Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[STM32F107] Bootloader usb

stefan33 06 Sty 2012 00:30 1278 0
  • #1 06 Sty 2012 00:30
    stefan33
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem ze skonfigurowaniem polaczenia usb w mikrokontrolerze STM32f107. Mam zainstalowany program dfuSe. W pdfie dolaczanym do zakupionego mikrokontrolera jest napisane ze aby uruchomic bootloader przez usb

Cytat:
    należy podczas resetu
    procesora podać wysoki stan logiczny na końcówkę BOOT0 procesora (złącze J1 pin 1) oraz niski poziom na
    końcówkę BOOT1 (posiada rezystor pull-down, więc BOOT1 można pozostawić niepodłączony)

Niestety robie tak i ani komputer ani dfuSe nie widza mikrokontrolera (usb dziala poniewaz swieca sie diody zasilania modulu).

Znalazlem równiez w internecie tutorial jak zrobic zeby bootloader przez usb dzialal na stronie LINK, lecz niestety nie znam sie na elektronice i nie potrafie zrobic tego co tam pisza:
    Cytat:
    Konieczne jest połączenie z plusem zasilania linii GPIO: PA10, PB5 oraz PD6 (rys. 1). Trzeba także pamiętać o podanie na linię BOOT0 logicznej „1”, a na linię BOOT 1 – „0”. Po wykonaniu tych czynności i podłączeniu napięcia zasilania mikrokontroler powinien wystartować z pamięci systemowej.

obrazek:
    [STM32F107] Bootloader usb

Jezeli ktos potrafilby pomoc bylbym bardzo wdzieczny, pytania:
    1. Czy ma ktos jakies sugestie co mozna zrobic aby dzialalo przez zrobienie tylko tego co pisze w pdf?
    2. Czy potrafi ktos wyjasnic co mam polaczyc(?) ze soba wedlug tego tutoriala z internetu? (prosilbym o wersje mozliwie najprostsza gdyz nie jestem zbyt biegly w temacie mikrokontrolerów)

0 0