Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo A1000 16 letnia nie reaguje na przyciski -rocznik 1995

05 Sty 2012 19:36 2919 7
  • Poziom 14  
    Witam serdecznie, mam problem z pralką jak w temacie , pralka wogóle nie reaguje na przyciski , zapala się kontrolka że jest pod napięciem ale nie reaguje na nic , drzwiczki też się nie blokują, tak jak by umarła , jakieś sugestie panowie i panie

Ps: próbówką sprawdziłem napięcie, dochodzi do programatora do kondensatorów także ale czy są sprawne to nie wiem hm, elektrozawór też ma napięcie , co mogło siąść ??programator ???

PRALKA ARDO A1000 ROCZNIK 1995

w pralce znajduje się także taki moduł czy to będzie jego wina jeżeli jest uszkodzony ??? http://motoallegro.pl/modul-remco-5601-whirlpool-awg-195-ardo-a-1000-i1984475956.html
  • Poziom 15  
    Napisz dokładnie co się dzieje.Skąd wiesz że przyciski nie działają?Tam masz jeszcze pokrętła.Jeśli drzwiczki nie blokuje może być uszkodzona blokada,bez tego pralka nie ruszy.Sprawdź czy dochodzi napięcie do blokady drzwiczek.
  • Poziom 14  
    Rozumie , drzwiczki wcześniej się blokowały , teraz nic sie nie dzieje totalne zero , przy załączaniu guzika on off zaświeca sie kontrolka pomarańczowa ze jest napięcie i tyle .Zupełna cisza świeci sie tylko ta kontrolka .
    Tak zapytam jak zewrze styki na blokadzie i pralka pójdzie czyli to bedzie wina blokady ma sie rozumiec ?
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Już nie pamiętam bo dawno nie robiłem,ale wydaje mi się że jak zewrzesz te trzy kabelki to chyba wyleci bezpiecznik.Sprawdź czy dochodzi napięcie do blokady,jeśli tak to blokada do wymiany.
  • Poziom 14  
    ok jutro sprawdzę i dam znać ,bo jak narazie pralka stoi nieruchomo z guzikiem podświetlonym na pomarańczowo , a nie ma mnie w miejscu gdzie teraz ona stoi .
  • Specjalista AGD
    marcinkuna napisał:
    Witam serdecznie, mam problem z pralką jak w temacie , pralka wogóle nie reaguje na przyciski , zapala się kontrolka że jest pod napięciem ale nie reaguje na nic , drzwiczki też się nie blokują, tak jak by umarła , jakieś sugestie panowie i panie

Ps: próbówką sprawdziłem napięcie, dochodzi do programatora do kondensatorów także ale czy są sprawne to nie wiem hm, elektrozawór też ma napięcie , co mogło siąść ??programator ???

w pralce znajduje się także taki moduł czy to będzie jego wina jeżeli jest uszkodzony ??? http://motoallegro.pl/modul-remco-5601-whirlpool-awg-195-ardo-a-1000-i1984475956.html

Próbówką nic nie sprawdzisz .Potrzebny jest jakiś miernik uniwersalny.
    Ten moduł steruje tylko obrotami silnika .
  • Poziom 14  
    andrzej1959 napisał:
    marcinkuna napisał:

Próbówką nic nie sprawdzisz .Potrzebny jest jakiś miernik uniwersalny.
    Ten moduł steruje tylko obrotami silnika .

wiem wiem próbówką sprawdzałem czy jest przejscie napięcia na poszczególnych urządzeniach na pralce , wiadomo do pomierzenia modułu trzeba miec miernik który posiadam
  • Poziom 14  
    Diagnoza trafna pięknie, było to elektrozamek drzwi , praleczka śmiga , dziękuje wszystkim za pomoc