Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gazowy podgrzewacz wody ariston fast 11 cf e nie pali

sp sport 04 Jan 2012 23:01 9381 11
    sp sport
    Level 15  
    Witam. Po odkręceniu ciepłej wody, iskra jest ale piecyk nie odpala. Z tego co zaważyłem, piecyk nie daje gazu. Jakieś pomysły ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    tonk07
    Level 16  
    Jak wymiana baterii nie pomoże, to oczyść papierkiem elektrodę jonizacyjną - długi drucik w płomieniu.
    .
    sp sport
    Level 15  
    Witam. Bateria wymieniona, drucik wyczyszczony na błysk. Iskra strzela aż miło, niestety gazu dalej nie podaje. Już trzeci dzień jestem bez ciepłej wody :(
    sp sport
    Level 15  
    Oczywiście :) Gotuje obiad właśnie. Zrobiłem mały test tzn, odkęciłem ciepłą wode i zapalniczka podpalałem iskrownik, piecyk złapał i chodzi, ale gdy zakrece wode i ponownie odkrece dalej nie odpala, tylko przy pomocy zapalniczki moge uzyskac ciepłą wode.
    DonRomano
    Level 33  
    To zamontuj zapalniczkę ze sznureczkiem owiniętym dookoła kurka z ciepłą wodą. :D :D :D
    Przypatrz się tej iskierce, coś z nią nie tak.
    sp sport
    Level 15  
    Iskra jest duża i bije jak wściekła. Dysza w palniku nie daje gazu dlatego nie zapala sie płomyk. Po podgrzaniu diody jonizacyjnej zaplaniczką, zaczyna lecieć gaz z dyszy, pojawia sie płomyk a nastepnie cała reszta zostaje odpalona. Takie są moje obserwacje.
    DonRomano
    Level 33  
    A to ma świeczkę?
    Tzn. czy najpierw zapala się świeczka a potem palnik?
    sp sport
    Level 15  
    Nie wiem bo sie nie znam na tym. Jest cienka rurka z dyszą, obok niej jest drucik ktory bije iskre nad dysze gazu, obok iskry jest elektroda jonizacyjna ( drucik idący nad palnik głowny.
    DonRomano
    Level 33  
    A dysza jest dziurawa?
    Tzn. czy nie jest zatkana?
    sp sport
    Level 15  
    Jest czysta, rurka tez. Pytanie czemu w momencie odkrecenia kurka z wody, z dyszy nie leci gaz mimo, że iska bije ? Czemu przy udziale zapalniczki gaz w dyszy się pojawia i dzięki temu cały dalszy proces dziala poprawnie.

Dodano po 3 [minuty]:

sp sport wrote:
    Jest czysta, rurka tez. Pytanie czemu w momencie odkrecenia kurka z wody, z dyszy nie leci gaz mimo, że iska bije ? Czemu przy udziale zapalniczki gaz w dyszy się pojawia i dzięki temu cały dalszy proces dziala poprawnie.

Jeszcze jedno pytanie, czy ma znaczenie bateria ? Oryginalnie jest R20 1,5 v , ja zamontowałem zwykłego paluszka tez 1,5 v ? R20 jest juz słaba, na niej iskra bije wolniej a z paluszkiem częstotliwość przeskoku iskry jest dużo częstrza.
    DonRomano
    Level 33  
    Niestety nie pomogę.
    Uszkodzony moduł lub serwo.