Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ford mondeo nie reaguje na kluczyk

05 Sty 2012 13:12 13083 7
  • Poziom 9  
    witam
    Mam problem z fordem mondeo 1.8 td 1998 r. Wczoraj samochód chodził poprawnie nie było żadnych objawów ,Kiedy dzisiaj chciałem go odpalić nie reaguje na przekręcanie kluczyka w stacyjce,czyli rozrusznik nie kreci,kompletna cisza.Kontrolki zapalają się normalnie jak zawsze ,elektryka działa poprawnie ,czyli klima,radio,szyby ,kontrolka świec żarowych też się zapala i gaśnie po chwili wszystko niby jest ok.Akumulator dobry sprawdzony,odłączyłem alarm ale też nie reaguje,wyczytałem że może imobilajzer w kluczyku padł,ale próbawałem zapasowym i też nic.
    Jak ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co do przyczyny to proszę o pomoc.
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Imobilizer nie ma tu wpływu na rozrusznik, proponuje puknąć czymś o wadze około 0,5 kg moze być młotek czy łyżka w rozrusznik jak zakręci to znak ze szczotki krótkie i się zawieszają.
    To taki doraźny sposób na sprawdzenie najczęstszej przyczyny takiego stanu.
    pozdrawiam
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 27  
    Roszer napisał:
    To taki doraźny sposób na sprawdzenie najczęstszej przyczyny takiego stanu.

Pod warunkiem, że przy przekręcaniu kluczyka słychać wyraźny stuk (elektrowłącznik na rozruszniku).

Jeżeli jest całkowita cisza (raczej coś w stacyjce jest zwalone) lub cichutko stuka tylko przekaźnik rozrusznika - to przyczyna leży poza szczotkami...
  • Poziom 27  
    adam7009 napisał:

A właśnie ,że we fordzie immo blokuje rozrusznik !,pytanie ja zachowyje sie dioda w zegarku?
    Też miałem wątpliwości, ale napisał:
    slomka8210 napisał:
    Kontrolki zapalają się normalnie jak zawsze
  • Poziom 9  
    Stuknięcie elektrowłącznika na rozruszniku słychać,dioda na zegarku w ogóle nie miga.Kolega Roszer doradził żeby poukać młotkiem w rozrusznik no i poskutkowało.Więc chba przyczyna jest już znana,Rozrusznik do regeneracji.
    Dzięki wszystkim za pomoc.
    pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam Mundka diesla 1,8 z 1999 roku,autko dzielnie służy i dobrze się sprawuje-aż do dziś.Dojeżdżałem do ronda na luzie i nagle silnik zgasł,zwyczajnie bez żadnego szarpnięcia czy hałasu-tak jak bym go wyłączył kluczykiem.Zakręciłem rozrusznikiem-kręcił ale nie odpalił,jeszcze raz-nie odpalił,jeszcze raz-już nie zakręcił rozrusznik,ponowna próba-cisza.Stoczyłem się wozem na pobocze,kombinuję kluczykiem-nic,kontrolki świecą,radio gra,jest sygnał,światła awaryjne,wentylator dmucha,nawet załącza się klima-nie kręci rozrusznik.Zajrzałem do bezpieczników pod maską a tam spalony nr4 20A taki w czerwonym polu,wymieniłem,przekręcam kluczyk i na pół sekundy zaświeciła kontrolka świec żarowych,pozostałe kontrolki świecą,rozrusznik stoi,sprawdzam bezpiecznik-spalony-tak zrobiłem jeszcze 5 razy aż do wyczerpania bezpieczników.Wyjąłem jeszcze wszystkie przekaźniki bo to może one robią zwarcie ale nic to nie dało- nr 4 nadal się przepala.W instrukcji obsługi ten bezpiecznik odpowiada za zapłon,samochód nie odpala na holu ale kontrolka ładowania gaśnie(oleju też)jak silnik się kręci podczas holowania,akumulator nowy 74 Ah Exide,silnik odpalał nawet przy -20 st C.Ewidentnie coś się zwarło bo po przekręceniu kluczyka w pierwszą pozycję(do zaświecenia się kontrolek) przepala się bezpiecznik zapłonu,dalsze przekręcanie kluczyka(do uruchamiania rozrusznika) nic nie daje-rozrusznik stoi.Aaa-odciąłem kabel od świec żarowych myśląc że to one zwierają-nic nie pomogło.
    Oczywiście potrzebuję pomocy w tej beznadziejnej sytuacji.