Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki pod TV, tv przez hdmi do pc, dźwięk z pc w głośnikach

MeTeorq 05 Sty 2012 15:17 1806 0
 • #1 05 Sty 2012 15:17
  MeTeorq
  Poziom 7  

  Witam,

  Od razu przepraszam jeżeli temat był poruszany, lub wyjaśnienie jest banalne, ale opisanie problemu przeze mnie jest zbyt rozległe, tak więc wujek google ma problem z pomocą. Jeżeli wyjaśnienie już istnieje, to prosiłbym bardzo o link.

  Sprawa wygląda następująco:
  Koło mojego pc, znajduje się telewizor LG 37ld465, który jest połączony z pc poprzez hdmi. Takie rozwiązanie pozwala mi korzystanie z tv jako monitora, oraz wykorzystanie jego głośników. Wszystko było fajnie, zmieniałem tylko w "urządzenia do odtwarzania" co ma być teraz urządzeniem wyjścia (?) i mogłem cieszyć się np. filmem czy grą.

  Teraz jednak skusiłem się na kupno głośników (jeżeli to miałoby być ważne to Modecom mc-shf56). Telewizor jednak do najwyższej półki nie należy i poskąpił wyjść audio (ma tylko cyfrowe). Głośniki podłączyłem przez to do wyjścia euro tv (przez adapter). Wszystko fajnie, tylko że jak przełączam wejście (input) w tv na hdmi, to głośniki wciąż odtwarzają dźwięk z ostatnio oglądanego kanału tv. Oczywiście na PC urządzenie odtwarzania mam ustawione na "HDMI" (tak jak zawsze miałem). Głośniki wbudowane w tv grają to co puszczam z komputera, ale głośniki podłączone do tv niestety nie.

  Nie wiem jak z technicznego punktu widzenia jest to rozwiązane, ale na moją logikę to głośniki dołączone powinny działać na tej samej zasadzie co wbudowane.

  Jak zatem rozwiązać ten problem, bym nie musiał przepinać kabla z komputera do tv?

  Zanim kupiłem głośniki, to szukałem rozwiązania jak podłączyć głośniki do tv, gdy ten nie ma wyjścia audio i były 2 opcje - euro i słuchawki, ale ta druga opcja była nawet dla mnie dziwna i summa summarum po wykręceniu głośników na maksa, trzeba ucho przytknąć.

  Może problem rozwiąże jakoś podłączenie głośników do wyjścia optycznego? Tylko jak? Kupno amplitunera nie wchodzi w grę :)

  Prosiłbym o wyjaśnienie ew. jakieś "łopatologiczne" tudzież poradzenie, czy istnieje jakieś rozwiązanie problemu ;)


  Z góry dziękuję i pozdrawiam!

  Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

  Temat do zamknięcia. Jednak udało się podpiąć skutecznie pod wyjście słuchawkowe, namieszałem za dużo w opcjach :)

  0 0