Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Webasto Thermo Top C nie odpala - Mercedes W210 2000r E200CDI

06 Sty 2012 19:42 7171 23
  • Poziom 10  
    Jak w temacie. Webasto zamontowane fabrycznie.
    Zostało rozebrane w mak, całe przeczyszczone, chociaż sam sterownik w piecu czyściutki jakby wyszedł z fabryki.
    Świeca sprawdzona miernikiem - niby działa.
    Pompka paliwa sprawna na krótko, ale niestety nie załącza się przy włączeniu Webasta z programatora.
    Po włączeniu załącza się w piecyku dmuchawa, a ropa kapie tłumikiem. Po ok 1min wyłącza się - webasto nie odpala.
    Nawet w którymś momencie na programatorze pojawił się napis F:oC
    Czy są jakieś bezpieczniki/przekaźniki które odpowiadają za pompkę paliwa ?
    Co jeszcze można zrobić czego ja nie zrobiłem, bo już mi ręce opadają
    POMOCY !
  • Poziom 10  
    Nikt z Szanownych Kolegów się z takim przypadkiem nie spotkał ? :(
  • Poziom 24  
    Podłącz się komputerem i sczytaj błędy. Przyczyn może być wiele.
  • Poziom 10  
    Po wyciągnięciu pieca i zdiagnozowaniu, okazało się, że uszkodzony jest procesor, a po podłączeniu innego sterownika piec osiąga ok 40-50% sprawności. I teraz pytanie, czy warto wymieniać świecę i ewentualnie dmuchawę i mieć jak nowe, czy szukać używki na allegro za podobne pieniądze i mieć wątpliwej jakości ?
  • Poziom 12  
    Witam też mam do przetestowania thermo top c,posiadam orginalny interfeis firmy dewasto.Problem w tym że nie wiem pod który przewód podłączyć,są dwie kostki jedna to dwa przewody plus i minus a druga biały z zielonym,białyz czerwonym,czarny z czerwonym może ktoś pomoże
  • Poziom 26  
    Do podłączenia interfejsu użyj miernika znajdź zasilanie +/- masę (powinny to być przewody czerwony+ brązowy) - diagnostyczny biało-niebieski lub żółto-zielony a najlepiej sugerować się schematem.
  • Poziom 12  
    Schematy posiadam ale do z/c lub e gdzie sterowane są zegarem,chciałbym wiedzieć dokładnie bo podłączyłem się kiedyś do Rouwera i zaczęła szaleć szyna kana alarmy i jakieś cuda na desce rozdzielczej
  • Poziom 26  
    Podaj numer z obudowy (przeważnie kolory kabli są takie same w większości ogrzewań).
  • Poziom 12  
    Sory ale numeru nie posiadam wiem tylko tyle że ogrzewanie zamontowane jest w BMW i niema zegara ani włącznika uruchamia się samo zdążyłem z pisać te kolory i typ ogrzewania.Boję się podłączyć bo miałem kiedyś problem z Land rowerem,miał tak czulą szynę kana że zaczęły włączać się alarmy,i na desce rozdzielczej pokazywało błędy.Dlatego muszę wiedzieć dokładnie pod który przewód
  • Poziom 26  
    Zrób zdjęcie ogrzewania i złącza to może pomogę.
  • Poziom 12  
    Zdjęcia już nie zrobię bo auto pojechało do serwisu ale tak na przyszłość chciałbym wiedzieć,bo takich podłączeń jest coraz więcej
  • Poziom 26  
    Przewód diagnostyczny to najczęściej biało-niebieski Hydrotroniku zielono żółty przeważnie na złączy dodatkowym.
  • Poziom 25  
    niebieski z białym jak coś a dotyczy to tylko eberspachera w webasto często żółty ale to też loteria powinno się diagnozować przez złącze samochodu
  • Poziom 12  
    Może lepiej kupić orginalną kostkę do testera (przejściówka)

Dodano po 2 [minuty]:

Mam jeszcze jedno pytanie co uruchamia te ogrzewanie bo nie ma żadnego zegara i przełącznika uruchamia się samo
  • Poziom 10  
    Najprawdopodobniej jest to tylko sam dogrzewacz sinlika, bez programatora czasu
  • Poziom 12  
    Dogrzewacz wody to wiem ale co go uruchamia z kostki wychodzą trzy przewody
  • Poziom 10  
    Pewnie sygnał z komputera samochodu
  • Poziom 12  
    To jest dokładnie Thermo top C z BMW a jeśli odpalane z komputera to pod jaki przewód mogę podłączyć tester.Bo testowałem thermo z/c to był kolor żółty
  • Poziom 26  
    A11 ogrzewania lub klimatyzacji powietrza panel sterowania
    A14 jednostka grzejnik kontrola
    A46 Ja Uchwyt bezpiecznika
    A128 jednostka sterująca dla pilota
    A402 bezpiecznik dla grzejnika w e-box
    K450 grzejnik przekaźnik E-box
    N25 zegar
    * X1 Kodowanie dla instalacji bez pilota lub ThermoCall
    X610 26 pinowe złącze z ogrzewania lub klimatyzacji powietrza sterującego panelu
    X642 2-pinowe złącze z podgrzewacza
    X681 1-pinowe złącze do sterowania wentylatorem
    X764 6-pinowe złącze z podgrzewacza
    X997 2-pin od pomiaru
    X2021 Gniazdo do diagnostyki
    X2798 8-pinowe złącze A402 uchwycie bezpiecznika
    X3263 przekaźnikowe gniazda do przekaźnika grzałki
    X6454 masa podstawa w e-box w prawo
    X10015 68-pinowe złącze uchwycie bezpiecznika A46
    X10130 4-pinowe złącze na zegar
    X18209 1-pinowe złącze do sterowania wentylatorem
    X18326 zacisk 30-baza w e-box
    X18830 6-pinowe złącze odbiornika

BL niebieski
    BR brązowy
    GE żółty (Diagnostyczny X2021 złącze X764 na ogrzewaniu)
    GN zielony
    GR Szary
    lub pomarańczowy
    RT czerwony
    SW czarny
    VI fioletowy
    WS biały
  • Poziom 12  
    Wszystkim bardzo dziękuję za dobre podpowiedzi dużo się dowiedziałem o tych ogrzewaniach,tak że kończę temat.