Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jeep 2.8 crd dodatkowa pompa - jak to działa?

06 Sty 2012 16:41 3699 10
  • Poziom 42  
    Witam
    Otóż ciekawostka - auto z tematu, cherooke 2.8 crd 2004. Z termostatu wychodzi wąż do nagrzewnicy ale idzie przez dodatkową pompę zamontowaną na pasku wielorowkowym i sterowaną sprzęgłem elektromagnetycznym. Poniewaz jeep nie chce grzać, po kolejce dobrałem się do tej pompki. I tu pytanie - jak to cholerstwo działa? W środku element wirujący pracuje w jakimś żelu, nie ma żadnego kontaktu z wodą. Natomiast woda ma tylko możliwość przepływu przez kanał w kształcie omegi ( nogi omegi to wejście i wyjście pompy. ) W obwodzie wodnym nie ma ŻADNEGO elementu ruchomego. Jeszcze raz - jak, na jakiej zasadzie to działa???
  • Poziom 35  
    A czy to nie jest sprzęgło wiskotyczne?
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    A ten element wirujący ma jaki kształt ?

Może właśnie wirując w żelu ma się zagrzewać i grzać płyn.

Daj znać jak się dowiesz bo też mnie to irytuje.
  • Poziom 42  
    Czyli że to grzałka nie pompa? Część w żelu to kanapka trzech tarcz z otworkami - stała/wirnik/ stała. Faktycznie przeciskając się przez otworki z dużą prędkością (wirowanie) żel może się zagrzać. Miałoby to sens... Ciekawość jaką toto może mieć moc?
  • Poziom 35  
    Po podpięciu napięcia powinno stawiać znaczny opór, skoro to grzałka.
  • Poziom 42  
    kidu22 napisał:
    Po podpięciu napięcia powinno stawiać znaczny opór, skoro to grzałka.

Nie pojmuję co miałeś na myśli...
  • Poziom 35  
    Skoro ma sie grzać to po załaczeniu sprzęgła, bo po to ma to coś kabelki, powinno stawiać opór mechaniczny.

Ale nikt tego nie grzebał jeszcze? Po nr. by doszedł do czego to służy.
  • Poziom 23  
    Witam, może jakieś fotki ? to zerknę do dokumentacji.
  • Poziom 42  
    Więc.... Tak to jest grzałka wnętrza gdy motor jeszcze zimny. żel przeciskając sie w kanałach daje ciepełko :D w aucie gdzie wentylator chłodnicy napędzany jest obiegiem wspomagania kierownicy wszystko ujdzie...
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Czyli miałem rację :-)
  • Poziom 42  
    kortyleski napisał:
    Więc.... Tak to jest grzałka wnętrza gdy motor jeszcze zimny. żel przeciskając sie w kanałach daje ciepełko w aucie gdzie wentylator chłodnicy napędzany jest obiegiem wspomagania kierownicy wszystko ujdzie...