Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polo 1.4 1997 pedał hamulca wpada

05 Sty 2012 10:29 8284 12
 • Poziom 17  
  Witam,

  Podczas hamowania pedał hamulca wpada do samego końca, niezależnie od tego czy serwo wspomaga czy nie. Jeżeli lekko nacisnę hamulec to hamuje poprawnie - dopiero przy mocniejszym hamowaniu, pedał hamulca wpada. Podczas wpadania słychać takie charakterystyczne syczenie - jakby powietrze uchodziło.

  Wjechałem na kanał - NIC nie przecieka, płynu hamulcowego jest tyle samo ile było. Wcisnąłem hamulec kilka tuzinów razy - gdyby przeciekało to już dawno nie było by płynu. Dalej nic nie przecieka.
  Dodam że tydzień temu miałem przegląd i hamulce w 100% sprawne. Szczęki, tarcze, klocki wymienione rok temu i również na pewno sprawne.

  Zapowietrzenie? - odpada. Gdyby układ był zapowietrzony to podczas "pompowania" hamulec stawałby się coraz bardziej "sztywny". Tutaj z każdym naciśnięciem zachowuje się tak samo.

  Co może być przyczyną wpadania pedału hamulca? Niesprawna pompa hamulcowa? - gdyby to była wina pompy to przecież musiałaby gdzieś przeciekać..

  jakieś pomysły?
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Pompa hamulcowa do wymiany.
 • Poziom 17  
  To dlaczego nie wycieka płyn z pompy? Są jakieś sekcje w pompie?
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Na 100% pompa hamulcowa, Robiłem kilka takich pomp można je rozebrać wyjąć uszczelniacze i kupić nowe.
  Oczywiście sa w sprzedaży o wiele taniej wyjdzie jak zakup nowej pompy, a samemu też sobie poradzisz. Najgorsze to pózniejsze odpowietrzanie.
  [/GVideo]
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 39  
  Płyn cofa się do zbiorniczka, a nie wydostaje się na zewnątrz.
 • Poziom 17  
  tak dokładnie, po odkręceniu zbiorniczka i naciśnięciu na hamulec, płyn cofa się - przy szybkim naciśnięciu pryska jak z fontanny...

  są dwie sekcje (2 kanały ze zbiornika) i podczas naciskania hamulca pryska tylko z jednego. W drugim utrzymuje się mniej więcej stały poziom
 • Poziom 39  
  Ale puszcza uszczelnienie między sekcjami, jak byś nie kombinował pompa do wymiany.
 • Poziom 17  
  ja to rozumiem - pompę już zamówiłem, będę zakładał w sobotę rano.

  Nie rozumiem tylko jednej rzeczy.
  Hamulec wciska się do końca niezależnie od tego ile razy depnę. W takim przypadku powinien być wyciek płynu - ale nigdzie nie cieknie. Zapowietrzenie również wykluczone (czytać wyżej). Skoro uszczelnienie między sekcjami puszcza - to przecież i tak jest to w zamknięciu. Puszcza jedna sekcja (bo poziomy ciśnień w sekcjach nie są równe), ale tym samym dociska drugą -> w końcu poziomy ciśnień wyrównują się i nadal dociskam hamulec -> w pewnym momencie powinien powstać opór bo wszystkie klocki, szczęki są dociśnięte do maxa). A jakiegokolwiek oporu brak.

  Głośno myślę -> może cylinderki w tylnych kołach nie napełniają się dostatecznie, bo np. sprężyny tak dociskają tarcze że zostaje dużo luzu tzn. źle pracują..
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Cały płyn wraca do zbiorniczka,więc czego oczekujesz?
  Że po entym naciśnięciu pedału pompa się uszczelni?
 • Poziom 17  
  nie powiedziałem że cały płyn wraca do zbiorniczka - tylko część tego płynu.

  Podczas ściskania cylinderków (dosłownie palcami) płyn też wraca....

  Pompę zamówiłem więc wymienię, odpowietrzę. A oczekuję niezawodnego działania układu hamulcowego.
 • Poziom 17  
  Pompa hamulcowa.

  Pozdrawiam