Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 2605dn - czarny toner nie działa tylko na swoim miejscu

mateusz77892 05 Sty 2012 21:14 1816 6
  • #1 05 Sty 2012 21:14
    mateusz77892
    Poziom 17  

Witam.
    Może miał ktoś przyjemność regenerować toner Q6000A?
    Ostatnio wpadła mi w ręce drukarka HP 2605DN.
    Wszystkie kolory było strasznie blade, wyczyściłem optykę i teraz drukuje pięknie, lecz czarny toner się skończył.
    Rozebrałem cały toner, był już regenerowany bo wałek światłoczuły (bęben) jest rozbieralny.
    Zasypałem czarny toner do kasety, skręciłem toner i nie drukuje czarnego dalej.
    Chip się skończył, lecz drukarka drukuje nawet na skończonym chipie.

Po podmianie chipa i tonera niebieskiego z czarnym, okazało się że z elektroniką, laserem itd wszystko jest w porządku, tylko coś jest nie tak z tonerem.
    Troszkę ciężej bym powiedział porusza się zębatkami niż w pustym oryginalnym tonerze (może to przez pełny toner?)
    Podczas czyszczenia drukarka drukuje z lewej strony taki szeroki na 1,5-2cm równoległobok pasków.

Może coś źle złożyłem w tonerze? Za nisko może listwę nad wałkiem magnetycznym przykręciłem?

Jak myślicie co może pasować do tych objawów??
    Gdyby był zużyty bęben światłoczuły to podejrzewam że coś by tam zawsze nasmarowała chociaż kreskę, a nie całą białą kartkę.

Wykryty Problem:
    Po zamianie niebieskiego tonera z czarnym i przełożenia odpowiednio chipów, drukarka drukuje wszystkie kolory jak należy, lecz są podmienione kolory niebieski z czarnym. Gdy czarny toner jest na swoim miejscu nie drukuje czarnego.

0 6
  • #2 05 Sty 2012 23:57
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

A jakim tonerem ją zasypałeś ? Dedykowanym czy do zwykłych HP monochromatycznych ?

C.

0
  • #3 06 Sty 2012 09:50
    mateusz77892
    Poziom 17  

No facet w sklepie miał monochromatyczne ale sam mówił że do tego są inne więc zamówił specjalnie.
    Toner wygląda identycznie jak poniżej tylko pisze for use in HP 2600 BLACK
    i było 90g.

HP 2605dn - czarny toner nie działa tylko na swoim miejscu

Sprawdzałem jeszcze raz wszystkie styki, jest przejście ze styków na wałki, wszystko wydaje się być ok. Przy drukowaniu strony konfiguracji wszystkie odcienie drukuje oprócz czarnego, jedynie kilka czarnych pasków pierwszego kwadracika.

0
  • #4 06 Sty 2012 09:59
    anty35
    Poziom 26  

Witam a jak miałeś rozebrany toner to jak wyglądał wałek z gąbki ten pod wałkiem magnetycznym? i czy wyczyściłeś ze starego tonera.A bęben wyciągałeś z obudowy bo piszesz że jest rozbieralny.Napisz dokładnie co rozbierałeś?

0
  • #5 06 Sty 2012 10:06
    mateusz77892
    Poziom 17  

Ten gąbczasty wałek zresztą jak cały toner starannie odkurzyłem odkurzaczem, wałek z gąbki też został odkurzony. W miejscu wsysania był lekko żółtawy odcień wałka, po poruszeniu gąbki znikał, no ale podejrzewam że tak po prostu jest.
    Bębna nie rozbierałem, a trzeba?? coś w nim jest??

0
  • #6 06 Sty 2012 10:10
    anty35
    Poziom 26  

A sprężynki założyłeś po obu stronach ,przy składaniu?Z tyłu wałka magnetycznego jest włożony styk,zobacz czy ci czasem nie wypadł ?

0
  • #7 06 Sty 2012 11:14
    mateusz77892
    Poziom 17  

Chyba znalazłem błąd.
    Po zamianie tonera i chipa (czarnego i niebieskiego) i drukowaniu Raportu konfiguracji, wszystkie kolory się drukują jak trzeba lecz niebieski z czarnym jest zamieniony miejscami.
    Czyli wszystko jest dobrze tylko dlaczego nie działa czarny na swoim miejscu??

Myślę że tu coś nie tak jest z zasilaniem samego tonera, (elektrody, katody nie wiem co tam jest)(wysokie napięcia?) i u niebieskiego może działać a u czarnego może być za niskie napięcie.
    No nie wiem, jak się za taką usterkę zabrać? Gdzie jak szukać??

Podsumowując problem:
    Po zamianie niebieskiego tonera z czarnym i przełożenia odpowiednio chipów, drukarka drukuje wszystkie kolory jak należy, lecz są podmienione kolory niebieski z czarnym. Gdy czarny toner jest na swoim miejscu nie drukuje czarnego.

0