Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CYFRA + na antenie PHLILIPS WIZJA TV

05 Sty 2012 11:19 6686 20
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam starą antenę po wizji. Podłączyłem do niej dekoder PHILIPS DSR 3201 od CYFRY. Niby wszystko działa, sygnał jest dobry. Pomiędzy 4-5 patrząc foto z instrukcji obsługi dekodera

http://cyfraplus.pl/technologie/sprzet/philips_dsr_3201/instrukcja_obslugi.pdf

Dekoder z tv jest połączony kablem euro. W sumie to chyba tego dekodera inaczej podłączyć nie można :) nie pamiętam teraz.
    W każdym bądź razie nie działają programy HD oraz wszystkie z pakietu TVN (TVNturbo, style, meteo, 24).
    Nie pamietam jak się nazywa pakiet ale to ten na full.

Czy powinienem zmienić jakieś ustawienia dodatkowo? Jakieś polaryzacje czy co tam innego? Czy może mi ktoś pomóc z nimi? Ja kompletnie się na tym nie znam - nie mój konik. Proszę więc o tłumaczenie jak dla dziecka.
    Dekoder działa normalnie na zestawie z Cyfry + 2 dekodery (multiroom). Problem pojawił się po podłączeniu jednego z dekoderów u mnie pod starą antenę. Jak podłączę pod zestaw z cyfry to wszystko jest OK.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    U rodziców jest taka większa antena i konwerter podwójny. Ja wziąłem od nich jeden dekoder i podłączyłem u siebie na starej antenie, która miałem w piwnicy od przeszło 10 lat.
    To, że jakości HD nie uzyskam na tym kablu to wiem ale obraz powinien być a jest tylko czerwony kwadracik w rogu. Tylko, że nie pamiętam czy te HD były na tym dekoderze, pewnie nie bo to faktycznie SD. TVNy były jednak na 100% a jest tak samo gdy wybieram jakiś program TVNu. Widać tylko czerwony kwadracik w prawym, dolnym rogu.
    Pomyślałem, że skoro jest inny konwerter to powinienem zmienić parametry odbioru. W instrukcji piszą:

"W przypadku gdy Abonent posiada nietypowy konwerter, powinien znać
    jego parametry techniczne. Wartości częstotliwości oscylatora należy wtedy wpisać
    w pola PASMO DOLNE i PASMO GÓRNE, w przeciwnym wypadku zaprogramowa­
    nie terminala nie będzie możliwe.
    Po kilkukrotnym naciśnięciu klawisza º możemy przejść do planszy, która pozwala
    na ustawienie częstotliwości transpondera przeznaczonego do sprawdzenia poziomu
    sygnału. Ustawienie częstotliwości transpondera i pozostałych parametrów innych
    niż standardowe (czyli: satelita – HOTBIRD; częstotliwość – 10892; polaryzacja
    – POZIOMA; symbol rate – 27,5; FEC – 3/4; sygnał 22kHz – NIE; PID – 128;
    TID1 – 199; TID2 – 198) także pozwoli na sprawdzenie poziomu i jakości sygnału,
    ale uniemożliwi przeprogramowanie terminala. Pojawi się wówczas informacja,
    że nie znaleziono żadnego programu i należy sprawdzić parametry odbioru i ustawienia
    anteny"

Tylko jak pisałem wcześniej ja kompletnie nie mam pojęcia co to są za parametry a już na pewno nie wiem gdzie ich szukać. Czy ktoś wie, czy konwerter z WizjiTV ma inne parametry niż te opisane w instrukcji? A jeśli ma, to jakie?

W odpowiedzi na pytanie. Moderator usunął Twój wpis bo nie chodzi o to jak odbierać obraz HD. :) Pewnie dlatego.
  • Poziom 8  
    TVN nadaje w HD? Faktycznie kanałów nadawanych w HD nie było na tym dekoderze - dopytałem. TVNy jednak były - nie ma ich teraz.
    Zadzwonię do serwisu może i dopytam co jest.
  • Poziom 8  
    No. Czyli powinno działać a nie ma żadnego z programów typu TVN. Próbowałem się do serwisu dodzwonić ale wszyscy oczywiście zajęci. Dałem sobie spokój.
    No ale jak? To wina złych ustawień czy może pogody.
  • Poziom 35  
    Czytasz (rozumiesz?) to, co inni do Ciebie piszą?
    Kup nowy konwerter (Inverto), zamontuj do anteny i dopracuj jej (anteny) ustawienie...

Edit:
    W poście, który mieszka w koszu, pytasz dlaczego?
    Sam podałeś, że ten dekoder na innej antenie działa bez problemu, wniosek taki, że powodem u Ciebie jest instalacja antenowa.
    Nie wiemy w jakim stanie jest antena, czy nie ma korozji, czy nie została odkształcona podczas dziesięcioletniego magazynowania. Ale za to konwerter, jeśli ma 10 lat to na 99 proc. jest do wymiany, kosz około 20 złotych...
    Przy braku doświadczenia w montowaniu instalacji sat możesz popełniać szereg błędów mogących mieć wpływ na końcowy efekt...
  • Poziom 8  
    Konwerter wymieniony na nowy. Poza wzmocnieniem sygnału na max nic innego się nie zmieniło. Antena wisiała sobie pod sufitem w piwnicy i nie była narażona na jakiekolwiek uszkodzenia, rdzy też nie ma. Kabel i końcówki są nowe. Sprawdziłem i kabel żadnego zwarcia też nie ma.
    Błędy przy instalacji? Co można niby zrobić nie tak? Bez przesady - skomplikowane jak budowa gwoździa.
  • Poziom 8  
    Antena ustawiona jak w opisie z instrukcji. Szkoda, że do jej ustawienia jest wykorzystywany tylko jeden pasek siły sygnału. Przy WizjiTV jeśli pamiętacie były dwa. Ustawiało się antenę w poziomie i w pionie. Tak myślę, że to może złe ustawienie anteny w pionie ale sygnał jest na maxa. Nawet jeśli, to już lepiej nie pokaże. Dziwna sprawa, bo rok temu u teściów podłączałem dwa dekodery z cyfry i też ustawiałem w takli sam sposób. Problem był tylko taki, że talerz okazał się za mały - po jego wymianie na jeszcze starszy, wiszący na dachu wszystko działa do dzisiaj bez problemu. Tylko, że tam na jednej antenie miały odbierać dwa dekodery. U mnie jest jeden.
    Wyszukałem na nowo kanały i też nic nie pomogło.
  • Poziom 8  
    Nic nie kręcę. Przed chwilą sprawdziłem jeszcze czy jest jakaś różnica jak się rusza anteną w pionie. Jedynie gubi sygnał. Ustawiłem jak było - wskaźnik kończy się delikatnie przed 5.
    Nic. Jutro zabiorę ten dekoder do rodziców i zobaczę czy jest jak u mnie czy tak jak było gdy go brałem.
    Tak jeszcze myślę czy oby ta antena ma wymagane min 60cm. Może powinna być jednak większa. Ta z Wizji jest zdaje się delikatnie jajowata nie całkiem okrągła. Może to o to chodzi.
    Nie da mi to spokoju. Że też akurat TVN Turbo nie ma.
  • Poziom 8  
    Na antenie rodziców dekoder działa normalnie. Wszystkie programy są. Zauważyłem, że brakuje teraz jeszcze kilku programów i kanały HBO zaczęły przerywać. Tak się zaczęło robić jak ruszałem anteną w pionie. Tylko, że sygnał się nie zmienił - nadal jest bardzo dobry. Tzn ustawiłem ponownie na jak najlepszy.
    Ja uważam, że ta antena jest po prostu za mała.
    A dekoder to SD 3201 a nie 6010. Sygnał jest określony jako jeden pasek. W pierwszym poście jest link do instrukcji obsługi. Kabel sprawdziłem czy ma zwarcie. Miernik tego nie wykazał więc uważam, że wszystko jest dobrze i żaden pojedynczy kabelek nie dotyka gdzieś gdzie nie trzeba. Konwerter jest wymieniony na nowy, Tzn wzięty z anteny od N gdzie działa. Ma niecałe 4miesiące. Nawet wczoraj zabrałem ten konwerter i podpiąłem na antenie u rodziców. U nich też był taki podwójny. No i tam wszystko działa. Czyli antena.
    Tylko, że za mała antena nie do końca mnie przekonuje. Jeśli była by za mała to i sygnał nie byłby odpowiedni. Chyba, że siła sygnału to jedno a kanały odbierane to drugie. Tego nie wiem.
  • Poziom 11  
    zak19 napisał:
    Chyba, że siła sygnału to jedno a kanały odbierane to drugie. Tego nie wiem.

Z pozycji satelitarnej HotBird 13E sygnały emitują 102 transpondery, każdy transponder z innej częstotliwości.
    Sygnał do wyświetlania paska sygnału tuner 3201 pobiera z jednej częstotliwości 10.892 MHz. Natomiast kanały TVN są nadawane z 11.393 MHz i nie ma żadnej pewności, że jest tu wystarczający poziom sygnału. Uszkodzony kabel lub konwerter może ograniczać lub uniemożliwiać odbiór pewnych pasm częstotliwości. Podobny efekt daje niedokładnie ustawiona antena, zły skręt konwertera lub uszkodzony przełącznik DiseqC.
  • Poziom 8  
    Czyli dobrze kombinuję, że sam talerz anteny może nie być wystarczającej wielkości w tym przypadku? Sygnał jest bardzo dobry ale antena nie zbiera danej częstotliwości w wystarczającym stopniu lub jak w przypadku programów TVN może ich nie wyłapywać wcale. Mam rację?
  • Poziom 8  
    To mógłby ktoś jednoznacznie powiedzieć mi dlaczego tak jest?
    Co mam zmienić?
    Konwerter jest dobry, kabel dobry - nie ma zwarcia i nie jest uszkodzony (sprawdzone miernikiem), dekoder dobry, antena nie ma żadnych uszkodzeń ani rdzy. Piszecie, że jej wielkość też jest dobra.
    Więc?
  • Moderator na urlopie...
    zak19 napisał:

Więc?

Ustawić poprawnie antenę, włącznie z odpowiednim kątem skrętu konwertera.
    Jeżeli to nie pomoże wymienić talerz na większy.
    Jeżeli nadal będzie występował problem, wezwać fachowca który wykona poprawnie powyższe czynności.
    Temat zamykam. Regulamin p.3.1.16, 3.1.17.