Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba 1995r 1.9D-licznik

padgoj 04 Sty 2012 23:48 2817 8
  • #1 04 Sty 2012 23:48
    padgoj
    Poziom 9  

Witam wszystkich bardzo proszę o szybką pomoc. Mój licznik mierzy przejechane km oraz pokazuje wszystko lecz nie mierzy prędkości i obrotów.Czy da się coś zrobić lub czy kupię gdzieś jakiś nowy licznik do tego bo używki nie znalazłem od 2 miesięcy... proszę o pomoc :)

• #2 05 Sty 2012 01:26
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Pewny teraz nie jestem, daj foto licznika, powinny podejść od Ibizy, Golfa III. Jedynie nieco instalację trzeba zmodyfikować.

• #3 05 Sty 2012 01:53
    Zico63
    Poziom 37  

Instalacji nie trzeba przerabiać, licznik Golfa 3 i wymienionych Seatów będzie pasował; także od Polo 6N do 97 roku. Ważny jest indeks licznika i przeznaczenie (chodzi o to by był do AAZ).
    Wtyczka ma znormalizowane położenie przewodów w każdym z typów, najwyżej dany przewód lub funkcja nie występuje lub jest nieczynny. Przykładowo: przewód obrotomierza "idzie" zawsze do pinu 10, najwyżej nie będzie czynny gdy będzie wielki analogowy zegar - ale zwarcia nie zrobi.

• #4 05 Sty 2012 02:09
    11grzech
    Poziom 9  

W tych licznikach typowe jest pojawianie się zimnych lutów na gnieździe od przewodów, wystarczy poprawić luty i powinno pomóc.

• #5 22 Sty 2012 20:34
    padgoj
    Poziom 9  

tak wygląda mój licznik jak na foto poniżej
    Seat Cordoba 1995r 1.9D-licznik
    jeśli chodzi o te luty to ja się nie znam nic kompletnie ile może mnie elektronik skasować za takie coś? aha i jeszcze pytanko jak to wyciągnąć ten licznik jeśli mi ktoś podpowie spróbuje go wyciągnąć i zaglądnąć do niego miernikiem chyba to jakoś ogarnę ? ;D

• #6 22 Sty 2012 21:00
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Liczniki będą pasowały po delikatnych przeróbkach instalacji.

padgoj napisał:
    ile może mnie elektronik skasować za takie coś?

Ktoś kto Ci naprawi, przerobi, nie skasuje tylko weźmie opłatę za swoją pracę i wiedzę, trochę szacunku.
    padgoj napisał:
    spróbuje go wyciągnąć i zaglądnąć do niego miernikiem chyba to jakoś ogarnę ?

Tego bym nie robił na Twoim miejscu. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że pogorszysz tylko sprawę.

Dodano po 2 [minuty]:

Zico63 napisał:
    Instalacji nie trzeba przerabiać, licznik Golfa 3 i wymienionych Seatów będzie pasował; także od Polo 6N do 97 roku.

Prawda, to w odwrotną stronę trzeba nieco rozbudować instalację by lampki wszystkie działały, jak wkładasz z seata do VW.

• #7 22 Sty 2012 21:53
    padgoj
    Poziom 9  

Pawel wawa napisał:
    Ktoś kto Ci naprawi, przerobi, nie skasuje tylko weźmie opłatę za swoją pracę i wiedzę, trochę szacunku.

spokojnie, każdy inaczej to określa a w gruncie rzeczy chodzi o to samo...
    chciałem się tylko dowiedzieć ile taka praca jest ceniona w zł :)

• #8 22 Sty 2012 21:56
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Przekładka licznika to grosze. Naprawa to już trzeba by licznik zobaczyć.

• #9 30 Sty 2012 12:52
    padgoj
    Poziom 9  

Dziś kupiłem nowy licznik tak więc zamykam temat oraz dziękuje wszystkim za wypowiedzi w temacie. :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME