Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polo 1.4 1997 pedał hamulca wpada

Tomcio7 05 Sty 2012 10:29 6046 12
  • #1 05 Sty 2012 10:29
    Tomcio7
    Poziom 17  

Witam,

Podczas hamowania pedał hamulca wpada do samego końca, niezależnie od tego czy serwo wspomaga czy nie. Jeżeli lekko nacisnę hamulec to hamuje poprawnie - dopiero przy mocniejszym hamowaniu, pedał hamulca wpada. Podczas wpadania słychać takie charakterystyczne syczenie - jakby powietrze uchodziło.

Wjechałem na kanał - NIC nie przecieka, płynu hamulcowego jest tyle samo ile było. Wcisnąłem hamulec kilka tuzinów razy - gdyby przeciekało to już dawno nie było by płynu. Dalej nic nie przecieka.
    Dodam że tydzień temu miałem przegląd i hamulce w 100% sprawne. Szczęki, tarcze, klocki wymienione rok temu i również na pewno sprawne.

Zapowietrzenie? - odpada. Gdyby układ był zapowietrzony to podczas "pompowania" hamulec stawałby się coraz bardziej "sztywny". Tutaj z każdym naciśnięciem zachowuje się tak samo.

Co może być przyczyną wpadania pedału hamulca? Niesprawna pompa hamulcowa? - gdyby to była wina pompy to przecież musiałaby gdzieś przeciekać..

jakieś pomysły?

• Pomocny post
    #2 05 Sty 2012 10:31
    domellus
    Poziom 28  

Pompa hamulcowa do wymiany.

• #3 05 Sty 2012 10:36
    Tomcio7
    Poziom 17  

To dlaczego nie wycieka płyn z pompy? Są jakieś sekcje w pompie?

• Pomocny post
    #4 05 Sty 2012 10:37
    ghost_adr
    Poziom 9  

Na 100% pompa hamulcowa, Robiłem kilka takich pomp można je rozebrać wyjąć uszczelniacze i kupić nowe.
    Oczywiście sa w sprzedaży o wiele taniej wyjdzie jak zakup nowej pompy, a samemu też sobie poradzisz. Najgorsze to pózniejsze odpowietrzanie.
    [/GVideo]

• #5 05 Sty 2012 10:39
    Usunięty
  • #6 05 Sty 2012 16:05
    manta
    Moderator Samochody

Płyn cofa się do zbiorniczka, a nie wydostaje się na zewnątrz.

• #7 05 Sty 2012 16:22
    Tomcio7
    Poziom 17  

tak dokładnie, po odkręceniu zbiorniczka i naciśnięciu na hamulec, płyn cofa się - przy szybkim naciśnięciu pryska jak z fontanny...

są dwie sekcje (2 kanały ze zbiornika) i podczas naciskania hamulca pryska tylko z jednego. W drugim utrzymuje się mniej więcej stały poziom

• #8 05 Sty 2012 16:36
    manta
    Moderator Samochody

Ale puszcza uszczelnienie między sekcjami, jak byś nie kombinował pompa do wymiany.

• #9 05 Sty 2012 16:45
    Tomcio7
    Poziom 17  

ja to rozumiem - pompę już zamówiłem, będę zakładał w sobotę rano.

Nie rozumiem tylko jednej rzeczy.
    Hamulec wciska się do końca niezależnie od tego ile razy depnę. W takim przypadku powinien być wyciek płynu - ale nigdzie nie cieknie. Zapowietrzenie również wykluczone (czytać wyżej). Skoro uszczelnienie między sekcjami puszcza - to przecież i tak jest to w zamknięciu. Puszcza jedna sekcja (bo poziomy ciśnień w sekcjach nie są równe), ale tym samym dociska drugą -> w końcu poziomy ciśnień wyrównują się i nadal dociskam hamulec -> w pewnym momencie powinien powstać opór bo wszystkie klocki, szczęki są dociśnięte do maxa). A jakiegokolwiek oporu brak.

Głośno myślę -> może cylinderki w tylnych kołach nie napełniają się dostatecznie, bo np. sprężyny tak dociskają tarcze że zostaje dużo luzu tzn. źle pracują..

• Pomocny post
    #10 05 Sty 2012 16:48
    manta
    Moderator Samochody

Cały płyn wraca do zbiorniczka,więc czego oczekujesz?
    Że po entym naciśnięciu pedału pompa się uszczelni?

• #12 05 Sty 2012 16:54
    Tomcio7
    Poziom 17  

nie powiedziałem że cały płyn wraca do zbiorniczka - tylko część tego płynu.

Podczas ściskania cylinderków (dosłownie palcami) płyn też wraca....

Pompę zamówiłem więc wymienię, odpowietrzę. A oczekuję niezawodnego działania układu hamulcowego.

• #13 09 Sty 2012 08:39
    Tomcio7
    Poziom 17  

Pompa hamulcowa.

Pozdrawiam

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo