Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

niedziałające połączenie- komputer> kabel midi > yamaha psr-330

jb45 05 Sty 2012 22:59 4301 6
  • #1 05 Sty 2012 22:59
    jb45
    Poziom 2  

Witam.
    Otóż mam pewien problem związany z podłączeniem keyboardu Yamaha PSR-330 przez kabel midi do komputera ,kabel zakupiłem na allegro.pl ( za jakieś 30zł) gdy podłączam go do komputera na kostce od kabla zapala się jedynie dioda informująca o podłączeniu USB, diody OUT oraz IN zostają niezapalone , ( zaobserwowałem że podczas podłączania na ułamek sekundy zapala się dioda OUT ) . sterowniki instalują się poprawnie .Posiadam system windows7 na notebooku lenovo ideapad Y550.
    Z góry dziękuję .

0 6
  • #2 05 Sty 2012 23:41
    Alchemik2600
    Poziom 21  

Kanały midi dobrze ustawiłeś w karcie dźwiękowej i klawiszach? No i oczywiście w programie, z którego chcesz korzystać?
    W ogóle midi w klawiszach masz włączone? Powinno się to robić w menu.

0
  • #3 06 Sty 2012 00:34
    jb45
    Poziom 2  

tak ,nie wykluczam możliwości że kabel nie obsługuje keyboardu w jakiś sposób (wątpię) od strony komputerowej wszystko działa jak trzeba ,w keyboardzie również wszystko jest raczej w porządku.

0
  • #4 06 Sty 2012 02:41
    Alchemik2600
    Poziom 21  

Obstawiam, że nadal coś źle masz ustawione. Albo kabel uszkodzony. Masz możliwość sprawdzić na innym sprzęcie? Midi w klawiszach wcześniej działało?

0
  • #6 06 Sty 2012 13:09
    jb45
    Poziom 2  

również sądzę że midi powinno działać niezależnie od sprzętu , podłączam swój keyboard pierwszy raz ,u kolegi podłączaliśmy jego keya casio z tym że na innym kablu , ale oboje używamy FLstudio i hauptwerk na win7

0
  • #7 08 Sty 2012 01:54
    Alchemik2600
    Poziom 21  

Zgadzam się z powyższym, że to jeden standard i powinno działać, tylko kwestia ustawień ewentualnie (w zasadzie powinno działać od razu).
    Podłącz jego keyboard u niego na tym Twoim kablu. Będziesz miał pewność, że to z nim coś nie tak.
    Upewnij się jeszcze raz, że w systemie widzi prawidłową kartę dźwiękową i masz ją też w programach ustawioną (żadne tam mapowanie midi czy podstawowy sterownik dźwięku).
    Ech nie ma to jak zwykły kabelek midi gameport.

0
  Szukaj w 5mln produktów