Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja serwera WebDAV w IIS i udostępnienie go w internecie

kalifsoup 06 Sty 2012 13:35 3274 5
  • #1 06 Sty 2012 13:35
    kalifsoup
    Poziom 9  

Witam,

Zacznę od początku, tzn ideii potrzeby postawienia webDAV na własnym komputerze.

Stałem się posiadaczem nowego telefonu NOKIA E6.
    Posiada on funkcje ZDALNE DYSKI (ang. 'Remote Drive'). Jest to funkcja oparta na webDAV, umożliwiająca połączenie z wirtualnym dyskiem i jego przeglądanie.
    Do konfiguracji w telefonie potrzebne są:

-Nazwa połączenia*
    -Adres* (zaczynający się od https:// lub https:// wraz z portem)
    -Punkt dostępu (wifi lub sieciowe dane pakietowe)
    -Nazwa użytkownika
    -Hasło

Opcja ta zapewne działa bez problemu z serwisami internetowymi jak 'dropbox', jednak mnie interesuje dostęp do własnego dysku na stacjonarnym komputerze.

Na owym komputerze posiadam Windows 7 Ultimate, zainstalowany IIS7.5 oraz webDAV z niezbędnymi elementami (są to dostępne dla każdego składniki Windows do odhaczenia w funkcjach systemu Windows)

Udało mi się postawić serwer (obejmujący całą partycje, na której mam wszystkie pliki, które chce udostępniać w postaci zdalnego dysku).
    Konfiguracja jednak chyba nie jest poprawna. Dysk jest dostępny jedynie z przeglądarki mojego komputera po wpisaniu ustalonego w konfiguracji webDAV adresu IP, np 192.168.1.10:8080

Adres ten nie jest osiągalny z innych komputerów/telefonu w tej samej sieci WiFi

Minimum które chciałbym osiągnąć, to dostęp do mojego serwera poprzez łączenie się w tej samej sieci WiFi
    Marzeniem była by konfiguracja pozwalająca na połączenie z dowolnej sieci i miejsca na ziemi.

W czym może tkwić problem?
    Zastanawiałem się nad konfiguracją przekierowań portów na routerze domowym. Czy to może być to?

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z IIS, chce użyć wbudowanych możliwości Windowsa, bez użycia programów trzecich.

0 5
  • #2 06 Sty 2012 13:49
    jprzedworski
    Specjalista Sieci, Internet

Windows 7 ma własny firewall. Może on blokuje port 8080. Spróbuj całkiem wyłączyć a potem ewentualnie skonfigurować.

0
  • #3 06 Sty 2012 14:48
    Heinzek

kalifsoup napisał:
    Dysk jest dostępny jedynie z przeglądarki mojego komputera po wpisaniu ustalonego w konfiguracji webDAV adresu IP, np 192.168.1.10:8080

jeśli serwer działa i nasłuchuje na porcie 8080 to musisz ten port przekierować na routerze i wchodzisz z zewnątrz na niego przez podanie IP publicznego (też je musisz posiadać).

bo adres 192.168.1.10 jest twoim adresem prywatnym i nikt inny się do niego nie dostanie.

sorki nie doczytałem . wygląda to jedynie na firewall w windows

0
  • #4 06 Sty 2012 16:55
    kalifsoup
    Poziom 9  

Jak zatem mam to wszystko skonfigurować?
    Wyłączyłem firewall na kompach w sieci.

Mam sieć WiFi a w niej adres 192.168.1.10
    Mój zewnętrzny (stały) adres to 178.73.63.208

Serwer webDAV ma adres i port: http://192.168.1.10:9977/ - taki sobie sam ustawiłem
    Adres ten po wpisaniu w przeglądarkę działa. Na innych kompach też już działa.
    Nie działa wpisanie zewnętrznego adresu IP i portu.
    W telefonie łączy się po wewnętrznym IP, ale nie da się przeglądać.

W Routerze (na dd-wrt) w 'port forwarding' ustawiam:
    Port from: 9977, Protocol: UDT&TCP, IP Adress: 192.168.1.10, Port to: 9977.

Co jest nie tak?

0
  • #5 08 Sty 2012 16:22
    kalifsoup
    Poziom 9  

Jestem bliski rozwiązania problemu.

Czy wiecie, jak sprawdzić po jakich PRYWATNYCH adresach ip przechodzą dane bezpośrednio do mojego komputera? Chodzi o routery/switche w domu itd?

Trasa wygląda tak: Internet > zewnątrzny adres IP od operatora > potem adres prywatny wewnątrz operatora (np Aster 10.10.10.1), potem router w bloku (192.168.0.2) potem router w mieszkaniu (192.168.1.1).

Czy ten prywatny adres od operatora eliminuje możliwość postawienia tego serwera, bo z adresu publicznego korzysta więcej osób?

Dostęp do serwera udało mi się uzyskać najwyżej z poziomu wewnętrznej prywatnej sieci Aster. Nie udało mi się wejść z zewnętrznego IP (tego które pokazuje np mojeip.net)

0
  • #6 08 Sty 2012 17:10
    Heinzek

publiczny adres IP to taki który na stronach internetowych (np http://www.ip-adress.com/ ) i w twoim routerze jako WAN jest taki sam.

bo jeśli w swojej sieci masz 192.168.1.x router ma na WANie 10.10.10.x a ip na stronie 178.73.63.208 to nikt do Ciebie nie wejdzie

0