Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nawigacji MFD

xmarek 11 Cze 2005 11:24 91941 170
    @Mike@
    Poziom 15  
    a nie lepiej od razu kupic dvd ?? czyta przeciez wszystko tylko adapter/interfeace jest drogi
  • Sklep HeluKabel
    broda1301
    Poziom 14  
    Tak DVD czyta wszystko co potrzeba, ale nie jest najtańsze w podłączeniu bo musisz adapter DVD który jest drogi i nie zawsze działa poprawnie, albo podłączyć orginalne TV i do niego DVD (bez adaptera). Do zmieniarki wkładasz 6 CD i słuchasz a w DVD jak nie masz mp3 to troche się nawyciągasz i na wkładasz płytek (chodzi o zwykłe płyty audio).

No co tu wiele pisać zmieniarka jest najtańszym rozwiązaniem.
    @Mike@
    Poziom 15  
    własnie przed chwilą dowiedziałem się od kolegi / ma A6 z navi /
    że tylko oryginalna zmieniarka jest ok czyli Audi i teraz juz sam nie wiem bo jak bym kupowal to na allegro - moze jakaś pomoc ???

Dodano po 40 [minuty]:

broda1301 napisał:
    Zmieniarki Panasonic DP 6090 i DP 6091 też działają bez najmniejszych problemów ja mam 9061 i śmiga super, kabelek sam zrobiłem.

jest coś takiego ale jakoś tanie jest http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53890524
    broda1301
    Poziom 14  
    Nie prawda ja ma Navi VW a zmieniarkę Panasonic DP 6091 kabel zrobiłem sam i chodzi jak orginał.

Nie kupuj tej zmieniarki bo zmieniarki Blaupunkta nie będą działać z Navi. Albo orginał albo Panasonic DP 6090, DP 6091, DP600 i pochodne, nie wiem dokładnie jakie jeszcze modele chodzą, ale dobrze by było zapytać jak już będziesz miał konkretny model na oku. Ośmio płytowe Panasonic też chodzą tylko nie ma bezpośredniego dostępu do 7 i 8 płyty.
    psw
    Poziom 13  
    Panasonic CX-DP880N też chodzi. Mam taką.
    @Mike@
    Poziom 15  
    widze inne symbole zmieniarek niz podawane bo np. PANASONIC CX DP88 a może to nowsze wersje ?? - szukam równiez tunera TV i tez nie wiem jakie znaczenie maja numery na nich bo konkretnie potrzebny mi 4BO 035 192 F

Dodano po 1 [minuty]:

o, np. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=53602647
  • Sklep HeluKabel
    ElFi
    Poziom 12  
    Nie wiem czy nie powtórzę kogoś bo dość luźno przeczytałem wątek, ale tak mi się nasunęło:
    starsze wersje navi (z MFD to A i B) miały gorszy kompas i słabszą elektronikę dlatego dla nich zalecany jest ABS z obu kół. Natomiast od wersji C podłączamy tylko jedno koło (zresztą tak podają niektóre schematy) a pin drugiego koła nie jest w ogóle brany pod uwagę - nie podłączony do elektroniki. Gala zamiast ABS spisuje się zadowalająco (odświeżanie pozycji mamy co 24 cm, zamiast 4 gdyby był ABS) - no tak jakoś - w każdym razie 6 razy rzadziej;). Jeżeli ktoś dobrze podłączył Galę i ma dobrą mapkę i antenę - i mimo to nie trafia w drogę to już chyba tylko uszkodzona navi. Przerobiłem ten temat w Passacie na navich wersji C i D (z galą - bo mój moduł ABS nie daje sygnałów dla navi - chociaż kable idą do prawego słupka).
    @Mike@
    Poziom 15  
    własnie , wszystko juz podłączyłem , mam płytke Pl / chyba jakaś orietacyjna a nie to co DE / ale jak poznać jaka wersja navi ? czy wystarczy ''AS i strzałka w dół'' wtedy się uaktywnia menu z info wersji ale jak odczytac jaka wersja ??? czy jak już podałem sygnał na pin 26 to jest potrzebna jakaś kalibracja ? czy sie sama skalibruje , bo czytałem cos żeby podac impuls 8 ale co to i gdzie to jest ???

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

psw napisał:
    Panasonic CX-DP880N też chodzi. Mam taką.

Mam taka na oku tyle ze model CX-DP88N - bez zera po 88 czy to
    jest to samo ? jezeli bym ją kupił to czy musze jakies kable dokupywać ? czy ma to w komplecie - czy ona musi być w bagazniku ? / audi A4 avant /
    psw
    Poziom 13  
    @Mike@ napisał:
    Mam taka na oku tyle ze model CX-DP88N - bez zera po 88 czy to
    jest to samo ? jezeli bym ją kupił to czy musze jakies kable dokupywać ? czy ma to w komplecie - czy ona musi być w bagazniku ? / audi A4 avant /

Chyba też będzie chodzić, choć pewności nie mam. Do DP880N trzeba dokupić, lub dorobić, przejściówke, bo kabel ma inne wtyczki do radia. Ja kupiłem gotowy, ale nie pamiętam ile kosztował. Chyba trochę ponad 20 zł.
    W komplecie jej raczej nie będzie.
    Zamontować możesz w dowolnym miejscu. Musisz pamiętać o ustawieniu kąta, pod jakim jest zamontowana.
    xmarek
    Poziom 16  
    WV jak i AUDI ta kalibracja polega na podaniu obwodu koła i ilości impulsów przypadających na pełen obrót koła
    w MFD robi sie tak:
    przycisnąć 3 i 6 razem potem flaga następnie navi i pojawi się okno do ustawienia obwód koła a poniżej impulsy.
    Dla uadi nie pamiętam. poszukaj sobei na forum, ktoś pytał o coś takiego

a jeśli chodzi o zmieniarke to ja was nie rozumiem, bo w szyscy z uporem maniaka piszą o zmieniarkach na 8 płyt ( tych najdroższych), a przecież navi obsługuje zmieniarki 6 płytowe. dwie nie bedą widoczne. poco płącić za droższą zmieniarkę. kuipić na 6 płyt.
    a jeśli hcodzi o kabel to są trzy rozwiazania:
    1) bardzo drogie - kupić zmieniarke z kablem ( droższa o 100 zł) i dokupić przejście za 50 zł do radi VW.
    2) drogie - kupić zmieniarke z kablem, uciąć wtyczke i dorobić wtyczke do navi wg schematu z załącznika.
    2) bardzo tanie - kupić zmieniarke bez kabla (tańsze o 80 -100 zł) i wg schematu który podaje w załączniku zrobić kabel.

odnośnie schematu pamiętać i nie bać siezłączyć pin 7 i 8 ( ja za pierwszym razem sie bałem bo 8 to masa, ale po dwóch dniach kombinowania w akcie desperacji je złaczyłęm i zaczeło działać) pierwsze razy bywają trudne
    psw
    Poziom 13  
    xmarek napisał:
    a jeśli chodzi o zmieniarke to ja was nie rozumiem, bo w szyscy z uporem maniaka piszą o zmieniarkach na 8 płyt ( tych najdroższych), a przecież navi obsługuje zmieniarki 6 płytowe. dwie nie bedą widoczne.

Ja kupiłem nową DP880N z gwarancją, kablem, na 8 płyt, za niecałe 500 zł i na faktóre. Oryginalna do VW lub Audi, używana kosztuje na allegro ok 600 zł. Dostęp do płyt w Audi jest dość prosty, Strzałkami w górę lub w dół. Gorzej jest z dostępem w VW. Można dojść po zakończeniu ostatniego utworu z płyty nr 6. Do płyty nr 8 można dojść po zakończeniu płyty nr 7.
    xmarek
    Poziom 16  
    Cytat:

Ja kupiłem nową DP880N z gwarancją, kablem, na 8 płyt, za niecałe 500 zł i na faktóre. Oryginalna do VW lub Audi, używana kosztuje na allegro ok 600 zł. Dostęp do płyt w Audi jest dość prosty, Strzałkami w górę lub w dół. Gorzej jest z dostępem w VW. Można dojść po zakończeniu ostatniego utworu z płyty nr 6. Do płyty nr 8 można dojść po zakończeniu płyty nr 7.

Tak. Do malucha też włożysz silnik od porche.
    MFD jest zaprojektowane do obsługi zmieniarek sześciopłytowych. jest 6 ponumerowanych klawiszów, za pomocą których jest dostęp do każej płyty. i aby wysłuchać 7 i 8 płyty to można to zrobić po uwczesnym skończeniu 6. w audi troszke łątwiej.

Jesli chodzi o ceny to piszecie o zmieniaczach za 500, 600 zł. dla mnie to sie mija z celem bo adapter DVD kosztuje 350 zł a odtwarzacz DVD 400 zł i można mieć dvd za 700 - 800 zł i dla mnie ktoś co wydaje 600 zł na zmieniarke to dziwny człowiek. bez urazy.
    Zmieniarka DP 600 w dobrym stanie bez kabla kosztuje 80 - 130 zł + 20 na koszt zrobienia somodzielnie kabla i za 100 pare złotych można mieć zmieniarkę.
    płacenie 500 czy 600 za samą zmieniarką to dla mnie bezsens.z

Ja miałem takei zmieniarki iw tych czasach słuchanie CDA to przezytek.

Kupiłem rok temu odtwarzacz DVD weltech (barsdzo polecam) za 300 zł na allegro i zrobiłem adapter DVD ( koszt części około 200 zł) I Panie PSW za 500 zł i dwa dni pracy mam DVD w samnochodzie a nie zmieniarke.

Pozdrawiam

Wybór należy do was.
    @Mike@
    Poziom 15  
    Marek , nie moge skończyć z navi - mam instrukcje PL mam wszystko podpiete a nie moge dojść do tego jak sie wpisuje i gdzie sie wpisuje ten rozmiar koła i impuls - w VW to wszedzie piszą jakie przyciski i co dalej
    ale o audi nic - tam nie ma żadnych numerowanych przycisków ! czy ona się sama podczas jazdy skalibruje czy co ??? no tak niewiele i koniec

Dodano po 1 [minuty]:

acha, w instrukcji od navi pisze że podczas zmiany opon nalezy sie udać z kalibracja navi do ASO - tyle napisali i nic poza tym
    @Mike@
    Poziom 15  
    moge odkupić adapter od goscia co mi sprzedał navi - chce 300 zł potem tylko dvd i szafa gra :) navi działa bardzo dobrze jak dla mnie - jak zjechałem z trasy wczesniej wyznaczonej to mnie pani okrzyczała po angielsku ale ogólnie ok
    @Mike@
    Poziom 15  
    kupiłem dvd WELLTECH i nie mam koloru , dlaczego ??
    nie ma róznicy Pal czy NTSC poza tym po podłączeniu wzmacniacza buczą mi tyły jednostajnie - wyraznie słychac przy wyciszeniu radia
    co robic ? myslę ze to problem z masą ale ten obraz czarno-biały ??
    broda1301
    Poziom 14  
    Problem ze zwmacniaczem nie dawno był przerabiany. Musisz połączyć mase sygnałową (żółta kostka) z masą zasilania navi.

Ja nie dawno podłączałem wzmacniacz do swojej navi i nie miałem tego problemu, u mnie po zwarcu masy sygnałowej z masą zasilania pojawiało się ciche buczenie.

Ale musisz to sprawdzić.

a co z DVD to nie wiem niech się ktoś inny wypowie.
    Ktoś na forum już pisał że też ma czarno-biały obraz, prawdopodobnie to wina adaptera DVD, podłącz DVD pod zwykły TV i będziesz miał jasność czy to DVD czy adapter.
    xmarek
    Poziom 16  
    Jaki masz adapter??
    weź DVD do domu i zobacz jak chodzi na noramlnym TV.
    @Mike@
    Poziom 15  
    broda1301 napisał:
    Problem ze zwmacniaczem nie dawno był przerabiany. Musisz połączyć mase sygnałową (żółta kostka) z masą zasilania navi.

Ja nie dawno podłączałem wzmacniacz do swojej navi i nie miałem tego problemu, u mnie po zwarcu masy sygnałowej z masą zasilania pojawiało się ciche buczenie.

Ale musisz to sprawdzić.

a co z DVD to nie wiem niech się ktoś inny wypowie.
    Ktoś na forum już pisał że też ma czarno-biały obraz, prawdopodobnie to wina adaptera DVD, podłącz DVD pod zwykły TV i będziesz miał jasność czy to DVD czy adapter.

dokładnie tak mam dzisiaj zrobić , adaptem moze być uszkodzony - sprzedawca pisał zeby odesłać bo obraz naprawdę ładny tylko nie kolor , z masą przeczytałem wczoraj we wczesniejszych postach.dzieki.Kurcze , nie mam gdzie upchac tego dvd w aucie
    xmarek
    Poziom 16  
    @Mike@ napisał:
    zna ktos ten serwis ?? http://www.naviservice.com.pl/index.html bo tam było wczesniej naprawiane - ten adapter bo nie miał też kolorów

Odradzam kupowanie co kolwiek w naviservice. widziałem od nich dwa adaptery DVD i jakość jak w telewizji przemysłowej.
    1) brak jakilkolwiek filtrów. zakłócenia na ekranie straszne, widać wszystko co właczysz w aucie. Tak doradzą ci kupić filtry. kupisz filtry zamontujesz, szumy po części zlikwidujesz.
    2) błąd w konstrukcji tego adaptera bo jak sobie zamontujesz tube albo jakieś mocne głośniki basowe to w momęcie gdy pojdą basy to bedzie obraz przygasał. Nie rozumiem jak tego nie przewidzieli. takei użadzenie ma pobór prądu w granicach 100 mA. jeden kondensator 16V 4700 µF by pomógł.
    3) dżwięk zbiera szumy. nie wiem poco oni pakowali do adaptera dźwięk z DVD, jak prosto mogli go zapodaćnaz DVD do navi, wtedy by nie było żadnych zakłóceń.
    4) brak regulacji jakiejkolwiek. musisz rozkręcić obudowe i stracić gwarancje aby se np ustawić ostrość czy kolory.
    5) starte numery z układu scalonego. ten adapter to jeden wielki scalak i zstarli jego numer, dziwne. czegoś się obawiali?? przecież rynek z tymi adapterami do MFD w polsce jest tak mały, ze nie sądze,ze che ktoś chcialby się tym zająć. a jak komuś się spali kość to sobie nie wymieni bo nie bedzie wiedział jaka to jest.

6) w tej firmir to jakis burdel starszny jest. kiedyściś kupiłem u nich za pośrednictwem allegro i oczywiście daliśmy sobie nawet komentarze po czym za 2 tygodnie zadzwonili do mnie,z ęprzepraszają że nie zrealizowali zamowienia i ze już wysyłają!!! zrozumiałbym jakby sprzedawali 1000 artykółów dziennie a oni sprzedają pare na tydzień i się gubią.

Takie mam wrażenia odnośnie tej firmy i ich adaptera DVD.
    @Mike@
    Poziom 15  
    zaraz , bo chyba my się nie zrozumieli - ten adapter był już raz u nich naprawiany bo był czarno biały obraz - jak teraz ja mam
    chodzi mi o to żeby ktoś mi zrobił ten cholerny kolor zanim zaczną się wakacje - o nic wiecej dlatego wysłałem maila do tej firmy

Dodano po 2 [minuty]:

acha , ten adapter nie jest ich dziełem - tylko naprawiano go tam
    GT4
    Poziom 11  
    uwaga na te dvd kulki uciekaja z mocowania plyty jak sie dvd nagrzeje krotko mowic to wielkie g.... kulki mi polecialy na plytke w srodku i sie zjaralo
    @Mike@
    Poziom 15  
    GT4 napisał:
    uwaga na te dvd kulki uciekaja z mocowania plyty jak się dvd nagrzeje krotko mowic to wielkie g.... kulki mi polecialy na plytke w srodku i się zjaralo

masz na mysli Welltech ?? mało kozystam bo dałem adapter do przeróbki bo obraz
    miałem czarno-biały ale zauważyłem tez coś takiego że nie chce mi się dvd załaczać czasami , zdaza się tez zero reakcji na pilota - i to cholerne wkładanie płyty - jak w konsoli i przez to nie mam go gdzie zać tylko w schowku obok pasazera
    rekrek
    Poziom 2  
    zrobiliście panowie niezłe kompendium na temat MFD, i chwała Wam za to.
    została sprawa identyfikacji sygnału GALA. Mam Sharana z 97 roku, w którym ten sygnał powinien być wyprowadzony fabrycznie w kostce ISO. Niestety jakaś (nie)mądra głowa obcieła złącze OEM w instalacji, i dołączyła tam ISO pozostawiając większośc przewodów niepodłączonych.
    W związku z tym mam pytanie:
    - czy można szukać sytgnału GALA eksperymentalnie ( czy nie grozi to uszkodzeniem)
    - ew. jaki kolor ma przewod GALA w wiązce radia w WV Sharanie.
    z góry dziękuje za pomoc
    pzdr
    Mich@el
    Poziom 15  
    Zobacz czy nie ma białego z niebieskim paskiem? Jak nie to podam Ci kolor we wtyczce z tyłu zegarów.
    Pozdrawiam
    rekrek
    Poziom 2  
    znalazłem nieszczęsny sygnał GALA.
    w kostce OEM WV Sharan (a więc również Ford Galaxy i Seat Alhambra) jest to cienki czerwony przewód obok masy radia (brązowy gruby przewód).
    podczas postoju jest na nim 0,02V, podczas jazdy chyba 5,68V - 5,72V, nie pamiętam dokładnie. Napięcie nie rośnie podczas przyśpieszania, więc proszę się tym nie sugerować, zrealizowali funkcję prędkości w jakiś inny sposób.
    wielkie dzięki dla xmarek za to że chciało mu się opisać swoje doświadczenia.
    pzdr
    @Mike@
    Poziom 15  
    navi MFD naprawdę działa super ale... przez jedna dobe rozładowała mi kompletnie nowy akumulator mimo że był tylko alarm załączony.Co żle podpiete ? bo już nie wiem - pobrała dużo amperków gdy 'spała' i teraz nie wiem co żle mi elektryk odpiał bo nie moge wpiasć kodu SAFE i nawet radia nie mam - Tak tylko pytam bo może a raczej na pewno któryś 'plus' był non stop aktywny tylko który ?
    xmarek
    Poziom 16  
    @Mike@ napisał:
    navi MFD naprawdę działa super ale... przez jedna dobe rozładowała mi kompletnie nowy akumulator mimo że był tylko alarm załączony.Co żle podpiete ? bo już nie wiem - pobrała dużo amperków gdy 'spała' i teraz nie wiem co żle mi elektryk odpiał bo nie moge wpiasć kodu SAFE i nawet radia nie mam - Tak tylko pytam bo może a raczej na pewno któryś 'plus' był non stop aktywny tylko który ?

Zainwestuj w jakiś miernik. Amperomierz 5 minut pomiarów i bedziesz wiedział co jest nie tak. telepatycznie ci nikt nie powie. co to był za elektryk co odpiął ci coś w samochodzie nie stwierdzajac dokładnie w czym jest problem??
    @Mike@
    Poziom 15  
    Zlokalizowałem pobór prądu po kilku godzinach u znajomego elektryka i co się okazało ?? to piepszony adapter do navi znanej firmy pobierał na postoju aż 0,18A a po odpieciu go wyszło 0,04A i co teraz robic??
    400 zł dałem za to głupie pudełko zeby mieć to dvd w aucie.Firme znacie na pewno bo była tu o niej mowa o przypomniałem sobie jest to

http://www.naviservice.com.pl/

tylko dlaczega az taki duzy pobór pradu ma jak nie pracuje ??
    teraz go na noc wypinam i jest ok - 4 dni i nowy akumulator padał do zera
    Mich@el
    Poziom 15  
    Witam,a jak zasiliłeś interfejs!?
    Podłącz plus po stacyjce i będzie ok.
    Pzdr.