Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E36 320i awaria instalacji

timatumba 04 Sty 2012 22:49 2241 4
  • #1 04 Sty 2012 22:49
    timatumba
    Poziom 8  

Witam proszę o pomoc w wykryciu mojego problemu.Mianowicie chodzi o to że wywala mi bezpieczniki takie jak:
    1.poz bezpiecznika w tablicy 7 zamek centralny,centralny zespół sterowania o pojemności 5 A.
    2.poz bezpiecznika w tablicy 37.Wyrównanie reflektora,Boczne światła,Światło tablicy rejestracyjnej,Tylnie lampy,Lampy wewnętrzne,Przedział dla pasażerów,Układ wycierania mycia o pojemności 10 A
    i czasami,
    3.poz bezpiecznika w tablicy 34.Światła awaryjne,Czujnik wypadkowy,Czujnik alarmu 15 A
    .Ostatnio wykryłem że przy przełączniku świateł zaczęły mi się nadtapiać kabelki.zrobiłem z nimi porządek ale problem nie znikł.
    Nadal wywala mi te bezpieczniki.Gdy poz 7 jest włożona od razu upala się poz 37 która odpowiada za podświetlenie deski rozdzielczej i prawą pozycje.Gdy staram się wykryć problem dzięki grubemu drutowi miedzianemu zamiast bezpiecznika jednego i drugiego,zaczyna się topić jeden kabel odchodzący od tego przełącznika (jest on barwy szarej z czarnym paskiem).Tylko tak przemierzając ten przełącznik na tym kablu po przełączeniu na światła np postojowe jest napięcie.Więc go odciąłem od tego przełącznika skoro jest na nim zwarcie i co się okazało ten kawałek przewodu przy przełączniku nadal pokazuje napięcie,a jego dalsza część ma zwarcie do masy i tu już poległem.Rozebrałem pół deski i schowek pasażera żeby rozłączyć moduł zamka centralnego i nic.I nadal nie mogę znaleźć usterki.Błagam o pomoc bo tak nie mam ani podświetlania deski rozdzielczej ani nie działa mi centralka drzwi i elektryczne szyby.Za pomoc z góry dziękuję.

0 4
  • #2 05 Sty 2012 19:02
    decybel91
    Poziom 39  

odłącz gniazdo haka-przyczepki.

0
  • #3 05 Sty 2012 20:54
    timatumba
    Poziom 8  

Nie mam go ponieważ to jest wersja coupe bez haka

0
  • #4 09 Sty 2012 23:13
    timatumba
    Poziom 8  

Widzę że chyba nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na to pytanie.

0
  • #5 10 Sty 2012 07:29
    emeryt2
    Poziom 42  

Zostaw "druty" zamiast bezpiecznika na boku , bo spalisz sobie samochód!
    Jedź z tym do elektryka samochodowego.

0
  Szukaj w 5mln produktów