Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER TravelMate 5320 - Ekran 'Przygasa'

lawa89 06 Sty 2012 14:24 2516 12
  • #1 06 Sty 2012 14:24
    lawa89
    Poziom 8  

Witam od kilku dni pojawił się problem z kompem. Mianowicie nagle przygasł ekran widać co przedstawia po dokładnym w patrzeniu się z odległości kilku cm. Co więcej przy naciskaniu kombinacji klawiszy 'FN' + 'F6' (wył / wł podświetlenie ekranu ? )
    normalnie pojawia się na kilka sekund widok. A Niekiedy przy powtarzaniu ciągłym tej kombinacji ekran pozostaje na kilka minut.

Ogólnie po wył i włączeniu komputer uruchamia się prawidłowo , ale w bliżej nieokreślonym momencie ekran poprostu przygasa.

Miał ktoś podobny problem ?
    Rozkręcać go (nie ma gwarancji) ? Może taśma się wypieła ? (Mało prawdopodobne)

0 12
  • #2 06 Sty 2012 14:27
    160101
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 06 Sty 2012 14:29
    lawa89
    Poziom 8  

szacowany koszt naprawy ?

0
  • Pomocny post
    #4 06 Sty 2012 14:31
    160101
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 06 Sty 2012 14:35
    lawa89
    Poziom 8  

dzięki za odpowiedź . Teraz jak będe chodził po sklepowych serwisantach będe mógł mniej więcej zasugeroać ocb. :) Mam nadzieję że zmieszcze się w 100 zł

O tyle dziwny ten przypadek że nawet jak zgaśnie to przy wciśnięciu tej kombinacji klaw. zaskakuje na kilka minut....

0
  • #6 06 Sty 2012 15:01
    pOmek
    Poziom 13  

Koledzy źle Ci doradzają. Masz uszkodzony zasilacz w monitorze. Miałem podobny problem, oddałem do serwisu na gwarancji i diagnoza wykazała spalony zasilacz.

Po wymianie jak dotąd jest wszystko w oczekiwanym porządku.

0
  • #7 06 Sty 2012 15:04
    lawa89
    Poziom 8  

Przy spalonym zasilaczu raczej wogóle by nie działał. A tak jak mówie zapala się na jakiś czas i wygasa że praktyczeni nic nie widać (brak podświetlenia). Zobaczymy co powiedzą fachowcy ;d. A z ciekawości wymiana zasilacza to koszt ?

0
  • #8 06 Sty 2012 15:07
    pOmek
    Poziom 13  

Masz spalony zasilacz! I nie wzmacnia Ci tego obrazu! Miałem ten sam problem! Nie wiem jaki jest koszt wymiany ale to zasilacz na 101% Ci szwankuje. Miałem dokładnie to samo. Ekran był tak ciemny, że z 5 cm trzeba było patrzeć aby coś dostrzec. Musisz go oddać do serwisu a sam nic nie kombinuj :D

0
  • #9 06 Sty 2012 21:13
    lawa89
    Poziom 8  

Dodatkowo właśnie zczaiłem że po podłączeniu monitora do laptopa Ekran działa cały czas.
    Po odłączeniu problem powraca...
    Nadal twierdzisz że to zasilacz ?

0
  • #10 08 Sty 2012 08:53
    pOmek
    Poziom 13  

Tak musisz dac do servisu tak czy inaczej

0
  • #11 08 Sty 2012 11:52
    160101
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 09 Sty 2012 03:32
    Vogelek23
    Poziom 34  

abram144 napisał:
    wygląda na konwerter
    A cóż to takiego?

pOmek napisał:
    Koledzy źle Ci doradzają. Masz uszkodzony zasilacz w monitorze. (...) Masz spalony zasilacz! I nie wzmacnia Ci tego obrazu! Miałem ten sam problem! Nie wiem jaki jest koszt wymiany ale to zasilacz na 101% Ci szwankuje.
    A Kolega wypisuje brednie do kwadratu i to na 102%, kompromitując się przy tym znacząco.
    Po pierwsze - to nie monitor, tylko matryca/ekran/wyświetlacz. Po drugie - nie zasilacz, tylko inwerter.
    I po trzecie - inwerter nie wzmacnia żadnego obrazu, tylko zasila świetlówkę, której uszkodzenie może się zresztą podobnie objawiać.

lawa89 napisał:
    Dodatkowo właśnie zczaiłem że po podłączeniu monitora do laptopa Ekran działa cały czas.
    Po odłączeniu problem powraca...
    Mamy rozumieć, że matryca w laptopie działa prawidłowo (podświetlenie nie gaśnie), gdy podłączony jest zewnętrzny monitor?
    Czy może chodzi o to, że na tym zewnętrznym monitorze obraz jest w porządku, ale ma matrycy laptopa dalej jest to samo?

0
  • #13 09 Sty 2012 21:52
    ODYN_86
    Poziom 17  

Jakby nie patrzył jedno z dwóch do sprawdzenia. Inwerter można sprawdzić wstępnie multimetrem czy ma sprawne tranzystory na wejściu.
    Objaw może być również po stronie taśmy lub samej płyty głównej ale to po wyeliminowaniu powyższych i tu potrzeba raczej dobrego powiększenia i dobrej stacji.

Pozdrawiam serwis i kolegów pana Vogelek23.

0