Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha PSR-E333 Czy Casio CTK-3200

redliniak1996 06 Jan 2012 09:40 8276 3
    redliniak1996
    Level 15  
    Witam. Będę kupować nowy keyboard. Mam na oku 2 modele. Yamaha PSR-E333 Casio CTK-3200 ale wchodzi również w grę Yamaha PSR-413. Gram przeważnie muzykę Disco-Polo. Może poradzicie mi jeszcze inny keyboard w tych samych cenach. Z góry dzięki.

Proszę poprawić post - regulamin pkt.3.1.13 [dzimi]
    dkaminski
    Level 11  
    Moim skromnym zdaniem z instrumentami jest jak z winem każdy dla siebie ma inny ideał.
    Żeby wybrać instrument, trzeba go spróbować i jeśli parametry nie przekonują cie do żadnego z nich, to może zaważą względy estetyczne. Pamiętaj, że przy tym sprzęcie spędzisz wiele godzin i to ma sprawiać ci przyjemność.
    Najważniejsze żeby brzmienie było przyjemne dla ciebie...

Z tego co widzę to Casio ma lepszą polifonię, ale zwróć jeszcze uwagę na sposób realizacji dynamiki jak tutaj http://www.youtube.com/watch?v=UrM7TzRVWhI
    Co prawda tutaj prezentowane są cyfrowe pianina, ale warto na to zwrócić uwagę.
    =Grzegorz=
    Level 23  
    Przepraszam za odkop ale muszę to napisać bo takiej opinii do niedawna szukałem a teraz mogę ją sam przedstawić - google często odsyła do tego tematu.

Miałem rózne klawisze, gram amatorsko, przez ostatnie pięć lat przewijały się przez moje ręce m.innymi: CASIO CTK 5000, YAMAHA NP-V80, YAMAHA E313, CASIO CTK 3200

Żaden z instrumentów casio nie podobał mi się, w zasadzie ciągle decydując się na casio kusiła mnie ilość funkcji i niska cena parametry papierowe (polifonia).

Parę tygodni temu sprzedałem na tablicy/olx CTK3200 po pół roku użytkowania, nie wiedziałem co kupić, kiedyś miałem NP-V80 to dobry lecz drogi instrument, szukałem opinii na temat CTK 6200 4400 i yamahy E343 lub 443.

Ostatecznie strzeliłem i kupiłem YAMAHĘ E343 (750zł) (dla porównania CTK3200-699zł)

Ta YAMAHA to przepaść w porównaniu do CASIO, yamaha jest lepsza pod każdym względem, jakość wykonania i funkcjonowania klawiatury, jakość brzmień na słuchawkach i głośnikach nawet nie da się porównać do brzęczącego casio ctk3200. YAMAHA E343 to prosty dobrze wykonany dopracowany instrument uboższy w funkcje ale dający nieporównywalnie większą przyjemność grania niż CTK 3200.
    Jakość stringów powala w porównaniu do casio, nie ma punktu w którym casio dorównywało by PSR e343. W yamaha 90% instrumentów dobrze brzmi, w ctk3200 na 400 instrumentów z trudem można znaleźć coś co fajnie zabrzmi przy zwykłych popularnych kawałkach.

WG mnie moduł brzmieniowy w E343 jest przeniesiony albo taki sam jak w znacznie droższym NP-V80. Również porównując E343 do posiadanej kiedyś E313 stwierdzam dużą różnicę.

Jakość wykonania: CTK3200 gnąca się klawiatura, klawisze są głośne, ocierają o siebie.

Z filmów na YT nie da się łatwo podjąć decyzji, idealnym wyjściem byłby zakup 2 instrumentów i wybranie lepszego, słyszałem wiele pozytywnych opinii o np CTK6200zł ale cena 1200zł to już nie kwota którą bym zaryzykował bez możliwości przetestowania.

Wg mnie na dzisiaj nie ma lepszego instrumentu do 800zł jak PSR343.