Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bardzo stary komputer - modernizacja

espreesso 12 Sty 2012 21:15 15901 186
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    właśnie nie wiem czy brakuje, bo we właściwościach nie ma tego menedżera
    może dlatego że to ps1?

Możesz spróbować jeszcze Start -> Panel Sterowania -> System -> w oknie które się otworzy przechodzisz do zakładki Menedżer urządzeń.

espreesso napisał:
    przeciągnęłąm i "zamontuj w napędzie" jest nieaktywne

Musisz utworzyć sobie wirtualny napęd, zeby miał gdzie go zamontować :)
    Kliknij napędy wirtualne na liście z lewej strony, w okienku które się otworzy w polu "Liczba napędów wirtualnych" ustaw 1 i naciśnij OK. Po chwili powinien go dodać i opcja zamontuj powinna być widoczna.
    Aha, jeśli Alcohol masz w języku angielskim zmień sobie na Polski będzie łatwiej -> robisz to klikając zakładkę Viev -> Language -> z listy wybierasz Polish.

Zmiana języka na PL

Ustawianie wirtualnego napędu

Montowanie pliku

I tak powinno się otworzyć po zamontowaniu
  • PCBway
    espreesso
    Poziom 13  
    za moment to posprawdzam wszystko,
    tylko jeszcze jedno : przy tym exe wychodzi na cos takiego :
    "Przed zainstalowaniem dodatku Service Pack 3 (SP3) dla systemu Windows XP na komputerze należy zainstalować dodatek Service Pack 2 (SP2) lub dodatek Service Pack 1a (SP1a) dla systemu Windows XP. "
    próbowałam zainstalowac 1a i coś tam nie tak..
  • PCBway
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    tylko jeszcze jedno : przy tym exe wychodzi na cos takiego :
    "Przed zainstalowaniem dodatku Service Pack 3 (SP3) dla systemu Windows XP na komputerze należy zainstalować dodatek Service Pack 2 (SP2) lub dodatek Service Pack 1a (SP1a) dla systemu Windows XP. "
    próbowałam zainstalowac 1a i coś tam nie tak..

Na stronie microsoftu znalazłem coś takiego:
    Code:
    Dodatek Windows XP Service Pack 1a (SP1a) zawiera aktualizacje zabezpieczeń i niezawodności dla rodziny systemów operacyjnych Windows XP. Jeśli na komputerze jest już zainstalowany system Windows XP SP1, nie ma potrzeby instalowania dodatku Windows XP SP1a.

Więc z biorąc to na chłopski rozum, jeśli posiadasz Win XP SP1, nie ma konieczności instalacji SP1a. Tak więc SP3 nie powinien robić cyrków i ruszyć na zwykłym SP1, tym bardziej że kiedyś tak instalowałem. Może coś przeoczyłaś ?
    espreesso
    Poziom 13  
    ŁukiSzczecin napisał:

Możesz spróbować jeszcze Start -> Panel Sterowania -> System -> w oknie które się otworzy przechodzisz do zakładki Menedżer urządzeń.

żółte znaki zapytania są :
    inne urządzenia
    -kontroler Ethernet

?
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    inne urządzenia
    -kontroler Ethernet

To jest od karty sieciowej. Jak rozumiem masz internet (tj piszesz z tego komputera?)
    Jeśli tak to prawdopodobnie masz w komputerze dwie karty sieciowe (np. zintegrowana i w splocie PCI). Jest to do sprawdzenia np. Everestem w zakładce Sieć -> Sieć PCI/PnP.
    espreesso
    Poziom 13  
    ŁukiSzczecin napisał:

Na stronie microsoftu znalazłem coś takiego:
    Code:
    Dodatek Windows XP Service Pack 1a (SP1a) zawiera aktualizacje zabezpieczeń i niezawodności dla rodziny systemów operacyjnych Windows XP. Jeśli na komputerze jest już zainstalowany system Windows XP SP1, nie ma potrzeby instalowania dodatku Windows XP SP1a.

i to też widziałam, dlatego nie próbowałam drugi raz.

jak kiedyś miałam restart windowsa to same mi się aktualizacje pobierały non stop, a teraz to już wszystko sama mam szukać ?

Dodano po 1 [minuty]:

ŁukiSzczecin napisał:
    espreesso napisał:
    inne urządzenia
    -kontroler Ethernet

To jest od karty sieciowej. Jak rozumiem masz internet (tj piszesz z tego komputera?)
    Jeśli tak to prawdopodobnie masz w komputerze dwie karty sieciowe (np. zintegrowana i w splocie PCI). Jest to do sprawdzenia np. Everestem w zakładce Sieć -> Sieć PCI/PnP.

tak mam, nic się nie zmieniło, nie musiałam nic konfigurować z internetem.
    czyli ściągnąć Everest ?

PS3 już jest :)
    a na płytce instalacyjnej XP dopatrzyłam się że to jednak wersja SP1a, czego nie było widać w informacjach o systemie na komputerze.

co dalej ?
    czy to już jutro ?
    i antywirusa ściągnę.
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    jak kiedyś miałam restart windowsa to same mi się aktualizacje pobierały non stop, a teraz to już wszystko sama mam szukać ?
    coś jeszcze oprócz sp3 ?

Start -> Panel sterowania -> System -> Aktualizacje automatyczne -> Zaznaczasz Automatycznie (zalecane) i będzie sam ściągał aktualizacje.

espreesso napisał:
    coś jeszcze oprócz sp3 ?

Hmm z takich podstaw przydatne na codzień:

Adobe Flash Player 11
    Adobe Acrobat Rader 10.1
    DirectX 9.0c szczególnie ważne przy tych gierkach dla maluchów ;)
    OpenOffice.org 3.3.0 jeśli potrzebujesz jakiegoś pakietu biurowego
    AVG 2012 Anty-wirus, jeśli żadnego nie posiadasz to ten jest darmowy. Może nie jest idealny, ale lepsza podstawowa ochrona niż całkowity brak ochrony ;)
    WinRar 4.01

espreesso napisał:
    tak mam, nic się nie zmieniło, nie musiałam nic konfigurować z internetem.
    czyli ściągnąć Everest ?

Jeśli masz internet, i tylko ten żółty znak zapytania widnieje to możemy odłożyć to na później - teraz podstawowe programy itp, a później można dla świętego spokoju sprawdzić everestem co za karta tam siedzi i doinstalować sterownik :)
    espreesso
    Poziom 13  
    ŁukiSzczecin napisał:

Start -> Panel sterowania -> System -> Aktualizacje automatyczne -> Zaznaczasz Automatycznie (zalecane) i będzie sam ściągał aktualizacje.

Hmm z takich podstaw przydatne na codzień:

Adobe Flash Player 11
    Adobe Acrobat Rader 10.1
    DirectX 9.0c szczególnie ważne przy tych gierkach dla maluchów ;)
    OpenOffice.org 3.3.0 jeśli potrzebujesz jakiegoś pakietu biurowego
    AVG 2012 Anty-wirus, jeśli żadnego nie posiadasz to ten jest darmowy. Może nie jest idealny, ale lepsza podstawowa ochrona niż całkowity brak ochrony ;)

Jeśli masz internet, i tylko ten żółty znak zapytania widnieje to możemy odłożyć to na później - teraz podstawowe programy itp, a później można dla świętego spokoju sprawdzić everestem co za karta tam siedzi i doinstalować sterownik :)

już lecą automatycznie:)
    chciałabym nagrać sobie jeszcze ten obraz płyty z sp3 tak na zaś, żeby było w razie czego.
    pandę cloud biorę bo od roku sprawowała się całkiem dobrze - czy ten avg lepszy ?
    zamiast adobereader wzięłam na próbę foxitreader - może byc ?
    flash player tez już jest.

ta karta sieciowa to może od internetu radiowego..
    sprawdzimy później, na razie i tak dużo tego.

dzięki ogromne za pomoc :)
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    Ojoj ale sie rozpisałaś :) Więc tak

espreesso napisał:
    chciałabym nagrać sobie jeszcze ten obraz płyty z sp3 tak na zaś, żeby było w razie czego.

Sprawdź PW ;)

espreesso napisał:
    pandę cloud biorę bo od roku sprawowała się całkiem dobrze - czy ten avg lepszy ?

Szczerze? Nie mam pojęcia, nigdy nie korzystałem z Pandy. Jeśli sprawował się ok, to oczywiście może być :)
    espreesso napisał:

Może być, jest nawet szybszy - podałem Acrobat Reader gdyż ma opcję wyświetlania linków, mnie osobiście się to przydawało.

espreesso napisał:
    dzięki ogromne za pomoc

Żaden problem, trzeba sobie pomagać ;)
    espreesso
    Poziom 13  
    ŁukiSzczecin napisał:
    Ojoj ale sie rozpisałaś :) Więc tak

espreesso napisał:

Może być, jest nawet szybszy - podałem Acrobat Reader gdyż ma opcję wyświetlania linków, mnie osobiście się to przydawało.

oj bo tyle do zrobienia jest że nie ogarniam ;)
    i myślałam, że chcesz już iść spać :)

a tak z ciekawości do czego się przydaje ta opcja wyświetlania linków ?
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    oj bo tyle do zrobienia jest że nie ogarniam
    i myślałam, że chcesz już iść spać

Wyobraź sobie, że ja średnio co miesiąc robię u kogoś formata, nową instalke Windowsa, sterowników, programów. Przywykłem, damy radę spokojnie ;)
    Poza tym, jak pisałem ja dostępny jestem raczej wieczorami, często do późnej nocy, w dzień wiadomo jak to jest co chwile gdzie indziej i często nie ma czasu tutaj zajrzeć ;)

espreesso napisał:
    a tak z ciekawości do czego się przydaje ta opcja wyświetlania linków ?

Jeśli jest plik .pdf w którym ktoś podał link do jakiejś strony, to FoxitReader u mnie miał problemy z otwieraniem tych linków. Osobiście pisałem kilka poradników w formacie .pdf gdzie zawarłem linki, i musiałem zainstalować Acrobat Reader żeby sprawdzać czy linki są dobre i prowadzą tam gdzie powinny, i ostatecznie zostawiłem Acrobata. :)
    kristof
    Poziom 14  
    espreesso

w 3 dni nauczyłaś się więcej niż przez kilka lat, nie? ;)

podoba mi się Twoja zawziętość, zamiast iść na łatwiznę to sama się uczysz, próbujesz, kombinujesz - gratuluję
    espreesso
    Poziom 13  
    kristof napisał:
    espreesso

w 3 dni nauczyłaś się więcej niż przez kilka lat, nie? ;)

podoba mi się Twoja zawziętość, zamiast iść na łatwiznę to sama się uczysz, próbujesz, kombinujesz - gratuluję

mhm...
    tak wykombinowałam, że trzeba było system wgrywać od początku...
    komputer przy tej wymianie dysku pobierał nowe aktualizacje,
    i coś się pokręciło... przestał widzieć pendrive, aparat foto, nie było możliwości zainstalować. więc wpadłam na pomysł usunąć ostatnie aktualizacje...
    no i usunęłam tylko że trochę za dużo i przeskoczyłam o jedną...

samouczek jestem jeśli chodzi o komputer i wszystko co nim związane, teorii zero... na błędach się uczę, ale często to za mało.
    dziś pomyślałam że muszę jednak chyba książkę kupić bo jak np. mi myszka nie działa to katastrofa.
    tzn, nie tak samo - bo z Waszą pomocą na forum nie jest tak trudno:)
    dzięki za cierpliwość..........
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    więc wpadłam na pomysł usunąć ostatnie aktualizacje...
    no i usunęłam tylko że nie po kolei i za dużo...

Hehe :D Kobietki ;)

espreesso napisał:
    samouczek jestem jeśli chodzi o komputer i wszystko co nim związane, teorii zero... na błędach się uczę, ale często to za mało.
    dziś pomyślałam że muszę jednak chyba książkę kupić bo jak np. mi myszka nie działa to katastrofa.
    tzn, nie tak samo - bo z Waszą pomocą na forum nie jest tak trudno:)
    dzięki za cierpliwość..........

Po co książki ? Coś nie halo pisz, tutaj ludzie mają wiedzę w praktyce zdobytą, a nie teoretyczną taką jak w książkach. Będzie trzeba pomożemy ;) Z resztą chcesz to na PW zostawie Ci jakiś kontakt, i w razie potrzeby pisz ;)
    espreesso
    Poziom 13  
    ŁukiSzczecin napisał:

Po co książki ? Coś nie halo pisz, tutaj ludzie mają wiedzę w praktyce zdobytą, a nie teoretyczną taką jak w książkach. Będzie trzeba pomożemy ;) Z resztą chcesz to na PW zostawie Ci jakiś kontakt, i w razie potrzeby pisz ;)

no tak, tylko że jak wczoraj nie miałam dostęu do Was to było ciężko...

jak już wszystko poindtaluję to chciałabym zrobić sobie obraz dysku czy jakoś tak - żeby w razie czego zrobić szybką instalcje windowsa.

dysk jednak jest mały więc może pokuszę się o większy i zrobie jeszcze raz dla rozrywki ;)

a tak na marginesie, konfiguruję od nowa Thunderibrd i chciałabym aby POP był włączony od tej chwili, ale jakoś nie mogę tego ustawić na yahoo i gazecie.
    tzn, niby ustawiłam ale wraz zaczeło pobierać.
    jak mogę skasować foldery lokalne żeby nie zabierały mi miejsca te stare wiadomości ?
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    no tak, tylko że jak wczoraj nie miałam dostęu do Was to było ciężko...

No na początku cięzko, kiedy jednak masz to za sobą x razy jest z górki ;)

espreesso napisał:
    jak już wszystko poindtaluję to chciałabym zrobić sobie obraz dysku czy jakoś tak - żeby w razie czego zrobić szybką instalcje windowsa.

Pisałem poradnik dla elki swego czasu na podstawie Acronis True Image ;) Obecnie jestem na etapie testów, czym lepiej to wykonać bo mimo wszystko w Acronis czegoś mi brakowało

espreesso napisał:
    dysk jednak jest mały więc może pokuszę się o większy i zrobie jeszcze raz dla rozrywki

Trening czyni mistrza ;) Chociaż po którymś razie nie będzie Ci się chciało na samą myśl, że trzeba instalować Windowsa - zobaczysz ;)
    Większy dysk ok, chociaż generalnie na Twoje pliki typu muzyka czy filmy bardziej - ja użyłbym tego starego, sformatował, utworzył na nim obraz systemu, i schował bezpiecznie aż do potrzeby użycia go ;)

espreesso napisał:
    jak mogę skasować foldery lokalne żeby nie zabierały mi miejsca te stare wiadomości ?

Hm, u mnie w ustawieniach wygląda to tak:

Chociaż jak widzisz nie mam włączonego kasowania, dysk systemowy 250G to mi nie szkoda w sumie miejsca, kasuje tylko to co uważam ;)

espreesso napisał:
    a tak na marginesie, konfiguruję od nowa Thunderibrd i chciałabym aby POP był włączony od tej chwili, ale jakoś nie mogę tego ustawić na yahoo i gazecie.
    tzn, niby ustawiłam ale wraz zaczeło pobierać.

A z tym o co chodzi dokładniej? Co chcesz uzyskać? Bo nie zrozumiałem niestety :(
    espreesso
    Poziom 13  
    ŁukiSzczecin napisał:

Pisałem poradnik dla elki swego czasu na podstawie Acronis True Image ;) Obecnie jestem na etapie testów, czym lepiej to wykonać bo mimo wszystko w Acronis czegoś mi brakowało
    Większy dysk ok, chociaż generalnie na Twoje pliki typu muzyka czy filmy bardziej - ja użyłbym tego starego, sformatował, utworzył na nim obraz systemu, i schował bezpiecznie aż do potrzeby użycia go ;)

dobry pomysł - czyli jak mogę to zrobić ?

ŁukiSzczecin napisał:

Hm, u mnie w ustawieniach wygląda to tak:

Chociaż jak widzisz nie mam włączonego kasowania, dysk systemowy 250G to mi nie szkoda w sumie miejsca, kasuje tylko to co uważam ;)

mam tak samo, tylko ja nie usuwam nic na serwerach a pocztę na nich mam od kilku lat więc wiadomości jest duuużo i nie chciałabym aby wszystko mi znowu ściągało.
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    mam tak samo, tylko ja nie usuwam nic na serwerach a pocztę na nich mam od kilku lat więc wiadomości jest duuużo i nie chciałabym aby wszystko mi znowu ściągało.

Hm, może po pobraniu wiadomości CTRL + A -> Delte ? A jeśli nie, to może kasuj wiadomości starsze niż -> tutaj zmień ? Ewentualnie kasuj ostatnie xxx wiadomości ? Kurcze szczerze mówiąc to nie wiem, bo mi nawet po reinstalacji z serwera pobiera kilka wiadomości i spokój :D

espreesso napisał:
    dobry pomysł - czyli jak mogę to zrobić ?

Hm, musiałabyś podłączyć stary dysk obok systemowego. Czyli odłączyć nowy który kupiłaś, w tym starym zworkę ustawić jako slave i podpiąć do tej taśmy z systemowym.
    Włączyć komputer, i sformatować stary dysk z poziomu Windows - wchodzisz w mój komputer, klikasz na niego prawym przyciskiem myszki i wybierasz formatuj.
    A później robisz obraz systemu - tutaj poradnik.
    Chociaż powiem Ci szczerze, pisałem go z połową wiedzy którą posiadam dziś, i zapewne jest na to lepszy sposób, lepszy tj. dający więcej możliwości - jak mówiłem właśnie będę sprawdzał czym jeszcze można to fajnie i gładko wykonać, aczkolwiek ten powyższy sposób też zrobi to co ma zrobić ;)

A tak na przyszłość - zmień sobie nazwy dysków aby przy formatowaniu Ci się nigdy nie pomyliły. Prawy przycisk na systemowym - podpisz np. Windows, prawy przycisk na nowym dysku i podpisz np. dane - czy jak kolwiek inaczej uważasz.
    Kiedyś miałem przypadek, że wszystkie dyski nazywały się "Dysk lokalny" i przy formatowaniu wywaliłem partycję z dokumentami a nie z Windowsem :D
    espreesso
    Poziom 13  
    ŁukiSzczecin napisał:

A tak na przyszłość - zmień sobie nazwy dysków aby przy formatowaniu Ci się nigdy nie pomyliły. Prawy przycisk na systemowym - podpisz np. Windows, prawy przycisk na nowym dysku i podpisz np. dane - czy jak kolwiek inaczej uważasz.
    Kiedyś miałem przypadek, że wszystkie dyski nazywały się "Dysk lokalny" i przy formatowaniu wywaliłem partycję z dokumentami a nie z Windowsem :D

zrobione :)

skoro już wszystko od nowa ściąga i instaluje to podpowiedzcie prosze który wybrac program do odtwarzania filmików, tak żeby obsługiwał też takie kręcone aparatwem fotograficznym (taki mniej popularny format, nie pamiętam nazwy..) - ?
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    zrobione

skoro już wszystko od nowa ściąga i instaluje to podpowiedzcie prosze który wybrac program do odtwarzania filmików, tak żeby obsługiwał też takie kręcone aparatwem fotograficznym (taki mniej popularny format, nie pamiętam nazwy..) - ?

U siebie mam GomPlayer do tego Real Alternative do odtwarzania formatów RM a z kodeków to najlepiej u mnie działały FFDShow i nie zdarzyło się, żebym nie był w stanie czegoś odtworzyć.
    Jeśli z kolei chodzi o muzykę, to od zawsze używam Winamp w wersji 2.91 , szybki i na prawdę dobry. Wystrzegaj się wersji 3 - strasznie nie udana, wersji 5 też bym raczej nie instalował bo nieco się muli w porównaniu ze starą dobrą dwójką.

Ogólnie, możesz śmiało posprawdzać różne odtwarzacze, i usuwać te które Ci nie pasują aż zostawisz ten, który Tobie odpowiada najbardziej. Warto programy odinstalowywać tym Revo Uninstaller bo nie zostawia śmieci w rejestrze po usuniętym programie - system dłużej chodzi szybko i sprawnie bez śmieci w rejestrze.
    Kolejna obowiązkowa pozycja - CCleaner do kasowania z dysku zbędnych śmieci, plików tymczasowych po przeglądaniu neta itp - regularne stosowanie daje fajne efekty.
    Warto co jakiś czas zdefragmentować dysk (poukładać pliki) tak żeby dostęp do nich był szybszy = szybsza praca kompa - Auslogics Disc Defrag
    Do czyszczenia rejestru (dokładniejszego niż CCleanerem) Auslogics Registry Cleaner z kolei do defragmentacji po czyszczeniu rejestru Auslogics Registry Defrag

Jak raz na jakiś czas pozwolisz tym programom popracować u Ciebie na kompie, to nie ma szans żeby był zaśmiecony i zamulony. U mnie po roku czasu system chodzi jak by był wczoraj zainstalowany ;)
    espreesso
    Poziom 13  
    dzięki wielkie za wszystkie rady :)

tak się przyglądam teraz i widzę - że w "mój komputer" mam widoczne dwa dvd...
    skąd wziął się ten drugi...?

zainstalowałam drukarkę - i poza nią pojawił się też dysk wymienny...
    ona ma wejście na karty, czy to może czytnik ?

literki w dyskach też mam nie po kolei, dobrze że ponazywałam jak mówiłeś.
    1010011010
    Poziom 32  
    tak się przyglądam teraz i widzę - że w "mój komputer" mam widoczne dwa dvd...
    skąd wziął się ten drugi...?
    Virtualny napęd na obrazy.

zainstalowałam drukarkę - i poza nią pojawił się też dysk wymienny...
    ona ma wejście na karty, czy to może czytnik ?
    Tak drukarka działa na czytnik. Chodź czasem tylko do odczytu - musisz to sprawdzić. Czasem można w ustawieniach drukarki wybrać czy ma być tylko do odczytu czy zapis/odczyt.
    espreesso
    Poziom 13  
    1010011010 napisał:

Virtualny napęd na obrazy.

Tak drukarka działa na czytnik. Chodź czasem tylko do odczytu - musisz to sprawdzić. Czasem można w ustawieniach drukarki wybrać czy ma być tylko do odczytu czy zapis/odczyt.

mam usunąć ten napęd wirtualny ?

jak wyłączyłam drukarkę to znikł ten wymienny.
    ale dziwne, że go wczesniej nie było.
    jak mogę sprawdzić czy do zapisu równiez się nadaje ? przydałoby się.
    w instrukcji ?
    mam hp photosmart c3180.
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    mam usunąć ten napęd wirtualny ?

Nie, to jest napęd wirtualny Alcohol'a - jak usuniesz to nie będziesz mogła używać obrazów .iso i tym podobnych bez nagrania ich na płyte

espreesso napisał:

Wydaje mi sie że to czytnik kart pamięci np. z aparatu żeby bezpośrednio z karty drukował obrazy, ale nie dam głowy w drukarkach nie siedzę
    espreesso
    Poziom 13  
    ŁukiSzczecin napisał:
    [

Wydaje mi sie że to czytnik kart pamięci np. z aparatu żeby bezpośrednio z karty drukował obrazy, ale nie dam głowy w drukarkach nie siedzę

tak do tego służy, ale ta funkcja mi sie nie przyda.
    nie orientujesz się czy można go używać jako zwykłego czytnika ?
    1010011010
    Poziom 32  
    Włóż kartę do drukarki i spróbuj wgrać na nią plik - jak się uda to znaczy, że ma też możliwość zapisu :)

Włóż kartę i sprawdź po prostu.
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:

Na 90% jest taka możliwość, jeśli w mój komputer pojawia się ikona "dysk wymienny" :)
    kristof
    Poziom 14  
    W Brotherze tak właśnie jest - czytnik z drukarki widzi w systemie jako zwykły dysk wymienny...można nagrywac i odczytywać pliki...
    espreesso
    Poziom 13  
    kristof napisał:
    W Brotherze tak właśnie jest - czytnik z drukarki widzi w systemie jako zwykły dysk wymienny...można nagrywac i odczytywać pliki...

wow - u mnie też tak jest - ale fajnie :)
    dowiedziałam się tego po paru latach jej posiadania.
    i wyszło tak pewnie dlatego że z racji posiadania większej ilości miejsca na dysku zainstalowałam full opcję.
    ŁukiSzczecin
    Poziom 26  
    espreesso napisał:
    wow - u mnie też tak jest - ale fajnie
    dowiedziałam się tego po paru latach jej posiadania.
    i wyszło tak pewnie dlatego że z racji posiadania większej ilości miejsca na dysku zainstalowałam full opcję.

Ciekawe tylko jakie to transfery będzie osiągało. W przypadku małych kart ma to mniejsze znaczenie, ale mnie jak przyszło kiedyś na kartę 16GB skopiować dane za pomocą portu USB 1.1... miał gadane, oj miał :P