Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obudowa od 200 do 250zł - ewentualny modding

daavid117 06 Sty 2012 13:50 3446 30
  • #1 06 Sty 2012 13:50
    daavid117
    Poziom 42  

Witam! Wpadło mi w ręce trochę gotówki, więc mam zamiar zakupić sobie solidną obudowę do komputera. Obudowa ma być oczywiście przewiewna i umożliwiać montaż dużych radiatorów (SPC Fortis) oraz kart graficznych (5830/5850) - ma być jak dla mnie przyszłościowa. Nie wykluczam oczywiście mniejszego lub większego moddingu tejże obudowy. Budżet jakim dysponuję to maksymalnie 250zł (najlepiej z przesyłką). Okno? Jak będzie to dobrze - nie będę musiał ciąć. Podświetlenia i inne "bajery"? Mogą być, ale oczywiście nie muszą. Montaż zasilacza? Dowolnie, bo i tak zakupuję nowy (XFX Core 450W). Obudowa nie ma być jakaś dziwaczna, ale prosta pokroju tych, które wymieniam niżej:
    - Thermaltake Dokker Window
    - AeroCool PGS RS-9 Devil
    i nieco udziwniona, ale trafiająca w mój gust:
    - Thermaltake Armor A90 Black Window

Moim faworytem póki co jest AeroCool ze względu na niezły design oraz panel kontrolny z przodu. Co Wy o nich myślicie? Może macie jakieś inne propozycje?

Temat o obudowie do 300zł poniżej przeczytałem, ale większość zamieszczonych tam konstrukcji przekracza mój budżet.

• #2 06 Sty 2012 18:43
    fiend_
    Poziom 43  

Ja przyznam, że Aerocool nie trawię. Niby wszystko ok- ale trochę "tandeciarsko" te ich plastiki wyglądają.
    Kilka ciekawych opcji do 250:
    Zalman Z9
    Silverstone Precision
    SilentiumPC Gladius 800
    BitFenix Shinobi
    Thermaltake A90
    Cooler Master Centurion II
    Maxcube Amoris

Trochę taniej, ale też nieźle:
    http://allegro.pl/obudowa-nzxt-source-210-black-nowosc-24h-i2018004066.html

Ewentualnie jakieś używane- ostatnio kupiłem 690 dominator wyglądającego jak nówka za 190zł. Super sprzęt, ogrom miejsca, ciekawe rozwiązania i 7 miejsc na wentylatory. Obrócony koszyk na dyski, mnóstwo śrubek w zestawie, specjalne szyny na dyski itd itp.

• #3 06 Sty 2012 19:01
    daavid117
    Poziom 42  

A więc teraz zastanawiam się pomiędzy:
    - Thermaltake Dokker Window
    i
    - Zalman Z9 Plus (zawsze okno przy prawie tej samej cenie)

NZXT Source to z całą pewnością dobry i tani produkt nadający się bezpośrednio do moddingu (tak jak CM Elite 3xx). Będę ją miał na uwadze przy poszukiwaniu bazy.

Skłaniam się ku Zalman Z9 Plus. Ktoś może miał bezpośrednią styczność z tą obudową? Ktoś może ma jakieś inne sugestie?

Z9 jest w Kurtmedia w Bydgoszczy w rozsądnej cenie (219zł), więc chyba sobie po drodze podjadę i ją obejrzę.

• #4 07 Sty 2012 12:09
    diego878
    Poziom 8  

Ten Zalman będzie dobrym wyborem. Dobra jakość wykonania, długie grafiki bez problemów się mieszczą, w miarę ciekawy wygląd... Jak masz możliwość to jak najbardziej pooglądaj przez zakupem :) i możesz dodatkowo jakąś recenzję zobaczyć np: Zalman Z9

• #5 07 Sty 2012 12:13
    fiend_
    Poziom 43  

Ktoś tu na forum pisał o niej i ją ma- musisz dokopać się się do tematu, bodajże obudowa do 300zł czy cuś takiego, jakiś tydzień -dwa temu.

• #6 07 Sty 2012 12:37
    daavid117
    Poziom 42  

Recenzje i wideorecenzje już czytałem/oglądałem oczywiście. W Kurtmedia mają też AeroCool PGS RS-9 Devil więc jak ładnie poproszę to może pozwolą mi przed zakupem porównać bezpośrednio te dwie obudowy ;).

• #7 07 Sty 2012 14:11
    Radeusz
    Poziom 30  

Do porównania dorzuciłbym Silentium PC Gladius 800W oraz Pilium. Urodą to one nie grzeszą, ale funkcjonalność za tą cenę bardzo dobra. Dodatkowo Pilium ma bardzo grube blachy.

• #8 07 Sty 2012 18:26
    tomeczek333
    Poziom 17  

Niedawno stałem przed takim samym wyborem jak ty. Zastanawiałem się między:
    - Antec Three Hundred
    - SilentiumPC Gladiatus 600
    - Aerocool PGS RS-9 zwykła lub Devil Red
    Skłaniałem się ku Antecowi, głównie za świetny wygląd, bez żadnych wodotrysków. Ale trafiła się dość tanio Aerocoola, więc ją nabyłem. Zalet ma sporo, w tym sterowanie wentylatorami. Jednak coś za coś. Nie jest aż tak sztywna, jakby przystało na obudowę za taką cenę. Mój komputer nie jest zbyt lekki i przy przenoszeniu obudowa trochę "pływa". Po dwóch miesiącach popsuł mi się kabel od usb na froncie i znowu muszę wpinać pendrive itp z tyłu. Kabla nie idzie nigdzie dostać. Gdybym teraz stawał przed takim wyborem skreśliłbym tego Aerocoola.

• #9 07 Sty 2012 19:02
    daavid117
    Poziom 42  

Tak jak mówiłem postaram się o naoczne, dokładne porównanie Zalman'a i Aerocool'a. Wiele negatywnych opinii znalazłem na temat tej drugiej obudowy, a na temat pierwszej właściwie żadnej. Oczywiście dziękuję za wszystkie sugestie i opinie. Pilum jest ok, ale wygląda i sprawia wrażenie obudowy CM serii 3, a jest droga jak 4. Zalman kusi dosyć dobrym, ale i normalnym design, ładnym panelem u góry. Zobaczę, napiszę własną opinię. Postaram się na wtorek umówić w sklepie (o ile to możliwe będzie) na takie porównanie.

• #10 07 Sty 2012 19:12
    fiend_
    Poziom 43  

Antec 300 jest przestarzały i raczej będzie miał problem z 5830 (pcb jest z 5870) + wyposażenie i wnętrze do bani. Tylko solidne blachy i minimalistyczny wygląd są na plus.

• #11 08 Sty 2012 17:51
    Daewoo91
    Poziom 9  

A może SPC Brutus ?

• #12 08 Sty 2012 18:02
    daavid117
    Poziom 42  

Ona jest raczej klasę niżej od wszystkich wyżej wymienionych.

• #13 08 Sty 2012 18:15
    chojinka
    Poziom 27  

Aerocool PGS Vs-4
    Aerocool PGS Vs-9
    Cyclone Cage Pure Black CR707
    Cyclone X-75-KRN1
    NZXT Beta
    SilentiumPC Gladius 600
    NZXT Source
    SilentiumPC Gladius 800
    SilentiumPC Pilum 400
    AEROCOOL PGS SIXTH ELEMENT
    THERMALTAKE Armor A90
    THERMALTAKE Element T

• #14 08 Sty 2012 18:17
    Sh3vieR
    Poziom 13  

Jeżeli potrzebujesz obudowy, tak się składa że jestem posiadaczem bardzo fajnej :)

• #15 08 Sty 2012 18:22
    fiend_
    Poziom 43  

Blachy w brutusie nie przypominają w ogóle blachy... Obudowa ma super możliwości chłodzenia, ale to najtańszy możliwy produkt nadający się do użytku. Wyposażenie straszna nędza, choć w jego cenie ciężko znaleźć coś sensownego.

• #16 08 Sty 2012 18:33
    daavid117
    Poziom 42  

Sh3vieR napisał:
    Jeżeli potrzebujesz obudowy, tak się składa że jestem posiadaczem bardzo fajnej :)
    No, a marka i model?

• #19 08 Sty 2012 22:34
    Sh3vieR
    Poziom 13  

daavid117 napisał:
    No, a marka i model?

Pozwól, że jutro podam - dzisiaj już jestem padnięty .

• #20 08 Sty 2012 22:38
    fiend_
    Poziom 43  

Bardzo fajnie że nam to mówisz.
    Ten Stacker to kawał solidnej obudowy, wygląd też niebanalny.

• #21 09 Sty 2012 18:34
    daavid117
    Poziom 42  

Stacker - porządna konstrukcja, ale moim zdaniem już zbyt udziwniona - nie zapominajmy, że obudowa najprawdopodobniej przejdzie modding w bliższym lub dalszym czasie, a więc skupiam się głównie na obudowach typowo prostokątnych i z płaskim przodem wykonanym z metalowej kratownicy. Jestem na 90% zdecydowany na zakup Zalman Z9.

• #22 09 Sty 2012 18:49
    wlw_wl
    Poziom 38  

Stałem przed podobnym wyborem ale nie mogłem znaleźć nic spełniającego moje (wygórowane) wymagania.

Stopniowo musiałem podwyższać budżet i myślałem na Fractalami, ale w końcu trafiłem na okazję i kupiłem używaną Corsair Graphite 600T i nie oddam za nic :P

Nie wiem po co chcesz modować, dla wyglądu czy dla funkcjonalności?

• #23 09 Sty 2012 19:28
    daavid117
    Poziom 42  

wlw_wl napisał:
    Nie wiem po co chcesz modować, dla wyglądu czy dla funkcjonalności?
    Dla funkcjonalności i satysfakcji - już tak mam. Od razu modować nie będę, ale po jakimś czasie zapewne wpadnie mi jakiś fajny pomysł na moda i zabiorę się do pracy.

Takiego Corsair to bym chętnie kupił, a do kompletu akrylowy bok - widziałem wiele zdjęć w internecie i wygląda to rewelacyjnie ;).

• #24 10 Sty 2012 12:28
    wlw_wl
    Poziom 38  

Pracuję i nad tym

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10095006

ale najwyraźniej w firmach frezujących akryl pracują sami humaniści i nikt nie potrafi otworzyć pliku CADa...

Ja bym nigdy nie kupił - 650zł... - ale dosłownie przypadkiem trafiłem na ofertę na allegro, używka ale w stanie idealnym, i kupiłem ją za mniej niż Define R3, do której się przymierzałem. Wentylatory 200mm to coś pięknego. Nagle Zephyr na Frotisie jest najgłośniejszym elementem komputera...

A morał jest taki - nie wiadomo co może się przypadkiem trafić ;)

• #25 10 Sty 2012 19:53
    daavid117
    Poziom 42  

Przespałem się z tym i kupiłem Stacker'a. Do moddingu zawsze mogę kupić byle jaką używkę CM Elite 370 przykładowo i będzie to też dobra obudowa - baza. Za wszystkie sugestie dziękuję. Koledze Radeusz dziękuję za podrzucenie linka do aukcji. Tematu jeszcze nie zamykam. Gdy obudowa do mnie dotrze napiszę krótką opinię. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

• #26 20 Sty 2012 10:03
    daavid117
    Poziom 42  

Piszę post pod postem, bo kilka ładnych dni minęło.

Obudowa... Cóż... Jeszcze jestem w szoku. Dotarła do mnie wczoraj i nadal nie mogę wyjść z podziwu. W życiu czegoś takiego nie widziałem. Wszystkie CM serii 3, 4, 5 wyglądają przy niej jak tanie, chińskie podróbki. Obudowa jest przeogromna! Musiałem zmienić miejsce gdzie znajduje się komputer, bo mam za krótkie biurko... Zdjęte boczne ściany ważą mniej więcej tyle co tandetna obudowa ATX. Jakość wykonania mnie po prostu powaliła na kolana - wszystkie detale dopracowane, mimo upływu czasu brak szczelin, jakichkolwiek ubytków, szczotkowane aluminium wygląda genialnie. Wcześniej czytałem recenzje, ale to co zobaczyłem naprawdę wywarło na mnie ogromne wrażenie. Ona jest wręcz majestatyczna, a normalne obudowy ATX wyglądają przy niej jak jakieś karykatury. To po prostu high end jak się patrzy. Nie mam do czego się doczepić. Może poza tym, że mój i tak spory 4870 + płyta full ATX wyglądają w tej obudowie dość mizernie ;).

Obudowę dostałem w stanie bardzo dobrym - kilka eksploatacyjnych otarć z przodu, części aluminiowe w stanie idealnym, wszystkie elementy montażowe na miejscu. Za obudowę dałem 260zł z kosztami przesyłki, tak więc jak dla mnie to bardzo dobry interes.

Jeszcze raz dziękuję koledze Radeusz za podesłanie linka do aukcji! Wszystkim innym za chęć pomocy!

BTW: Modding? Za maluczki jestem by próbować skalać takie dzieło sztuki moimi fantazjami ;).

Jeśli ktoś ma pytania co do tej obudowy to proszę pisać tutaj. Postaram się odpowiedzieć.

• #27 20 Sty 2012 15:48
    wlw_wl
    Poziom 38  

Jak na taką obudowę to po taniości.
    A wrażenia dotykowo-wzrokowe widzę tak jak u mnie po otrzymaniu 600T ;)

• #29 20 Sty 2012 20:09
    tomojer000
    Poziom 17  

Ja mam cooler master elite 370 i jest ok

• #30 20 Sty 2012 23:18
    daavid117
    Poziom 42  

wlw_wl napisał:
    A wrażenia dotykowo-wzrokowe widzę tak jak u mnie po otrzymaniu 600T :wink:
    Zapewne.
    fiend_ napisał:
    Zdjęcia davidzie, zdjęcia proszę.
    Zdjęcia dodam jutro - pożyczę aparat od kolegi, bo zdjęcia wykonane moim LG nie oddadzą wyrazu tej obudowy ;).
    tomojer000 napisał:
    Ja mam cooler master elite 370 i jest ok
    Ale ja nie mówię, że to złe obudowy. Tylko jak zobaczysz zdjęcie przodu Stacker'a z otwartymi drzwiczkami to zauważysz, że ta obudowa wygląda jakby dosłownie połknęła małą 340'tkę ;). Kwestia bezpośredniego porównania dwóch produktów.

Każda obudowa może być dobra za swą cenę. 370 jest akurat wśród moich ulubionych jeśli chodzi o budżet około 150zł - polecam je klientom przy zakupach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME