Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V 50 2.0D 2005r 165tys Cięzko pali i kontrolki od poduszek

mrup 05 Sty 2012 21:37 2827 10
  • #1 05 Sty 2012 21:37
    mrup
    Poziom 9  

Witam.
    Jestem szczęśliwym posiadaczem V50tki 2.0D z 2005r, przebieg obecny to jakieś 165 tyś km, oczywiście wg licznika bo autko jest sprowadzone z Włoch i nie miał żadnych dok przebiegu ale wg stanu wnętrza wygląda że przebieg jest autentyczny, mam go od sierpnia 2011 czyli jakieś 4 m-ce.
    Generalnie autko sprawuje się rewelacyjnie, Zaraz po zakupie byłem na diagnostyce, był wpinany w kompa i nie wykazało żadnego błędu w pamięci, lecz... i tu się zaczyna..:

1.
    Gdy odpalam samochód, zwłaszcza gdy jest zimny(temp.poniżej zera)
    samochód ma problemy z odpaleniem, nawet zdarzyło mi się ostatnio że złapał ale tylko tak jak by na 2 lub 3 cylindry, przez moment, ponownie odpalił normalnie. Zawsze za drugim razem pali idealnie. Ponadto gdy go rano odpalam to puszcza taki siwy dym ale tylko przez 10-20 sek. Co jeszcze zauważyłem że gdy chodzi na wolnych obrotach to zapach spalin jest ostry i bardzo drażniący. Co zauważyłem to już moja 2 wymiana oleju , przejechałem nim za te 4 mieś. prawie 20tys. km i na pewno nie ma w ogóle ubytku tak oleju jak i płynu chłodniczego i generalnie samochód pracuje normalnie, bardzo dobre przyśpieszenie i odejście.Zawsze jak go odpalam świeci się kontrolka silnika ta żółta po przekręceniu stacyjki na I stopień i nie gaśnie, na II stopień i też nie gaśnie dopiero po odpaleniu gaśnie.

2.
    Po przekręceniu stacyjki na I stopień zaświeca się czerwona kontrolka poduszek pow., po 5-7 sek zgaśnie, na II stopniu też się zaświeca ale gaśnie razem z wszystkimi. Raz mi się zdarzyło iż nie poczekałem aż zgasną kontrolki, potrzebowałem szybko przestawić samochód i wówczas po tym jak ruszyłem do tyły zaświeciła się ta kontrolka od poduszek + czerwony trójkąt na środku. Po zgaszeniu i ponownym rozpaleniu nadal się świeciły obydwie te kontrolki. Natomiast po upływie jakichś 2-3h, gdy chciałem odjechać, zapalił normalnie kontrolki zgasły.

Bardzo proszę o radę bądź chociaż sugestię co to może być, czy to z tymi kontrolkami jest normalne?

0 10
  • Pomocny post
    #2 06 Sty 2012 08:29
    Ireneo
    Poziom 40  

mrup napisał:
    był wpinany w kompa i nie wykazało żadnego błędu w pamięci,

Raczej błąd powinien być skoro kontrolka się zapaliła.Jakim testerem diagnozowane?

0
  • #3 06 Sty 2012 14:43
    mrup
    Poziom 9  

Niestety nie mam pojęcia jakim, było to w normalnym ogólnym serwisie nie w ASO.
    A co myślicie o tych siwych spalinach i problemach z odpaleniem????

0
  • Pomocny post
    #4 06 Sty 2012 16:06
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 06 Sty 2012 17:58
    mrup
    Poziom 9  

A czy uszkodzone świece będą zdiagnozowane przy podpięciu do kompa ??????

0
  • Pomocny post
    #6 06 Sty 2012 19:53
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 07 Sty 2012 09:23
    mrup
    Poziom 9  

ok, spróbuję tak jak piszesz... napiszę jak będę coś wiedział.

0
  • Pomocny post
    #8 10 Sty 2012 20:34
    olel
    Poziom 17  

Świece grzeją już przy włożeniu kluczyka do stacyjki, po zwolnieniu elektrycznej blokady kierownicy. Próbuj włożyć kluczyk do stacyjki ale nie przekręcaj przez jakieś 5s może więcej i wtedy próba.

0
  • #9 19 Sty 2012 22:46
    mrup
    Poziom 9  

Sprawdziłem i okazało się że świece faktycznie,-3 spalone całkowicie a jedna tak tylko tylko, a akumulator to samo,- przy rozruchu jedyne 7V, jutro mają mi wymienić świece BERU, ok 50zł/szt, a akumulator zamówiłem na alegro BOSCH S5 85Ah 800A- jakieś 400zł. Jak wszystko pozakładam to się odezwę co i jak. Póki co bardzo dziękuję za rady.

0
  • #10 20 Sty 2012 08:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 21 Sty 2012 16:06
    mrup
    Poziom 9  

witam. czyli że za świece przepłaciłem?????
    wczoraj wymienili mi świece żarowe, odziwo były zamontowane świece BOSCH a nie BERU. dostęp do świec to po prostu nieporozumienie, 3 to tak jeszcze a czwarta jest pod zaworem ERG-chyba, tak mi mówili że to się tak nazywa..:), trzeba było go wymontować aby do niej się dostać. Samochód zaczął znacznie lepiej palić, równo palił na 4 cyl ale dalej słabo. Dziś wymieniłem akumulator, BOSCH S5 850Ah 800A, oczywiście mostkowałem napięcie z prostownika bo bałem się o ustawienia kompa i radio bo nie mam żadnej książki do niego. Samochód bardzo ładnie pali, równo, chyba już jest wszystko ok.

Dodano po 13 [minuty]:

Tak nawiasem mówiąc nurtują mnie jeszcze 2 rzeczy w tym samochodzie.
    1)
    to ten zapach spalin, na prawdę wydaje mi się ze to nie jest normalne. Znajomy mi powiedział że to śmierdzi jak palony płyn chłodniczy, ja też tak myślałem ale zrobiłem tym samochodem za 4 miesiace już 22 tys km i nie ma wogóle ubytku płynu chłodniczego.
    Słyszałem że w tych samochodach występuje coś takiego jak płyn do wypalania czy oczyszczania DPF. Czy jest coś takiego w tym modelu???
    Co ile się go uzupełnia i gdzie to można zrobić??? Pytałem wczoraj tu u mnie w tym warsztacie i potwierdzili mi że jest ale oni nie są w stanie tego zrobić, kierowali mnie do ASO. Może ktoś to już robił i może mi napisać gdzie i za ile mogę uzupełnić ten płyn
    2)
    to język w komputerze.
    Jak już chyba pisałem, sprowadzony jest z Włoch i ma język włoski, ja jestem z mielca-podkarpackie, wiecie może gdzie najblizej można takie coś zrobić?????
    Pytałem w ASO w rzeszowie ale mi odmówili i skierowali do volvotech-u do chorzowa, może jest coś blizej??????

0