Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy neostrada 2mb pójdzie na tych parametrach lini?

marmaz 05 Sty 2012 17:12 1381 8
  • #1 05 Sty 2012 17:12
    marmaz
    Poziom 9  

Witam, kończy mi się umowa na neostradę 1mb i chciałbym wziąść coś szybszego, ale nie jestem pewien czy na tych parametrach pójdzie 2mb i czy nie bedzie tracić synchronizacji, tym bardziej, że do centrali mam ponad 3km kabla...
    Mogę też mieć 3mb radiówkę na 5ghz, anteny widziałyby się bez przeszkód na odległości 4km. Dostawca ponoć przyzwoity, ale chyba co kabel to kabel?

Parametry lini:
    DSL Flavour = ADSL over POTS
    Reserved Bandwidth (kbit/s) up/down = 320 / 1312
    Uptime = 05:53:30
    kBytes Tx/Rx = 58583 / 984475

Properties
    Output Power (dBm) up/down = 12 / 18
    Attenuation (dB) up/down = 26 / 48
    Noise Margin (dB) up/down = 23 / 25
    Vendor Id (local/remote) = ALCB / IFTN

Statistics
    Loss of signal (local/remote) = 0 / 0
    Loss of power (local/remote) = 0 / 0
    Loss of framing (local/remote) = 0 / 0
    Errored Seconds (local/remote) = 0 / 0
    Loss of link (remote) = 0

0 8
  • #3 05 Sty 2012 18:10
    marmaz
    Poziom 9  

11111olo napisał:
    Powinna pójść ale to graniczne parametry.

Czyli nie warto pchać się na te 2mb? A nie wiecie czy jak podpiszę umowa na 2mb, a jak nie bedzie chulać to będe mógł podpisać jakiś aneks do umowy o powrocie do opcji 1mb? Btw. granicznych parametrów, na wcześniejszym modemie miałem jeszcze gorsze parametry:

Czy neostrada 2mb pójdzie na tych parametrach lini?

0
  • #4 05 Sty 2012 18:15
    11111olo
    Poziom 43  

Masz tłumienie 55dB.
    TePSA nie zgodzi się przełączyć.
    Jak byś podpisał umowę i usługa była by niemożliwa do działania to za darmo rezygnujesz z umowy albo wracasz na niższą prędkość.

0
  • #5 05 Sty 2012 18:27
    marmaz
    Poziom 9  

Pamiętam jak kończyła mi się poprzednia umowa to wydzwaniali do mnie i proponowali żebym wziął coś szybszego, ale nie chciałem bo byłem świadom kiepskiej linii... Jeżeli jest tak jak piszesz to o ile uda mi się podpisać umowę to wezmę te 2mb na próbę.

0
  • #7 05 Sty 2012 18:29
    marmaz
    Poziom 9  

Ok dzięki 11111olo :)

0
  • #8 05 Sty 2012 20:34
    terrade
    Poziom 36  

marmaz napisał:
    czy na tych parametrach pójdzie 2mb i czy nie bedzie tracić synchronizacji, tym bardziej, że do centrali mam ponad 3km kabla...
    Na takiej odległości to niektórzy mają 10 Mb/s, ale to wyjątek. W twoim przypadku 2 Mb/s pójdzie z zapasem, a parametry graniczne będą przy ok.4-4,5 Mb/s (wg pierwszego routera) i 3-4 Mb/s (wg drugiego).

Stabilność to inna sprawa. Statystyki które wkleiłeś są zbyt ubogie i z bardzo krótkich okresów. Sam wiesz jak się zachowuje linia obecnie i potem będzie tak samo, tyle że zapas będzie mniejszy. Obserwuj sobie Margin, jeśli te 25 dB się trzyma (no może 23-25) to powinno być dobrze, ponadto ważne są błędy (CRC,FEC,HEC oraz szczególnie BER test), bo choćbyś odświeżał 1000 razy dziennie obserwując Margin to znacznych zmian możesz nie zauważyć, a w błędach będą zmiany. Jeśli obecnie nie rwie synchronizacji to nie ma co się wahać i warto spróbować z 2 Mb/s.

0
  • #9 05 Sty 2012 20:44
    marmaz
    Poziom 9  

terrade napisał:
    marmaz napisał:
    czy na tych parametrach pójdzie 2mb i czy nie bedzie tracić synchronizacji, tym bardziej, że do centrali mam ponad 3km kabla...
    Na takiej odległości to niektórzy mają 10 Mb/s, ale to wyjątek. W twoim przypadku 2 Mb/s pójdzie z zapasem, a parametry graniczne będą przy ok.4-4,5 Mb/s (wg pierwszego routera) i 3-4 Mb/s (wg drugiego).

Stabilność to inna sprawa. Statystyki które wkleiłeś są zbyt ubogie i z bardzo krótkich okresów. Sam wiesz jak się zachowuje linia obecnie i potem będzie tak samo, tyle że zapas będzie mniejszy. Obserwuj sobie Margin, jeśli te 25 dB się trzyma (no może 23-25) to powinno być dobrze, ponadto ważne są błędy (CRC,FEC,HEC oraz szczególnie BER test), bo choćbyś odświeżał 1000 razy dziennie obserwując Margin to znacznych zmian możesz nie zauważyć, a w błędach będą zmiany. Jeśli obecnie nie rwie synchronizacji to nie ma co się wahać i warto spróbować z 2 Mb/s.

Dlatego między innymi zmieniłem poprzedni modem bo leciały czasami błedy crc i może raz w tygodniu zgubił synchro. Dużo dobrego naczytałem się o modemie SpeedTouch 510 pod słabe linie i dopiero od dziś na nim pracuje, jak na razie bez zarzutu, zero błedów no i parametry lini się polepszyły.

0
  Szukaj w 5mln produktów