Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktywacja ryglowania drzwi Passat B6

05 Sty 2012 19:05 10637 23
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie, mam pytanie odnośnie aktywacji ryglowania drzwi. Zakupiłem skaner VAG V-SCAN 5053 i nim próbowałem aktywować lecz nie wiem gdzie jest tak zwany Software Coding. Żeby dodać do niego wartość + 000032 aby aktywować ryglowanie drzwi. Dołączam zdjęcie skanera. Proszę o pomoc.
    Aktywacja ryglowania drzwi Passat B6
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik obserwowany
    Masz może VCDS?
  • Poziom 21  
    Dziwne... bo na zdjęciu tak jak by widać było napis "profesional"... Zapytaj sprzedawcy, powinna być instrukcja obsługi w języku polskim do tego...
  • Poziom 9  
    Skaner faktycznie działa super i jest wszysko w języku polskim, instrukcja też ale obsługi, znalazłem chyba odpowiedz, Software Coding w nowych modelach passata B6 jest 7 cyfrowy i teraz mam dylemat czy do tego mojego 7 cyfrowego kodu mogę dodać te 6 cyfrowe żeby uaktywnić ryglowanie, czy raczej tym sposobem mogę coś uwalić.
  • Poziom 39  
    szary1977 napisał:
    Skaner faktycznie działa super i jest wszysko w języku polskim
    Wiesz chociaż w jaki sterownik wszedłeś w momencie robienia zdjęcia.
    Jeżeli do tego kodu na zdjęciu chcesz dodać to swoje 000032 to jeszcze dużo musisz poczytać w internecie, a instrukcję od tego sprzętu czytać dopóty dopóki ją zrozumiesz.
    Szybciej i bezpieczniej będzie zrobić to w warsztacie.
  • Poziom 9  
    To jest tylko przykładowe zdjęcie kodu ECU, gdzie mam wejść to wiem bo już długie lata bawię się vag'iem 311, ale jak każdy wie to on nie obsługuje CAN, i teraz zakupiłem nową zabawkę do mojej nowej bryki, a instrukcja jest obsługi tej zabawki a nie jak kodować ECU, takiej instrukcji to nawet KTS nie ma a w nowszym VAG'u to masz podpowiedz za pomocą dymków.
  • Poziom 30  
    Witam
    W B6 moduł komfortu ma kodowanie długie i to co piszesz o dodaniu +000032 nie ma sensu .
    Pzdr
  • Poziom 9  
    Czyli tym sprzętem raczej tego nie zrobię?
  • Poziom 30  
    Pewnie się da, tylko nie będzie takie proste jak vcds-em .
    Trzeba wiedzieć które bajty zmienić i na jakie, jak nie masz pomocnika kodowania .
    Pzdr
  • Poziom 9  
    adam7009 napisał:
    napisz dokładnie co chcesz zrobić,pewne rzeczy robi się w adaptacjach.

Dokładnie to chce zrobić żeby wszystkie drzwi zamykały się po przekroczeniu 15km/h
  • Poziom 9  
    zwirek1 napisał:
    Pewnie się da, tylko nie będzie takie proste jak vcds-em .
    Trzeba wiedzieć które bajty zmienić i na jakie, jak nie masz pomocnika kodowania .
    Pzdr
    Tylko że ja kolego mam tylko ten 7 cyfrowy kod ECU i podczas kodowania żąda też tylko 7 cyfrowego kodu.

Dodano po 5 [minuty]:

adam7009 napisał:
    Trza było tak od razu ,adaptacja kanał 4 masz 0 ,wpisujesz 1 i masz ,a żeby się jeszcze otwierał to kanał5 robisz tak samo.Wystarczy?
    Czyli tak samo jak w B5 tylko jeden kanał dalej. Serdeczne dzięki! A od czego jest kanał 3? A orientujesz się może kolego czy w B6 z 2005 jest możliwość aktywacji świateł dziennych (halogeny na 50%)
  • Poziom 30  
    szary1977 to podaj numer sterownika który ma u ciebie takie kodowanie .
    Jak możesz zrób skan auta i zamieść na forum.
    Pzdr
  • Poziom 9  
    zwirek1 napisał:
    szary1977 to podaj numer sterownika który ma u ciebie takie kodowanie .
    Jak możesz zrób skan auta i zamieść na forum.
    Pzdr

Może być że ja się mylę, po niedzieli jak będę miał trochę czasu to sprawdzę i zrobię foto bo autko mam na bazie.

Dodano po 1 [minuty]:

adam7009 napisał:
    szary1977 napisał:
    A od czego jest kanał 3?
    pewnie ,że wiem.

Jest to może od pojedynczego otwierania drzwi, jak się mylę to mnie popraw.
  • Poziom 9  
    adam7009 to pomożesz w sprawie tego 3 kanału?
  • Poziom 39  
    Kanał 3 to selektywne otwieranie drzwi.
  • Poziom 9  
    Koledzy mam problem bo chciałbym dokonać długiego kodowania ale na moim skanerze mam tylko taki kod modułu komfortu i centralnej elektryki mam taki sam problem.
    Aktywacja ryglowania drzwi Passat B6 Aktywacja ryglowania drzwi Passat B6
  • Poziom 39  
    Odłóż ten sprzęt głębiko do kosza i podjeź do warsztatu.
  • Poziom 9  
    trans-serwis napisał:
    Odłóż ten sprzęt głębiko do kosza i podjeź do warsztatu.

A czemu? Nie dam rady tym sprzętem dokonać długiego kodowania?
  • Poziom 16  
    szary1977 napisał:

A czemu? Nie dam rady tym sprzętem dokonać długiego kodowania?

Trzeba by go oblukać dokładnie, sprzedawca niby zapewnia, że podoła kodowaniu ale w praktyce często bywa inaczej. Około 50zł kosztuje taka usługa więc zastanów się czy chcesz dalej sam sie mordować. Takie zabawki to dobre są do odczytu błędów czy wymiany klocków z systemem EPB.
  • Poziom 9  
    Dokładnie tak jak piszesz, sprzedawcy zapewniają jak z nimi rozmawiasz przed kupnem, a jak już kupisz to jak dzwoniłem to się okazuje że długiego kodowania nie zrobisz a jak pytałem to jakie kodowanie można nim zrobić, to sam nie wiedział co powiedzieć. Czyli on się nadaje tylko do błędów i podglądu bloków pomiarowych.