Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Utopiony Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro

06 Sty 2012 17:32 5373 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Przez przypadek zdarzyło mi się utopić telefon Sony Ericsson Xperia X10 mini pro. Leżał jakieś 15s w kuble z wodą (wypadek przy sprzątaniu), został szybko wyciągnięty i wyłączony. Potem jednak ponownie go włączyłem i działał normalnie jakąś godzinę, a po tym czasie przestał działać- wtedy dopiero włączyłem komputer i przeczytałem, iż w takim przypadku zaleca się jak najszybsze wyjęcie baterii oraz karty sim...
    Pytanie- czy ta bateria znajdująca się przez godzinę wewnątrz mogła doprowadzić do sytuacji, która całkowicie uniemożliwi naprawę telefonu? Póki co minęło dopiero kilka godzin, przeczytałem, że poleca się odłożenie aparatu na 3dni do wysuszenia. Nie mam niestety możliwości rozkręcić telefonu w celu wysuszenia konkretnych części telefonu.
    Proszę o jakieś porady, co mogę z nim teraz zrobić, oraz- czy jeżeli po tych trzech dniach telefon nie obudzi się ponownie- czy jest w ogóle sens oddawać go do serwisu (skoro przez godzinę był mokry z włożoną baterią) oraz czy ta godzina to "dużo" (tj. czy mam się spodziewać bardzo duzych uszkodzeń aparatu, a tym samym sporych kosztów napraw, czy też jest szansa iż nie zaszkodziło mu to bardzo, i możliwe jest nawet, że telefon po wysuszeniu ożyje).

Ach, jak ktoś ma jakiś sprawdzony serwis w Warszawie zajmujący się takimi rzeczami to byłbym wdzięczny za namiary...
    I jeszcze jedno- wie ktoś może, gdzie są w nim te czujniki wilgoci? Bo może nie zrobiły się one czerwone i może udałoby się na gwarancji... Ale nie wiem, gdzie ich szukać i jak w ogóle wylądają...
  • Poziom 40  
    Sporych kosztów :-)
    Telefon nawet może nie nadawać się na części a nie mówiąc o naprawie.
    Po zlaniu należy natychmiast wyjąć baterię, rozebrać telefon i wymyć najlepiej w izopropanolu.
    U Ciebie mógł nawet LCD nie przetrwać nie mówią o płycie.
    Naprawiałem ostatnio taki fon to się usmażył w środku i poszedł do kosza.
  • Poziom 2  
    Ech...
    Jeżeli ktoś wie (na przykład autor powyższego posta :):
    1. Ile może kosztować diagnoza uszkodzeń spowodowanych przez wode?
    2. Ile może kosztować wymiana płyty głównej w tym telefonie?
    3. Ile może kosztować wymiana ekranu? (słyszałem, że jak ekran poszedł to dobre 200zł- mam nadzieję, że nie, bo tyle mniej-więcej mogę wydać na całość napraw...)

I ponawiam pytanie- wie ktoś, gdzie w tym telefonie są czujniki wilgoci? Chodzi mi przede wszystkim o ten najbardziej zewnętrzny (podobno gdzieś pod baterią...?)
  • Poziom 27  
    Czujniki raczej będą czerwone jeśli nie to będzie widać to po płycie głównej więc zapomnij o gwarancji.
    Co do diagnozy to powinna być darmowa, nie czekaj tylko idź do serwisu, tam ocenią zniszczenia i powiedzą jaki będzie koszt naprawy. Im później pójdziesz tym gorzej dla telefonu.
  • Poziom 40  
    Taki nowy telefon kupisz już od 450 do 550 zł.
    Więc wymiana płyty i naprawa jest nieopłacalna.
  • Poziom 2  
    To całe szczęście, że jednak zaczął działać XD

Teraz pytanie, co polecacie z nim zrobić? Zapewne powinienem go oddać do serwisu żeby go przeczyścili, tak?
    Poza tym, że w przyszłości muszę bardziej uważać...

Na LCD są zacieki, ale na to pewnie nie ma rady innej niż kupienie nowego ekranu, si?
  • Poziom 27  
    niech go wyczyszczą w serwisie, nie używaj go bo to może mu zaszkodzić. Co do lcd istnieje szansa że z czasem zacznie lepiej wyglądać (miałem tak z moim samsungiem monte).