Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwers. zestaw audio (kolumny + amplituner) do 2tys.

Tiestorin 06 Sty 2012 15:01 2921 21
  • #1 06 Sty 2012 15:01
    Tiestorin
    Poziom 12  

Witam, z góry przepraszam, że zacznę truć o uniwersalnym zestawie...
    Wiem, wiem takowy nie istnieje. Potrzebuje zmodernizować nieco swoje domowe Audio, z którym czasami mam okazję zagrać ''po koleżeńsku'' na małych 18tkach.
    Posiadam wieże samsung'a nie istotny model + 2kolumny cat berlin t207. w domu wystarcza jak i na małych salkach (nikt nie narzeka).
    Lubie pooglądać filmy, jak i posłuchać dobrej muzyki. Fundusze mnie ograniczają więc muszę postawić na UNIWERSALNOŚĆ zestawu. A myślę że domowy sprzęcik da radę zadowolić 15-30osób ;)
    Moje obawy wiążą się z tym że amplituner nie ogarnie grania na ok. 70% całą nockę.

Problem polega na tym:
    Poszukuje Amplitunera coś w stylu Yamaha RX-V367 / Pioneer VSX-521 (podobne)
    raczej stawiam na sprzęt nowy(gwar)
    są też mocniejsze (cieszyłby mnie zapas mocy) Link Onkyo TX-SR608 - lecz musiałbym sobie wybić z głowy głośniki.

Na Allegro jest dużo fajnych zestawów Denon'a za ok 2000zł z głośnikami JAMO S-426 dadzą radę (ewentualnie kiedyś dokupię sub vk)?
    Opcja (2) ampli za ok 1000-1200 + zestaw stereo jamo s718(używki) lub podobne.
    jeszcze małę pytanko prism onyx 200 ma szansę równać się z jamo s-426 ?
    kolumny mogą być używane. Amli raczej nowy... głupio będzie jak w trakcie domówki coś się zwęgli.
    Opcja (3) Logitech z-5500 słyszałem w sklepie mmm jak dla mnie bomba ;)

Budżet w najgorszym wypadku wyłożę te biedne 2 tys. Będzie dobrze jak znajdziecie tańszą alternatywę.

Przepraszam za moje chaotyczne pytania i z góry dziękuje za wasze wyczerpujące odpowiedzi.

0 21
  • Sklep HeluKabel
  • #2 06 Sty 2012 15:22
    RADUL
    Poziom 21  

Proponuję zakupić jakiś używany, w miarę nowy wzmacniacz stereo i do tego również używane kolumny.

Jeżeli sprzęt koniecznie musi być nowy proponuję delikatnie naciągnąć budżet i zakupić Xindaka A-06 z kolumnami Koda Harmony K5000F (bardziej "audiofilskie") lub tonsilowskimi Maestro (uniwersalne i "z wykopem").

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 06 Sty 2012 15:29
    Tiestorin
    Poziom 12  

Więc mam rozumieć że nieco się mylę w swoich propozycjach ;) ? a polarisy 200 ? Kody harmony i te maestro II które podałeś ciężko wyczaić używane... jak już na allegro za ok 1500.
    Dzięki za szybkie odp ;)

0
  • #4 06 Sty 2012 15:40
    rkrzyzan
    Poziom 13  

cześć

NOWY sprzęt to porażka i każdy ci to powie kto się zajmuje sprzętem.
    Osobiście polecam dobry wzmaczniacz f. Pioneer lub Onkyo.
    Kiedyś sprzęt nie dość że robiono porządnie to i na lata.

Polecam ponadto kolumny f. color model TAWO idealne żeby zagrać taką imprezę jak 18.
    Ponadto grasz z laptopa, kolumny są niewielkie, a dźwię idealny.

POLECAM

0
  • #5 06 Sty 2012 15:48
    Tiestorin
    Poziom 12  

Rozumie ale nie raz się przejechałem na używanym, a nie mam pieniędzy na naprawę. W ostateczności kupię coś używanego. Przytoczyłem amplituner z powodu na możliwość rozbudowania kina w domowym zaciszu. Sądziłem że zestaw z s426 da radę... ew. polarisy
    czy moje propozycje są aż tak nieopłacalne ?

0
  • #6 06 Sty 2012 15:56
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Mały budżet jak na nowy sprzęt, dodatkowo nagłaśnianie imprez i rozbudowa do KD, zbyt wiele wymagasz.

Kieruj się w używane stereo.

0
  • #7 06 Sty 2012 16:01
    Tiestorin
    Poziom 12  

Tak jak w temacie... uniwersalny sprzęt...
    A co do tych imprez to nie aż takie wymagające. Mogę zacząć od stereo a później rozbudować do Kina. Przecież musi być jakieś wyjście ;) Pełno osób mówi że np. z-5500 sprawdzają się wszędzie, więc niemożliwe że nie znajdę zestawu za 2tyś który nie zagra bardziej ''uniwersalnie''. Pytam się bo nie jeden zna się tutaj lepiej ode mnie i każdą wypowiedź biorę pod uwagę.

0
  • Pomocny post
    #8 06 Sty 2012 16:06
    764275
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 06 Sty 2012 16:08
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Amplituner KD 5.1/7.1 nie zagra dobrze w stereo, a już naewno nie przy tym budżecie, jeśli już to amplituner kd z wyjściem na wzmacniacz ale to kolejne koszty.
    Komplet kolumn do stereo i KD np. Tonsil Maestro II 180 ok 1500zł za komplet + Tonsil Maestro II 60 ok 600zł komplet i głośnik centralny Tonsil Maestro II Center ok 300zł.

i budżet został dawno przekroczony, nie muszę chyba wspomiąć ile będzie kosztował dobry nowy amplituner KD i wzmacniacz stereo.

0
  • #10 06 Sty 2012 16:26
    Tiestorin
    Poziom 12  

więc z-5500 a zestaw np. denon'a + s426 wyjdzie prawie na to samo ;/ ehh... to już sam nie wiem. Dziwi mnie to że nie będzie to lepsza alternatywa co do moich aktualnych kolumn cat berlin t207.
    BTW nowe amplitunery wytrzymują nocki na 70-80% ?

0
  • #11 06 Sty 2012 16:40
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Tiestorin napisał:

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie.

0
  • #12 06 Sty 2012 16:41
    Tiestorin
    Poziom 12  

Ok, ale pytam bo może ktoś miał do czynienia z czymś takim ;)

0
  • #13 06 Sty 2012 17:42
    benek161
    Poziom 21  

Uzytkowinik19 napisał:
    Tiestorin napisał:

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie.

Ja odpowiem z doświadczenia. Nie, nie wytrzymują (a przynajmniej u mnie tak było...)

0
  • #14 07 Sty 2012 11:45
    Tiestorin
    Poziom 12  

Prawdopodobnie zrobię tak że do domu kupie denon/ onkyo + jamo s426 lub z-5500
    do tego wzmak na domówki dozbieram na kolumny i będzie lajt ;)
    TECHNICS SU-VX500 + polarisy 200 / altusy 140

Dziękuje wszystkim !!!

(proszę o nie zamykanie tematu)
    w Pon jadę do rtv/agd i mediamartk i podam wam konfigurację ampli + głośniki.
    Może komuś się będzie chciało pomóc w doborze ;)

0
  • #15 07 Sty 2012 12:00
    LysyOsw
    Poziom 26  

Ja za te 2 000 zrobiłbym tak:
    1) Tonsil Maestro II 180 + używany wzmacniacz stereo za około 500zł.
    2) Kolumny DIY za 1 500zł + wzmacniacz za około 500zł.

Wzmacniacze oczywiście używane.
    Ale taki zestaw do dyskotek się nie nada, ale w domu do głośniejszego grania myślę że tak.
    Estrada w domu będzie podłej jakości.
    Wóz albo przewóz. Moim zdaniem

0
  • #16 07 Sty 2012 13:38
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:

Również tak bym zrobił. Za te pieniądze idzie złożyć ciekawy zestaw na seasach

0
  • #17 07 Sty 2012 14:21
    Tiestorin
    Poziom 12  

co do DIY ;) Mam do dyspozycji warsztat stolarski (łojciec stolorz). Z elektryką ciężko... zwrotnice mnie przerażają ;)

Dodano po 34 [minuty]:

LysyOsw napisał:
    Ja za te 2 000 zrobiłbym tak:
    1) Tonsil Maestro II 180 + używany wzmacniacz stereo za około 500zł.

Wzmacniacze oczywiście używane.
    Ale taki zestaw do dyskotek się nie nada, ale w domu do głośniejszego grania myślę że tak.
    Estrada w domu będzie podłej jakości.
    Wóz albo przewóz. Moim zdaniem

ehh bo teraz piszesz o zestawie uniwersalnym czy kina domowego ?
    za te 2tyś kupię kino... a w przyszłości pomyślę o nagłośnieniu na disco.
    W takim razie jakie głośne kino domowe polecicie ? najlepiej oparte na nowym ampli.

Mogę być pewien że takowy zestaw oparty o ampli będzie miał większą moc od z-5500 ?

0
  • #18 07 Sty 2012 14:38
    LysyOsw
    Poziom 26  

Po pierwsze nie ma uniwersalnego zestawu.
    Po drugie źle myślisz. Stawiasz na kino domowe bo...?
    Uważasz, że czym więcej głośników to tym lepszy dźwięk, i że nowy amplituner będzie lepszy bo.. bo nowy?
    Ja osobiście uważam, że jeżeli potrzebujesz uniwersalnego zestawu to lepiej kierować się w dobre stereo.
    Muzyka w stereo brzmi dużo lepiej. A filmy? Filmy również. Może nie ma tych wszystkich systemów, ale brzmienie kilka klas wyżej.
    Ale to twoja decyzja co zrobisz.

0
  • #19 07 Sty 2012 14:42
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Również podpisuję się pod tym co napisał kolega wyżej, lepiej mieć dobre stereo i na nim oglądać filmy niż zestaw KD i na nim słuchac muzyki.

0
  • #20 07 Sty 2012 14:44
    Tiestorin
    Poziom 12  

LysyOsw napisał:
    Po pierwsze nie ma uniwersalnego zestawu.
    Po drugie źle myślisz. Stawiasz na kino domowe bo...?
    Uważasz, że czym więcej głośników to tym lepszy dźwięk, i że nowy amplituner będzie lepszy bo.. bo nowy?
    Ja osobiście uważam, że jeżeli potrzebujesz uniwersalnego zestawu to lepiej kierować się w dobre stereo.
    Muzyka w stereo brzmi dużo lepiej. A filmy? Filmy również. Może nie ma tych wszystkich systemów, ale brzmienie kilka klas wyżej.
    Ale to twoja decyzja co zrobisz.

Oczywiście że o tym wiem... Muzyka - stereo.
    słucham w domu muzyki jak i oglądam filmy w stosunku 50:50. dlatego chcę 5.0 później 5.1
    a co do imprez to do tego będę już składał inny zestaw oparty na wzmaku technicsa i 2 dobre kolumny. Uwierz tyle mi starczy na domówki ;) Pozdrawiam !

W takim Razie szukam NOWEGO (niestety) Amplitunera i do tego jakieś Jamo s606 tak abym mógł je w przyszłości rozbudować do 5.0

0
  • #21 07 Sty 2012 14:51
    LysyOsw
    Poziom 26  

Dla mnie bez sensu to co mówisz. Nowy sprzęt kina domowego za ta cenę...
    Najlepiej iść do media expert i kupić jakiś pseudo zestaw :) Powodzenia!

0
  • #22 07 Sty 2012 16:06
    Tiestorin
    Poziom 12  

Hmmm... w takim razie... o ile masz czas. Podaj mi kilka propozycji używanych zestawów (dostępnych).

Dodano po 40 [minuty]:

Tiestorin napisał:
    Hmmm... w takim razie... o ile masz czas. Podaj mi kilka propozycji używanych zestawów (dostępnych).

Kuzyn dzisiaj był w sklepie popytać się co do tego tematu. Koleś mu doradził jak dla mnie (Logitechy z-5500) a za resztę dołożyć i poskładać sobie zestaw stereo.

0