Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Passat B5 Fl skrzynia automatyczna Tiptronic Pomorskie

05 Jan 2012 23:58 10572 2
 • Level 1  
  Witam. Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Passata b5 fl 1.9 tdi 130 km z 2001r. Auto posiada automatyczną skrzynię biegów o oznaczeniu 5HP19 EYF. Otóż auto przyjechało z niemiec z już uszkodzoną skrzynią biegów - mianowicie nie wchodziły biegi tylko po dodaniu gazu załączał sie tryb awaryjny i mozolnie można było jechać do przodu i tyłu. Po wymianie skrzyni biegów od passata z 2003 roku , oczywiście o tym samym oznaczeniu i danych wszystko było dobrze. Jednak po przejechaniu ok 8 tys. km stało się to samo co z oryginalną skrzynią czyli wchodzi w tryb serwisowy i jest jeden bieg do przodu i wsteczny. Dodam jeszcze, że na tej nowej wymienionej skrzyni tuż przed usterką na biegu wstecznym gdy naciskałem pedał hamulca delikatnie podskakiwał smochód a w trybie awaryjnym na wstecznym chodzi jak igiełka.Po wyłączeniu zapłonu skrzynia wraca w normalny tryb ale po dodaniu gazu do ok 2 tyś. obrotów znów tryb awaryjny i tak w kółko. Nie ma mowy o jeździe w normalnym trybie . Mam zatem pytanie czy to będzie do wyrzucenia nastęna skrzynia czy jednak może coś da się z tym zrobić ?!Czy może coś z tym komputerem, który steruje skrzynią, coś z elektronikom ?Bo już powoli tracę cierpliwośc i za dużo pieniędzy. !!!Poszukuję również naprawdę dobrego fachowca lub serwisu, który mógłby to zdiagnozować, naprawić lub wymienić. Jestem z województwa pomorskiego , do gdańska i okolic mam około 150 km, w stronę zachodnią to znaczy do Koszalina ok 75 km . Pozdrawiam i czekam na pozytywne odpowiedzi.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • A/T specialist
  Podłącz interfejs do gniazda diagnostycznego i zobacz co za błąd (usterka) powoduje że skrzynka pracuje w trybie awaryjnym.
 • Level 1  
  Kolego sprawdż odpływy koło akumulatora czy woda nie stoi, a następnie jak jest to udrożnij je. Jeżeli nie ma tam wody to pozostała Ci uszczelka pod komputerem. Miałem to samo błąd motor ver... coś tam. Zapalała się kontrolka os świec żarowych i tryb awaryjny (oczywiście tylko przy opadach deszczu), zalewało czujnik położenia pedału gazu. Silikon pod komp. i spokój do dziś nawet podczas ulewy.