Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik przyspieszenia poprzecznego ESP Renault Laguna 2

05 Sty 2012 15:12 27654 15
  • Poziom 8  
    Witam.
    Postanowiłem napisać na tym forum, bo borykam się z dużym problemem od jakiegoś czasu.Otóż w mojej Renault Laguna 1,9dci 2001r pali mi się serv i ikona Esp.
    Na diagnostyce komputerowej wyszło, że czujnik przyspieszenia poprzecznego, znajdujący się podłokietnikiem przednich siedzeń, jest uszkodzony.
    Chciałem się poradzić czy już może ktoś spotkał z takim problemem?
    Dodam, że sprawdzaliśmy z mechanikiem wszystkie kostki przy kołach i wszystko tam jest ok.
    Dodam też, że chcę raczej uniknąć stacji ASO bo tam sobie śpiewają za to około 3500tyś zł.

Aha, może ma ktoś namiary do kogoś kto handluje takimi używanymi częściami? Model mojego czujnika to 8200 044 501-B.
    Za pomoc i odpowiedzi z góry dziękuję.
  • Poziom 16  
    moja rada jest taka: jedz do ASO zapłacisz około 150 zł i powiedzą ci na 100 procent co jest grane, może wystarczy go wykasować albo zaprogramować i niepotrzebna bedzie wymiana
  • Poziom 32  
    Mały kwadratowy??? Masz obok siebie zamontowane dwa czujniki czy jeden i ten jeden jest większy?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    do bodzio012 czujnik wygląda raczej na prostokątny czarny a obok niego są jakieś metalowe kostki w razie czego mogę dodać zdjęcia samego czujnika a jeżeli chodzi o ten czujnik to bardzo cieżko go dostać i tam gdzie się pytałem jak na razie nie mają.Jeżeli chodzi o ASO to nie jest to takie proste już się dowiadywałem.Problem jak na razie nie rozwiązany i mam nadzieję że ktoś mi pomorze bo jeżeli chodzi o Łódź i okolice nie ma nigdzie takiego czujnika o tym numerze.
  • Poziom 32  
    Wstaw zdjęcie to może załatwię, jeśli masz 2 w jednym, bo jeśli masz tam dwa osobno to niestety też szukam
  • Poziom 8  
    oki oczywiście wstawię jutro tak do południa,pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Nie wiem co się dzieje wczoraj wrzucałem fotki na stronę i ich nie widzę a jak prubuje je wrzucić na nowo to nie mogę.
  • Poziom 9  
    jeśli masz zdolności manualne to możesz go sam naprawić. ja dzisiaj naprawiałem w swojej lagunie. to jest ten mały kwadratowyCzujnik przyspieszenia poprzecznego ESP Renault Laguna 2Czujnik przyspieszenia poprzecznego ESP Renault Laguna 2 (a nie 8200 044 501-B)na 99,9%. jak go odkręcisz to od spodu jest zalany żelem.Czujnik przyspieszenia poprzecznego ESP Renault Laguna 2 musisz delikatnie go wyskrobać. na płytce jak juz ją odkryjesz będziesz miał półokrągłe wycięcie. na tej ściance(obudowie) od strony wycięcia usuwasz plastik (wycinasz) Czujnik przyspieszenia poprzecznego ESP Renault Laguna 2ponieważ od spodu również jest zalany żelem. lutownica i odsysaczem usuwasz cyne z igiełek pin (3 szt) od wtyczki.Czujnik przyspieszenia poprzecznego ESP Renault Laguna 2 jak juz wyciągniesz układ scalony(delikatnie podawżasz) to od spodu jest procesor. musisz go przylutować i zalać plastikiem.Czujnik przyspieszenia poprzecznego ESP Renault Laguna 2 składasz ponownie i powinno działać. Czujnik przyspieszenia poprzecznego ESP Renault Laguna 2nie musiałem podłączać pod clipa ale zależy jak długo zakodowany błąd. .powodzenia
    ps. jak zrobiłem to pół dnia chodziłem z uśmiechem
  • Poziom 8  
    Dziękuje za opis zrobienia,mam nadzieję że będzie działało wezmę się za to za tydzień bo jestem teraz za granicą w pracy i odpisze jak będzie wszystko w porządku.A u ciebie występował ten sam problem i go przez to rozwiązałeś??Po tym wszystkim muszę wykasować błąd komputerowo by się już nie pokazywał???Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    u mnie na początku raz działało a raz nie. aż nastał czas że jedyne co widziałem to tylko serv i esp foult. pojechałem na podłączenie pod CLIPa i wyszło ze to jest czujnik przyspieszenia porzecznego. w ASO chcieli 3500 za naprawe wiec stwierdziłem że nie mam nic do stracenia. poczytałem na forum RLKP i do roboty :) porobiłem zdjecia z przebiegu pracy poniewaz nie chciałem aby ktos dal się naciagnac na ASO. poskładałem i :D:D:D cudo jedyne co widziałem to tylko znaczek renault. na wszelki wypadek pojechałem podłączyc pod CLIPa i sie okazało ze wszystko ok :) tedynie wykasował z pamieci błąd.
  • Poziom 10  
    Witam
    Firma Autoelektronika w białymstoku naprawia takie czujniki, bez cięcia, a nie tak jak na zdjeciach, robiłem u nich i po naprawie nie ma sladu. Wyglada 100% jak fabryka, uzywają nawet takiego samego żelu od wilgoci jak w oryginale. Gwarancja na rok koszt 150zł, do tego diagnostyka CLIP. Naprawiają takze wysyłkowo, kontakt do nich 604 481 840 . Hitem jest to ze koduja takze nowe i uzywane karty do RENAULT w 5 minut na miejscu, a koszt niecała połowa tego co w serwisie za nówkę, a uzywka tylko 250zł!!!
    Pozdrawiam i polecam!
  • Poziom 9  
    tylko w jakim celu wydawac takie pieniadze jeśli samemu można za darmo zrobić.mozna to zrobić bez nacięcia tylko wtedy jest trudniej ale wykonalne. a to że zalewa sie plastikiem a nie takim samym żelem na nic nie wpływa. lecz faktycznie jeśli ktoś się boi lub poprostu nie ma zdolnośni manualnych to może z takich usług korzystać byle się nie nabrać na serwis renault bo tam to prawdziwi naciągacze.
  • Poziom 8  
    witam ponownie jeżeli chodzi o ten czujnik już go naprawiłem i jest spokój,zobaczymy na jaki czas :)) i zregenerowałem to u elektronika,samemu jednak nie chciałem się za to brać.Kosztowało mnie to 150 zł a nie jak w ASO 3500tyś zł. z gwarancją 12 miesięczna po za tym mam zapewnienie że nic już nie powinno się z tym dziać.Jestem z Łodzi i elektronik też więc jakby ktoś miał problem wyżej opisywany pomogę przez podanie adresu dziękuję wszystkim za pomoc.Pozdrawiam