Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka książka do egzaminu- Świadectwo Kwalifikacji E 1kV

06 Sty 2012 19:37 30914 36
  • Użytkownik obserwowany
    Nie wiem czy to dobry dział ale jest tu dużo mądrych ludzi ;)
    1) Jako książkę wykuć do egzaminu SEP E 1kV bez pomiarów ? Mam tech. elektronika i maturę?
    2) Żeby dostać agregaty 50 kW trzeba widzieć coś więcej żeby przełączyć obiekt z sieci na agregat? :P
    Dziękuje i Pozdrawiam:)
  • Szkolenia SEP
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Polecam autora Władysław Orlik pt. Egzamin kwalifikacyjny elektryka w pytaniach i odpowiedziach.
    Bardzo fajnie napisana.
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    w punktach egzaminacyjnych są do sprzedaży książki na których opierają się egzaminy jak się nie mylę książka ma nazwę egzamin do 1KV

Dodano po 9 [minuty]:

dokładnie Władysław Orlik egzamin kwalifikacyjny elektryka w pytaniach i odpowiedziach oczywiście w twoim przypadku rozdział 2.1 2.2 4.4 4.5 4.6 4.7 4.10 4.16 6 8 9
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Tak jak piszą koledzy , ale ja także polecam Henryk Markiewicz "zagrożenia i ochrona od porażeń w instalacjach elektrycznych" na "E" masz tam wszystko a na "D" jest dużo podstaw i Rozdział o Kontroli i pomiarach.
  • Szkolenia SEP
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wystarczyło skorzystać z wyszukiwarki i otrzymałbyś te same odpowiedzi a nawet i więcej nie tracąc tylu punktów. Koledzy odpowiadający w tym temacie byli bystrzejsi, bo z niej skorzystali i powielają odpowiedzi :) (nasuwa się pytanie o faktyczne "pomógł").
    Nie ma uprawnień "SEP"- to jest Zaświadczenie Kwalifikacyjne i tak pisze na upragnionej książeczce, a SEP oznacza komisję działającą np. przy Stowarzyszeniu Elektryków Polskich...
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Oj zaraz skorzystali z internetu, ja tylko zerknąłem na półkę gdzie mam moją skromną biedną :| biblioteczkę i przepisałem tytuł. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się ją powiększyć o jakieś 3 nowe pozycje :D
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Ja osobiście mam "E" i "D" wiec wiem z czego się uczyłem :D więcej wiary w ludzi .
  • Pomocny post
    Poziom 2  
    Mam taką książeczkę, więc podaj maila, to Ci napisze czego dokładnie powinieneś się nauczyć.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Moderator
    opamp napisał:
    retrofood napisał:

Materiały są aktualne jeżeli chodzi o nazewnictwo? :)

To zależy. Trzeba sprawdzać z kiedy posty i na co się powołują. Ale pewnie w większości tak.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Jeśli sam egzamin , niestety jest dużo tytułów, zawartość podobna , ale na pewno nie zaszkodzi przeczytać i myślę że tylko przypomnieć sobie. Prościej ale drożej kurs + egzamin , egzaminatorzy i prelegenci to w większości te same osoby i wymagają tego co było na kursie .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    To gdzie są wyjątki żebym nie obal za szybko :)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Mów konkretne słowa i wartości jakie się zmienimy
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Multimek napisał:
    Chyba na początku tamtego postu, a na końcu jest już raczej dobrze.

"Chyba", "raczej"... Skoro poddałeś pod wątpliwość i otrzymałeś "pomógł", to niech cię ruszy sumienie i wskaż to co negowałeś! Chyba i raczej to zdecydowanie za mało!

Najwyższy czas przyjrzeć się i odpowiednio podsumować wypowiedziom w tym wątku :|
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Poproszę konkrety. Skoro coś jest nieaktualne to należy wskazać aby inni nie pobierali. Czyli od którego postu jest "dobrze"? :|
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    http://bezel.com.pl/

Na 1 kv wystarczy. Jeśli robisz coś oprócz 1 kv bywa różnie. Tzn. komisje(przynajmniej wrocławski SEP) krzywo patrzy jak ktoś młody przychodzi na pierwszy raz i chce coś oprócz do 1 kv. Kolega został za to z góry do dołu zjechany że wziął coś ponad to(chociaż i tak nie umiał nic ponad 1 kv). Jak nie pracujesz przy maszynach to możesz mieć ciężko.

Kilowolt piszemy [kV]. Nie radzę się mylić. Elektryk, który nawet tego nie umie poprawnie napisać nie jest elektrykiem. [retrofood]
  • Użytkownik obserwowany
    Po godzinach naprawiam maszyny automatykę, składam szafy sterownicze , pneumatykę itp... Pytanie jakie wpisać wykonywany zawód? Elektronik czy student ( jestem na dziennych) ?
  • Poziom 9  
    Mam książkę Władysław Orlik pt. Egzamin kwalifikacyjny elektryka w pytaniach i odpowiedziach z 2003r. I mam pytanie czy mocno ona odbiega od aktualnych norm i przepisów czy poprostu nic się nie zmieniło ?
  • Pomocny post
    Moderator
    Ludzie, przecież prąd nie zmienia co roku kierunku! A normy to bardziej do pomiarów a nie do podstaw.
    Radzę też zaglądnąć do tego działu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewforum.php?f=332&tylko_dzial=1
    Macie tu podane linki do najważniejszych aktów prawnych potrzebnych elektrykom.
    Tylko nie uczyć się tego na pamięć! Dobrze jest wiedzieć, że takie są.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Prąd może nie zmienia się co roku, ale zmieniają się rozwiązania techniczne, sposoby ochrony, materiały. Jeszcze kilkanaście lat temu w każdym domu wystawały z gniazdka dwa kable (TN-C), a wyłączniki różnicowoprądowe i sieci TN-S, TN-C-S to była nowość. Warto śledzić nowości techniczne :D .
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    do egzaminu SEP do 1kV uczyłem się 1 dzień, niestety taki poziom tego egzaminu że więcej nie trzeba.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    przyjacielkuternogi napisał:
    do egzaminu SEP do 1kV uczyłem się 1 dzień, niestety taki poziom tego egzaminu że więcej nie trzeba.

To stwierdzenie mnie przeraża , ja trzy miesiące miałem zajęcia z teorią i praktyką .Pomimo to jeszcze miałem nerwy przed egzaminem (Pracując w tym zawodzie jednak odpowiadasz za zdrowie i życie Ludzkie).
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    przyjacielkuternogi napisał:

Możesz się wcale tego nie uczyć, możesz przekupić egzaminatora, ale pamiętaj to co zrobisz może mieć wpływ na życie innych ludzi. Obyś miał jak najmniej pracy przy prądzie. Poszukaj sobie innej pracy.
    Ponad 20 lat pracuję w tym zawodzie i zawsze się stresuję nie tylko przed egzaminem, ale zwłaszcza wtedy gdy wysyłam ludzi do pracy przy urządzeniach elektrycznych. Czy aby wszystko zrobiłem?