Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Najnowsze pomysły Mercedes-Benz w przededniu targów CES 2012

panlis2010 06 Sty 2012 13:58 2609 1
 • Na parę dni przed rozpoczęciem jednych z największych targów poświęconych nowym technologiom, CES 2012 amerykański oddział Mercedes-Benz ujawnia, co będzie przedmiotem tegorocznej prezentacji firmy podczas wydarzenia. Szereg nowości skupia się w autorskim rozwiązaniu o nazwie mbrace2, określanym mianem "wiodącego systemu komunikacji". System bazuje na technologii chmury, a jego twórcy zapewniają, że jest to najbardziej wszechstronny przykład jej zastosowania, jaki do tej pory ujrzał światło dzienne. Dzięki niemu kierowca pojazdu będzie miał do dyspozycji jeszcze większe możliwości dostosowania jazdy do panujących warunków. Technologia mbrace2 obejmie szeroki zakres usług i funkcji związanych m.in. z bezpieczeństwem, dostępem do informacji o pojeździe, rozrywką, obsługą klienta i konserwacją auta.

  Najnowsze pomysły Mercedes-Benz w przededniu targów CES 2012 Na system składać się będą aplikacje działające w chmurze, nawigacja i asystent ruchu drogowego, rozpoznawanie głosu użytkownika, przeglądarka z dostępem do Internetu i jego zasobów, obsługa osobistego konsultanta (conciege), oraz system automatycznego powiadamiania o kolizjach pojazdu. Oprócz wielu udogodnień z wnętrza samochodu, usługa umożliwia również komunikację z autem przy użyciu specjalnej aplikacji zainstalowanej w smartphonie. Dzięki temu możliwe będzie otwarcie i zamknięcie drzwi pojazdu, obsługa bezpiecznego parkowania, a nawet otrzymywanie informacji o alarmach, znajdując się od w znacznej odległości od samochodu.

  Mbrace 2 można wypróbować kupując przeprojektowaną wersję MY2013 Mercedesa SL. Targi CES 2012, na których zaprezentowane zostaną nowości ze stajni Mercedes-Benz będą miały miejsce w dniach 10-13 stycznia w Las Vegas.


  Źródło: Link

 • #2 10 Sty 2012 14:02
  MAŁSZYK
  Poziom 9  

  Witam
  Tak tak oczywiście ciężko jest zrezygnować z klimatyzacji itd. Systemy poprawiające komfort itd. Wytworzenie każdej z tej nowinki jak i użytkowanie pochłania energię? A co z ekologią, z wymogami Euro X? Czy to nie jest masło maślane ∞ :please: :please:
  Pzdr

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME