardzo ubogie schematy dźwiękowe - dlatego to tak brzmi, wydaje mi się, że w moim komp. (kiedyś) miałem lepszy wirtualny syntezator i przykładowe melodie zapisane w jakimś lepszym formacie.

2. Nie oznacza to , że wszystkie problemy zniknęły:

Po włożeniu CD_Rom do stacji, (prawoklik) [menu]-Odtwórz - i dostaję komunikat, że "nie znaleziono określonej ścieżki"
    "Więcej szczegółów": - poniżej:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ścieżka do pliku jest nieprawidłowa
    Identyfikator błędu = 0x80070002, Identyfikator rozwiązania = 0x00000000
    Program Windows Media Player nie może znaleźć ścieżki do pliku. Prawdopodobnie przyczyną tego błędu jest nieprawidłowo wpisana lub zmieniona nazwa serwera, nazwa udostępnionego katalogu albo nazwa pliku.
    Należy wówczas sprawdzić, czy nazwa pliku i ścieżka jest wpisana prawidłowo. Jeśli błąd ten nie zostanie naprawiony, należy skontaktować się z administratorem sieci w celu uzyskania prawidłowej lokalizacji pliku, który ma zostać odtworzony.
    Pomoc w sieci Web

© 2000 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    -----------------------------------------------------------------------------------

Mam nadzieję, że z odpowiednią ścieżką w „Opcjach folderów”, jest wszystko w porządku [dla Audio CD] ?
    "C:\Program Files\Odtwarzacz multimedialny\wmplayer.exe" /device:AudioCD "%L"
    ----------------------------------------

3. O USB dalej mogę pomarzyć - "główny koncentrator USB" nie ma sterownika....

0