Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uniwers. zestaw audio (kolumny + amplituner) do 2tys.

Tiestorin 06 Sty 2012 15:01 2861 21
  • #1 06 Sty 2012 15:01
    Tiestorin
    Poziom 12  

Witam, z góry przepraszam, że zacznę truć o uniwersalnym zestawie...
    Wiem, wiem takowy nie istnieje. Potrzebuje zmodernizować nieco swoje domowe Audio, z którym czasami mam okazję zagrać ''po koleżeńsku'' na małych 18tkach.
    Posiadam wieże samsung'a nie istotny model + 2kolumny cat berlin t207. w domu wystarcza jak i na małych salkach (nikt nie narzeka).
    Lubie pooglądać filmy, jak i posłuchać dobrej muzyki. Fundusze mnie ograniczają więc muszę postawić na UNIWERSALNOŚĆ zestawu. A myślę że domowy sprzęcik da radę zadowolić 15-30osób ;)
    Moje obawy wiążą się z tym że amplituner nie ogarnie grania na ok. 70% całą nockę.

Problem polega na tym:
    Poszukuje Amplitunera coś w stylu Yamaha RX-V367 / Pioneer VSX-521 (podobne)
    raczej stawiam na sprzęt nowy(gwar)
    są też mocniejsze (cieszyłby mnie zapas mocy) Link Onkyo TX-SR608 - lecz musiałbym sobie wybić z głowy głośniki.

Na Allegro jest dużo fajnych zestawów Denon'a za ok 2000zł z głośnikami JAMO S-426 dadzą radę (ewentualnie kiedyś dokupię sub vk)?
    Opcja (2) ampli za ok 1000-1200 + zestaw stereo jamo s718(używki) lub podobne.
    jeszcze małę pytanko prism onyx 200 ma szansę równać się z jamo s-426 ?
    kolumny mogą być używane. Amli raczej nowy... głupio będzie jak w trakcie domówki coś się zwęgli.
    Opcja (3) Logitech z-5500 słyszałem w sklepie mmm jak dla mnie bomba ;)

Budżet w najgorszym wypadku wyłożę te biedne 2 tys. Będzie dobrze jak znajdziecie tańszą alternatywę.

Przepraszam za moje chaotyczne pytania i z góry dziękuje za wasze wyczerpujące odpowiedzi.

0 21
  • #2 06 Sty 2012 15:22
    RADUL
    Poziom 21  

Proponuję zakupić jakiś używany, w miarę nowy wzmacniacz stereo i do tego również używane kolumny.

Jeżeli sprzęt koniecznie musi być nowy proponuję delikatnie naciągnąć budżet i zakupić Xindaka A-06 z kolumnami Koda Harmony K5000F (bardziej "audiofilskie") lub tonsilowskimi Maestro (uniwersalne i "z wykopem").

0
  • #3 06 Sty 2012 15:29
    Tiestorin
    Poziom 12  

Więc mam rozumieć że nieco się mylę w swoich propozycjach ;) ? a polarisy 200 ? Kody harmony i te maestro II które podałeś ciężko wyczaić używane... jak już na allegro za ok 1500.
    Dzięki za szybkie odp ;)

0
  • #4 06 Sty 2012 15:40
    rkrzyzan
    Poziom 13  

cześć

NOWY sprzęt to porażka i każdy ci to powie kto się zajmuje sprzętem.
    Osobiście polecam dobry wzmaczniacz f. Pioneer lub Onkyo.
    Kiedyś sprzęt nie dość że robiono porządnie to i na lata.

Polecam ponadto kolumny f. color model TAWO idealne żeby zagrać taką imprezę jak 18.
    Ponadto grasz z laptopa, kolumny są niewielkie, a dźwię idealny.

POLECAM

0
  • #5 06 Sty 2012 15:48
    Tiestorin
    Poziom 12  

Rozumie ale nie raz się przejechałem na używanym, a nie mam pieniędzy na naprawę. W ostateczności kupię coś używanego. Przytoczyłem amplituner z powodu na możliwość rozbudowania kina w domowym zaciszu. Sądziłem że zestaw z s426 da radę... ew. polarisy
    czy moje propozycje są aż tak nieopłacalne ?

0
  • #6 06 Sty 2012 15:56
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Mały budżet jak na nowy sprzęt, dodatkowo nagłaśnianie imprez i rozbudowa do KD, zbyt wiele wymagasz.

Kieruj się w używane stereo.

0
  • #7 06 Sty 2012 16:01
    Tiestorin
    Poziom 12  

Tak jak w temacie... uniwersalny sprzęt...
    A co do tych imprez to nie aż takie wymagające. Mogę zacząć od stereo a później rozbudować do Kina. Przecież musi być jakieś wyjście ;) Pełno osób mówi że np. z-5500 sprawdzają się wszędzie, więc niemożliwe że nie znajdę zestawu za 2tyś który nie zagra bardziej ''uniwersalnie''. Pytam się bo nie jeden zna się tutaj lepiej ode mnie i każdą wypowiedź biorę pod uwagę.

0
  • Pomocny post
    #8 06 Sty 2012 16:06
    sobiech_polska
    Poziom 23  

Tiestorin napisał:
    Problem polega na tym:
    Poszukuje Amplitunera coś w stylu Yamaha RX-V367 / Pioneer VSX-521 (podobne)
    raczej stawiam na sprzęt nowy(gwar)
    są też mocniejsze (cieszyłby mnie zapas mocy) Link Onkyo TX-SR608 - lecz musiałbym sobie wybić z głowy głośniki.

Chcesz urządzać domówki (używać sprzętu do muzyki), to nie kupuj amplitunera, tylko wzmacniacz.
    Tiestorin napisał:
    Na Allegro jest dużo fajnych zestawów Denon'a za ok 2000zł z głośnikami JAMO S-426 dadzą radę (ewentualnie kiedyś dokupię sub vk)?

W większości wypadków są to amplitunery z pięcioma kolumnami. Poza tym, że zestaw nadaje się do kina, to do imprezek może okazać się zdecydowanie za słaby. O subwooferze VK do muzyki (i do kina) zapomnij. Tylko popsujesz brzmienie kolumn.
    Tiestorin napisał:
    Opcja (3) Logitech z-5500 słyszałem w sklepie mmm jak dla mnie bomba ;)

W Z-5500 dźwięk, jak na głośniki komputerowe, jest naprawdę świetny, ale w imprezkach na 15-20 osób (a więc w nieco większych pomieszczeniach) będzie się to gubić.
    rkrzyzan napisał:

NOWY sprzęt to porażka i każdy ci to powie kto się zajmuje sprzętem.
    Osobiście polecam dobry wzmaczniacz f. Pioneer lub Onkyo.

Nie pisz bzdur. Nie jeden nowy sprzęt rozłoży na łopatki stare wzmacniacze Pioneera czy Onkyo, jednak należy pamiętać, że trzeba wydać na nie sporo kasy.

Od siebie dodam również (w tym temacie), że 2000 zł na nowy sprzęt do muzyki (z Twoimi wymaganiami), to za mało. Dobry, nowy wzmacniacz, to koszt 1300-1500 zł. Za 700 zł kolumn zbyt dobrych nie kupisz.

0
  • #9 06 Sty 2012 16:08
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Amplituner KD 5.1/7.1 nie zagra dobrze w stereo, a już naewno nie przy tym budżecie, jeśli już to amplituner kd z wyjściem na wzmacniacz ale to kolejne koszty.
    Komplet kolumn do stereo i KD np. Tonsil Maestro II 180 ok 1500zł za komplet + Tonsil Maestro II 60 ok 600zł komplet i głośnik centralny Tonsil Maestro II Center ok 300zł.

i budżet został dawno przekroczony, nie muszę chyba wspomiąć ile będzie kosztował dobry nowy amplituner KD i wzmacniacz stereo.

0
  • #10 06 Sty 2012 16:26
    Tiestorin
    Poziom 12  

więc z-5500 a zestaw np. denon'a + s426 wyjdzie prawie na to samo ;/ ehh... to już sam nie wiem. Dziwi mnie to że nie będzie to lepsza alternatywa co do moich aktualnych kolumn cat berlin t207.
    BTW nowe amplitunery wytrzymują nocki na 70-80% ?

0
  • #11 06 Sty 2012 16:40
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Tiestorin napisał:

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie.

0
  • #12 06 Sty 2012 16:41
    Tiestorin
    Poziom 12  

Ok, ale pytam bo może ktoś miał do czynienia z czymś takim ;)

0
  • #13 06 Sty 2012 17:42
    benek161
    Poziom 21  

Uzytkowinik19 napisał:
    Tiestorin napisał:

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie.

Ja odpowiem z doświadczenia. Nie, nie wytrzymują (a przynajmniej u mnie tak było...)

0
  • #14 07 Sty 2012 11:45
    Tiestorin
    Poziom 12  

Prawdopodobnie zrobię tak że do domu kupie denon/ onkyo + jamo s426 lub z-5500
    do tego wzmak na domówki dozbieram na kolumny i będzie lajt ;)
    TECHNICS SU-VX500 + polarisy 200 / altusy 140

Dziękuje wszystkim !!!

(proszę o nie zamykanie tematu)
    w Pon jadę do rtv/agd i mediamartk i podam wam konfigurację ampli + głośniki.
    Może komuś się będzie chciało pomóc w doborze ;)

0
  • #15 07 Sty 2012 12:00
    LysyOsw
    Poziom 26  

Ja za te 2 000 zrobiłbym tak:
    1) Tonsil Maestro II 180 + używany wzmacniacz stereo za około 500zł.
    2) Kolumny DIY za 1 500zł + wzmacniacz za około 500zł.

Wzmacniacze oczywiście używane.
    Ale taki zestaw do dyskotek się nie nada, ale w domu do głośniejszego grania myślę że tak.
    Estrada w domu będzie podłej jakości.
    Wóz albo przewóz. Moim zdaniem

0
  • #16 07 Sty 2012 13:38
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:

Również tak bym zrobił. Za te pieniądze idzie złożyć ciekawy zestaw na seasach

0
  • #17 07 Sty 2012 14:21
    Tiestorin
    Poziom 12  

co do DIY ;) Mam do dyspozycji warsztat stolarski (łojciec stolorz). Z elektryką ciężko... zwrotnice mnie przerażają ;)

Dodano po 34 [minuty]:

LysyOsw napisał:
    Ja za te 2 000 zrobiłbym tak:
    1) Tonsil Maestro II 180 + używany wzmacniacz stereo za około 500zł.

Wzmacniacze oczywiście używane.
    Ale taki zestaw do dyskotek się nie nada, ale w domu do głośniejszego grania myślę że tak.
    Estrada w domu będzie podłej jakości.
    Wóz albo przewóz. Moim zdaniem

ehh bo teraz piszesz o zestawie uniwersalnym czy kina domowego ?
    za te 2tyś kupię kino... a w przyszłości pomyślę o nagłośnieniu na disco.
    W takim razie jakie głośne kino domowe polecicie ? najlepiej oparte na nowym ampli.

Mogę być pewien że takowy zestaw oparty o ampli będzie miał większą moc od z-5500 ?

0
  • #18 07 Sty 2012 14:38
    LysyOsw
    Poziom 26  

Po pierwsze nie ma uniwersalnego zestawu.
    Po drugie źle myślisz. Stawiasz na kino domowe bo...?
    Uważasz, że czym więcej głośników to tym lepszy dźwięk, i że nowy amplituner będzie lepszy bo.. bo nowy?
    Ja osobiście uważam, że jeżeli potrzebujesz uniwersalnego zestawu to lepiej kierować się w dobre stereo.
    Muzyka w stereo brzmi dużo lepiej. A filmy? Filmy również. Może nie ma tych wszystkich systemów, ale brzmienie kilka klas wyżej.
    Ale to twoja decyzja co zrobisz.

0
  • #19 07 Sty 2012 14:42
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Również podpisuję się pod tym co napisał kolega wyżej, lepiej mieć dobre stereo i na nim oglądać filmy niż zestaw KD i na nim słuchac muzyki.

0
  • #20 07 Sty 2012 14:44
    Tiestorin
    Poziom 12  

LysyOsw napisał:
    Po pierwsze nie ma uniwersalnego zestawu.
    Po drugie źle myślisz. Stawiasz na kino domowe bo...?
    Uważasz, że czym więcej głośników to tym lepszy dźwięk, i że nowy amplituner będzie lepszy bo.. bo nowy?
    Ja osobiście uważam, że jeżeli potrzebujesz uniwersalnego zestawu to lepiej kierować się w dobre stereo.
    Muzyka w stereo brzmi dużo lepiej. A filmy? Filmy również. Może nie ma tych wszystkich systemów, ale brzmienie kilka klas wyżej.
    Ale to twoja decyzja co zrobisz.

Oczywiście że o tym wiem... Muzyka - stereo.
    słucham w domu muzyki jak i oglądam filmy w stosunku 50:50. dlatego chcę 5.0 później 5.1
    a co do imprez to do tego będę już składał inny zestaw oparty na wzmaku technicsa i 2 dobre kolumny. Uwierz tyle mi starczy na domówki ;) Pozdrawiam !

W takim Razie szukam NOWEGO (niestety) Amplitunera i do tego jakieś Jamo s606 tak abym mógł je w przyszłości rozbudować do 5.0

0
  • #21 07 Sty 2012 14:51
    LysyOsw
    Poziom 26  

Dla mnie bez sensu to co mówisz. Nowy sprzęt kina domowego za ta cenę...
    Najlepiej iść do media expert i kupić jakiś pseudo zestaw :) Powodzenia!

0
  • #22 07 Sty 2012 16:06
    Tiestorin
    Poziom 12  

Hmmm... w takim razie... o ile masz czas. Podaj mi kilka propozycji używanych zestawów (dostępnych).

Dodano po 40 [minuty]:

Tiestorin napisał:
    Hmmm... w takim razie... o ile masz czas. Podaj mi kilka propozycji używanych zestawów (dostępnych).

Kuzyn dzisiaj był w sklepie popytać się co do tego tematu. Koleś mu doradził jak dla mnie (Logitechy z-5500) a za resztę dołożyć i poskładać sobie zestaw stereo.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo