Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Amplituner YAMAHA RX-V795 nie włącza się.

05 Jan 2012 23:10 7259 11
  • Level 10  
    Objaw jest następujący. Podczas próby włączenia na krótką chwilę zaświeca się wyświetlacz i słychać tylko "kłapnięcie" przekaźnika. Amplituner nie daje się włączyć. Doświadczonych Kolegów proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu, za konstruktywne wypowiedzi z góry dziękuję.
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 10  
    Witam, mam podobny problem z modelem rx-v800rds. Amplituner włącza się na 3-4 sekundy (wyświetlacz zapala się) i następnie całkowite wyłączenie. Towarzyszy temu pstrykanie jakiegoś elementu tuż przy transformatorze. Dodam, że stało się to po rozebraniu obudowy, odpięciu kilku taśm, aby dostać się do płytki z potencjometrem głośności i wyczyszczeniu go. Wszystko było składane ostrożnie i powoli. Sądziłem, że może jakaś taśma jest źle dociśnięta, ale wszystko ponownie sprawdzałem.
    Bardzo proszę o pomoc, wygląda to na jakieś niedopatrzenie. Sprawa niestety pilna :(
  • Level 10  
    Wyczytałem gdzieś, że Yamaha miewa parę słabych punktów, między innymi punkty mocowania śrubkami (pewnie płytek, ale nie pamiętam w tej chwili) Może gdzieś nie ma kontaktu z masą, czy coś w tym rodzaju. Jeśli Twój amplituner przed tą czynnością był sprawny, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ponowne przejrzenie elementów, które demontowałeś naprowadzi Cię na taki właśnie słaby punkt.
  • Level 10  
    Niestety sprawdzałem śruby, które były odkręcane - konkretnie płytka z wyświetlaczem, żeby dostać się do potencjometru - i wygląda na to, że wszystko jest ok - on nie są zwarte do masy. Zapomniałem dodać, że po włączeniu kombinacją abcde + preset tuning + standby/on pojawia się na chwilę monit "DC PRT :000 F". Potem przechodzi trybu DIAG.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 10  
    Czy ktoś może polecić dobry serwis w Warszawie, który zajmie się tym i nie skroi za dużo?
  • Level 19  
    Sprawdziłbym jeszcze napięcia wychodzące z zasilacza. Jednym z objawów wyłączania się może być brak któregoś z nich.
  • Level 15  
    Witam,

Amplitunery Yamahy zachowują się w sposób opisany przez kolegów najczęściej w przypadku uszkodzenia któregoś ze stopni końcowych wzmacniacza (napięcie stałe na wyjściu. Po włączeniu następuje procedura sprawdzenia przez procesor główny stanu zabezpieczeń i albo urządzenie się włącza albo przechodzi w "standby".

Inną, też częstą przyczyną jest "kolizja" z komputerem. Uszkodzenie elektronicznych układów przełączajacych wejścia często prowadzi do "wyrzucania" przez nie, na stopnie końcowe, śmieci w postaci skoków napięcia czy nawet napięcia stałego. Wprowadza to zakłócenia na stopnie mocy które są "widziane " przez układy zabezpieczeń i efekt jest taki j/w.

Proponuję - miernik w dłoń i pomierzyć:
    -napięcia zasilające
    -sprawdzić czy tranzystory końcowe i/lub sterujące nie mają zwarć
    -napięcie na wyjściu każdej "końcówki mocy" - przed przekaźnikiem głośnikowym
    -napięcia na wyjściu przełączników elektronicznych (selektora wejść)

W przypadku braku umiejętności/doświadczenia oddać sprzęt do fachowca.

pozdrawiam
  • Level 19  
    Napięcie stałe w stopniu końcowym wykluczyłbym. Świadczy o tym komunikat w trybie serwisowym: "DC PRT :000 F".
  • Level 18  
    Mam identyczny problem z Yamaha RX V620 Wszystko wskazuje że niby jest ok bo napięcia stałego nie ma. Lecz mimo wyczyszczenia pamięci wyłącza się po 3s. A potem od nowa wyświetla DC PRT 000. Coś musi być innego nie tak. Tylko co ? Naprawiał ktoś już takie amplitunery ?
  • Level 1  
    Po każdym odłączeniu jakiegokolwiek przewodu tasmy czy płytki i podłączeniu należy najpierw włączyć tryb serwisowy a później włączyć sprzed jeżeli tryb nie chce się włączyć należy szukać przyczyny w napięciu .Jeżeli jesteśmy pewni ze naciskamy właściwą kabinacje przycisków do włączenia trybu serwis
  • Level 21  
    Dla poczatkujach. Psujący sprzęt zaczyna się od uszkodzeń C elektrolitów jak uplywność impendacja wybrzuszenia Stosuje do sprawdzenia elek miernik wychyłowy na zakresie Kom, do biegunów C plus minus przywieram kabelki wskazowka wychyli sie nieznacznie i nastepnie wraca do końca skali i jeslli wskazówka wychyli sie ponownie C Elka ma upływność Elka do śmieci Mierze oczywiscie kondesator wylutowany