Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozmazane napisy w grach i obraz.

05 Sty 2012 22:59 7010 6
  • Poziom 8  
    Witam!

Mam problem dotyczący rozmazanego obrazu w grach komputerowych. Posiadam laptopa HP Pavilion g6 i prosiłbym o pomoc. Mam także kartę graficzną Radeon (TM) HD 6470M i Intel(R) HD Graphics. Problem polega dokładnie na tym.

Jest gra Counter Strike. Normalnie takich napisów nie ma w niej. A tu jest zrzut z pulpitu.

Jak widać obraz jest dobry. Chciałbym taki uzyskać właśnie we wszystkich grach. Jest tak z każdą grą,która posiada jakieś napisy itp. itd.
    Ten problem pojawił się nie dawno. Podczas gry monitor jakby "strzelił" i zmieniła się o to taka grafika. Szperałem trochę w opcjach graficznych ,ale na marne.
    Prosiłbym o dokładny opis jak zmienić wygląd tego obrazu.

Pozdrawiam.!
  • Poziom 8  
    Głębiej w ustawieniach to znaczy gdzie?

Prosiłbym o odp. sensowne i jak napisałem dokładne ,bo z grafiki mam ciemnotę totalną.

Jak widać jeszcze na tym screenie/zrzucie czy whatever, obraz,a dokładniej otoczka dookoła tych przycisków jest rozmazana.

I chciałbym jeszcze dodać ,że posiadam Win 7.

Zmień sposób wklejenia grafiki: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [jankolo]
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Niestety nie wiem gdzie masz tego szukać.
    W win xp ustawienia znajdują się w 2 miejscach:
    pulpit -> właściwości -> wygląd -> efekty -> użyj metody wygładzania czcionek ekranowych...
    oraz
    komputer -> właściwości -> zaawansowane -> wydajność - ustawienia -> efekty wizualne -> wygładź krawędzie czcionek ekranowych (na dole listy).
    Nie mam dostępu do win 7, więc nie sprawdzę jak tam to wygląda.
  • Poziom 8  
    Znalazłem to i wyłączyłem wygładzanie czcionek ekranowych. Wystarczyło wpisać w wyszukiwarce panelu sterowania efekty wizualne i wybrać 1 opcję i tam trzeba poszukać ;)

Tylko pojawia się kolejny problem. Otóż chodzi o to:

Chodzi mi o te napisy w środku czerwonej otoczki,którą zrobiłem. Wyglądają one strasznie.
    Jak to poprawić?

Zmień sposób wklejenia grafiki we WSZYSTKICH postach: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
    [jankolo]
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Panel sterowania -> Ekran -> Dopasuj tekst ClearType - Włącz.

Jak masz ustawione: Ustaw niestandardowy rozmiar tekstu?
  • Poziom 8  
    Mam dokładnie tak:

O.O Działa chłopaki. Dzięki wielkie wszystkim za odp. Coś tutaj się dodaje to wam dam ;)