Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kuchenki gazowej,doprowadzenie rur do piecyka

06 Sty 2012 16:09 8555 11
  • Poziom 9  
    Witam was piszę do was ponieważ mam problem gdyż czeka mnie w najbliższym czasie podłączenie gazu w mieszkaniu komunalnym podlegającym pod z.g.m zakład gospodarki mieszkaniowej jest to mieszkanie czynszowe .Gaz w tym mieszkaniu był kilkanaście lat temu ,tak więc rury są stare co też widać gołym okiem iż nadają się do wymiany a nawet stwierdził to fachowiec który akurat w kamienicy przerabiał tam komuś instalację gazową {ma uprawnienia } zaprosiłem więc pana do siebie by obejrzał rury i stwierdził od razu iz nadają się do wymiany i że ja czyli lokator robię to na własny koszt i tu jest problem gdyż z tego co mi wiadomo to administracja powinna doprowadzić mi rury do danego urządzenia w domu no w tym przypadku kuchenka gazowa a ja ewentualnie płacę tylko za szybkozłączkę to taki elastyczny wężyk łączący kuchenkę z rurą no i za taki wężyk tylko płacę a tak to rury podobno powinna zamontować administracja na własny koszt ??? tyle że nie mam pewności ? powstaje pytanie na czyj koszt jest doprowadzenie no wymiana rur gazowych od licznika do kuchenki gazowej ??nie jest to mieszkanie własnościowe a komunalne czynszowe gdzie na decyzji najmu mam jak byk napisane że jest instalacja gazowa odłączona no czyli jest jako taka i gdy jest podłączone to jako za wygodę się chyba płaci tak więc no nie wiem czy nie administracja powinna wymienić stare rury ??? pytałem się w administracji to oni sami ni wiedzą i jak odpowiedzieli ....muszą pomyśleć !!!
  • Poziom 33  
    A jaki jest powód wymiany rur?
    Po co?
    Że są stare?
    To jeszcze o niczym nie świadczy.
    Robisz próbę szczelności i tyle.

Ktoś chce na tobie zarobić.

Ja mam rury 40-to letnie i to część na zewnątrz i jest ok.
  • Poziom 9  
    Muszę też wymienić zniszczony piecyk gazowy ale to nie problem , rury są stare zniszczone i nawet nie mają zaworu bezpieczeństwa , był jak wspomniałem fachowiec który akurat przerabiał w kamienicy rury i stwierdził że i tak nadają się do wymiany bo są na pakuły , nie mają zaworu i stwierdził że już się takich złączek nie stosuje , tak więc zastanawiam się na czyj koszt to ? pamiętam jak kiedyś wynajmowałem mieszkanie ale to w prywatnej kamienicy i chciałem podłączyć gaz tyle że nie było rury doprowadzającej gaz ze ściany gdyż ktoś sobie ją kiedyś ukradł i tylko wystawało kolanko ze ściany no i właściciel kamienicy stwierdził iż mam to zrobić na swój koszt natomiast gdy przyszedł tak zwany kierownik administracyjny który zajmował się odbiorami to stwierdził kategorycznie iż właściciel cwaniakuje i że w interesie administracji czy właściciela jest doprowadzenie rury do danego urządzenia .Tutaj obecnie sytuacja dotyczy mieszkania komunalnego podlegającego pod zgm i powstaje pytanie na czyj koszt wymiana rur ? Ja wiem ze gdy się ma podłączone rury i są sprawne czyli wszystko ok to nie ma powodu do wymiany , tutaj chodzi o to iż rurki są stare , i gaz jest odłączony od lat tak więc jak stwierdził fachman nikt odbioru mi nie podpisze , jeszcze mam pytanie czy za przyjście kominiarza ja płacę ??? bo orientuję się że by podłączyć gaz muszę mieć pozwolenie kominiarza ??bardzo ci dziękuję kolego szanowny za podpowiedź w temacie

Dodano po 1 [minuty]:

Podobno gdy mam starą kuchenkę gazową z piekarnikiem gazowym to nie wolno mi jej podłączyć ??? ciekawe czy próba szczelności dotyczy też piekarnika ???dżwiczki mam uszkodzone a na nową narazie rak waluty
  • Poziom 22  
    Próba szczelności (negatywna) lub konieczność przebudowy linii decyduje o wymianie rurociągu od gazomierza do urządzeń odbiorczych. i tyle na ten temat. No chyba, że rurociąg lub urządzenia podłączone są niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Moderowany przez mirrzo:

Usunąłem zdublowany wpis

• Poziom 9  
    Na czyj koszt??????
  • Poziom 33  
    Na twój, to ty potrzebujesz gaz.
  • Poziom 9  
    Mam pytanie bo planuję zakup kuchenki gazowej tyle że słyszałem iż nie wolno montować kuchenek gazowych z piekarnikiem gazowym tylko musi być elektryczny , chodzi o jakieś przepisy unijne?????

• Moderator na urlopie...
    Tu nie chodzi o przepisy unijne co do piekarnika, lecz raczej o małą kubaturę kuchni dla pracy 2 urządzeń gazowych.
  • Poziom 9  
    To mogę podłączyć kuchenkę z piekarnikiem gazowym czy nie ??
  • Poziom 9  
    Normalna kuchenka do gotowania