Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Mastercook ID622S - nie załącza się.

06 Sty 2012 16:02 8503 8
  • Poziom 12  
    Witam.
    Mam płytę indukcyjną mastercook a właściwie 2 pola indukcyjne i 2 normalne.
    W kuchence był wystrzał, sterowanie działało ale po postawieniu garnka nic się nie działo, po rozebraniu okazało się że wypaliła się ścieżka prowadząca od tranzystorów mocy do przekaźnika przełączającego palniki.
    Ścieżkę naprawiłem, sprawdziłem tranzystory mocy, po załączeniu kuchenka wyświetliła na początku różne napisy i przeszła w tryb czuwania. Po naciśnięciu włącznika załączała palniki, ale nie było reakcji na garnek, a później w ogóle przestała wyświetlać napisy i słychać tylko piki z głośnika po naciśnięciu któregokolwiek przycisku, daje się ją jedynie zablokować i zapala się dioda blokady, poprawiłem dużo lutów na zwykłe ołowiowe i dalej bez poprawy. Poradźcie czego jeszcze w niej szukać????
    Bo święta i nawet jedzenia niema czym podgrzać :cry:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Uzwojenia palników są dobre, a do pierwszego czarnego przekaźnika dochodzi napięcie ale nie daje się go wysterować.
  • Poziom 12  
    Ale pisałem że ścieżka od tranzystorów mocy do przekaźnika który przełącza napięcie raz na przedni raz na tylny "palnik" indukcyjny.
  • Poziom 20  
    zaczyna się od wstawienia fot dobrej jakości
  • Poziom 11  
    Troszkę okopię stary wątek.

Mam płytę ID64S 3 miesiące po gwarancji, która się nie załączała (była "uszkodzona" przez ok 4 godziny) po 4 godz spróbowałem kolejny raz i się uruchomiła. Kolejne 2 tygodnie działała bez zarzutu i dziś znowu to samo brak reakcji na dotyk przycisków. Po resecie zasilaniem słychac jakiś przekaźnik w środku ale nic się nie wyświetla.

Czy można testowac płytę pod zasilaniem bez szkła, lub bez pól indukcyjnych i czujników: garnka i temperatury?
  • Poziom 26  
    Bez szkła tak, natomiast nie ma potrzeby testowania tej płyty z tym uszkodzeniem bez czujników i induktorów.