Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przejściówka USB - RS232 na kości FT232

Lonek 06 Jan 2012 18:50 2116 4
    Lonek
    Level 19  
    Kupiłem taką przejściówkę firmy DIGITUS i są problemy
    Mysz na RS232 działa ale nie działa m.in.:
    - kabel-interfejs do skanera radiowego Alinco
    - kabel-interfejs do programu serwisowego Mercedesa 'CarSoft 7.4'

Wgrałem najnowsze drivery do FT232 i tez lipa :cry:
    pawel-jwe
    Level 30  
    A próbowałeś pozmieniać (poustawiać) parametry portu RS232, tj. nr portu COM, prędkość, ilość bitów danych, ilość bitów stopu, parzystość, sterowanie przepływem?
    Niektóre urządzenia "narzucają" te parametry i zanim ich prawidłowo nie ustawisz to komunikacja nie będzie możliwa.
    Lonek
    Level 19  
    pawel-jwe wrote:
    A próbowałeś pozmieniać (poustawiać) parametry portu RS232, tj. nr portu COM, prędkość, ilość bitów danych, ilość bitów stopu, parzystość, sterowanie przepływem?
    Niektóre urządzenia "narzucają" te parametry i zanim ich prawidłowo nie ustawisz to komunikacja nie będzie możliwa.

Właśnie siedziałem w aucie prawie godzinę robiąc różne 'sztuczki' i ..........kicha :cry:

To jest dość ciekawe bo sygnał idzie tylko po TX,RX i GND - na tym interfejsie do Merca kilka razu mruga żółta dioda linii 'K' to znaczy że łączność jest
    Vogelek23
    Level 34  
    Lonek wrote:
    ale nie działa m.in.:
    I być może wcale nie zadziała.
    Sporo interfejsów wymaga bowiem podłączenia do portu COM1, zaś przejściówki USB-RS232 instalują się zwykle jako dalsze porty (COM2, COM5 itd).
    Na jakim laptopie instalujesz przejściówkę? Który numer portu wyświetla się w Menedżerze Urządzeń?
    Lonek
    Level 19  
    Vogelek23 wrote:
    Lonek wrote:
    ale nie działa m.in.:
    I być może wcale nie zadziała.
    Sporo interfejsów wymaga bowiem podłączenia do portu COM1, zaś przejściówki USB-RS232 instalują się zwykle jako dalsze porty (COM2, COM5 itd).
    Na jakim laptopie instalujesz przejściówkę? Który numer portu wyświetla się w Menedżerze Urządzeń?

Zainstalował się za pierwszym razem na Com10 ale zmieniłem na Com1 ........miałem kiedyś przejściówke na PL2302 ale na niej nawet mysz nie chodziła
    Czytałem na Inecie wiele opinii o FT232 że niby jest bardzo dobry ale u mnie jakoś sie nie sprawdza :cry: