Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który aparat kompaktowy wybrać?

badmad69 05 Sty 2012 21:25 3040 7
  • #1 05 Sty 2012 21:25
    badmad69
    Poziom 9  

witam wszystkich,właśnie padł mi mój aparat,dziwna sprawa zaczął pokazywać poziome kreski na zrobionych zdjęciach,na filmie jak nakręcę wszystko ok jak ina zdjęciach przy rozdzielczości vga.ok teraz zapodam kilka modeli i prosiłbym o rade jaki model wybrac,wiem ze liczba pikseli nie jest wyznacznikiem tylko szybkość działania aparatu (opóźnienie migawki, szybkość systemu autofocus i szybkość zapisu zdjęć na kartę)stabilizacja obrazu i radzenie sobie ze zdjęciami w nocy jak i gdy chcemy utrwalić kogoś w ruchu.Co do kręcenia filmów mam osobno kamerę ale jak coś to też bym to chciał uwzględnić.a zatem:
    Fuji FinePix C10 170zł
    FUJI AX300 240zł
    FUJI AX230 300zł
    FUJI AV200 300zł
    NIKON COOLPIX L23 250zł
    Canon PowerShot A800 260zł
    Canon PowerShot A3000 IS 310zł
    PANASONIC LUMIX DMC-LS5 280zł
    PANASONIC DMC-S1 290zł
    z góry dziękuję za pomoc:)

0 7
  • #2 05 Sty 2012 21:59
    Plakon8
    Poziom 9  

Jeżeli mógłbym Ci polecić to np. tego FUJI AX230 akurat używałem go kiedyś i sprawował się w miarę dobrze byłem zadowolony. Dużo funkcji dobry czas reakcji i niezła jakość zdjęć, duży wyświetlacz (3'') :)
    Pozdrawiam :)

0
  • #3 05 Sty 2012 22:06
    Paolo1976
    Poziom 24  

Większość SONY CyberShot. Miałem i nigdy nie narzekałem, ani na szybkość, jakość makro, czy zdjęcia w nocy. Ale to tylko moja sugestia.

0
  • #4 05 Sty 2012 22:26
    kreslarz
    Poziom 35  

Od 2 miesięcy mam Fuji FinePix AX300 i uważam go za dobry zakup. Cena chyba 239 zł w jednym z supermarketów.

Zalety:
    - zasilanie 2 baterie AA (paluszki) - gdziekolwiek braknie prądu to pomoc w każdym sklepie, markecie, kiosku
    - magazyn pamięci - karty SD i SDHC tanie, łatwe do kupienia
    - świetne makro
    - bardzo dobry program do kopiowania dokumentów - korzystałem wielokrotnie - działa bdb
    - duży i czytelny nawet w słońcu wyświetlacz.
    - kilka fajnych opcji. Np jak przechodzisz do oglądania wykonanych zdjęć, to automatycznie chowa obiektyw. Doskonałe, gdy aparat przechodzi "z rąk do rąk" i wszyscy oglądają Ciocię Tusię, lub nowo narodzonego bobaska
    - oryginalne baterie padły w okolicach 200 zdjęcia (część z błyskiem, trochę filmów)
    - intuicyjna obsługa. Miałeś już cyfrówkę w ręku - 5 minut i tą masz opanowaną
    - filmy bez zarzutu - ale to nie dedykowana do filmowania kamera, więc nie należy wymagać cudów, szczególnie za te pieniądze.
    - malutki i zgrabny. Dobrze "siedzi" w ręku. Mam go stale przy pasku i przydaje się co chwila. Zamiast notować, spisywać, zapamiętywać - fotografuję i jest OK. Robię to już od lat. Aparat mam przy sobie, bo niestety to co jest zawarte w telefonach, to namiastki i nawet taki tani, ale aparat fotograficzny jest o niebo od tej namiastki lepszy.
    Wady:
    - przy słabym oświetleniu trudno ostrzy
    - tele i makro nie bardzo współpracują - może to nie wada jak się o tym wie
    - filmy na zoomie czasem nie są ostre. Jak zaczynamy ujęcie od zoomu, to jest OK, jak od szerokiego kąta i zoomujemy, to trochę gorzej.
    Poprzednio miałem Nikona L18. Jeden upadek z 1 metra na dywan - optyka do bani - koszt naprawy większy niż wartość aparatu.

0
  • #5 05 Sty 2012 22:29
    badmad69
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedz,znajomy też sobie chwalił sony ale ja akurat nie chcę tej marki.Choć obiektyw carl-a jak dla mnie jest super.zwłaszcza w moim starym fonie n73 i w kamerze też nie narzekam na niego ale jak już wspomniałem jako aparat na razie sony nie wchodzi w rachubę.Nikon i canon są dla mnie faworytami choć miło mnie zaskoczył fuji.No i kwestia ceny ten FinePix C10 jest stosunkowo tani,warto go kupić czy lepiej dołożyć 100 zł?

0
  • #6 05 Sty 2012 22:33
    Plakon8
    Poziom 9  

Nie wiem nie miałem tego aparatu ale może ten opis jeśli jeszcze go nie widziałeś pomoże Ci dokonać wyboru

Link

0
  • #7 05 Sty 2012 22:41
    kreslarz
    Poziom 35  

Hi, też dorzucę info o swoim aparaciku Link
    Powyżej pisałem o nim, ale nie wspomniałem o ważnych rzeczach:
    - zoom optyczny 5x
    - matryca 14 MegaPix.
    Reszta powyżej w linku.

0
  • #8 05 Sty 2012 22:47