Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz tablicowy informacyjny R&G Mielec - jak go uruchomić

06 Sty 2012 19:46 2208 4
  • Poziom 32  
    Witam dostałem do naprawy taki wyświetlacz, niestety bez sterownika, ten dalej jest na pojeździe kolejowym.
    Wiem że sterowniki sterowane są RS485.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi wyświetlaczami chodzi mi o info czy te wyświetlacze mają jakiś tryb testowy, czylli możliwość sprawdzenia świecenia pikseli z wewnętrznego procka po podłączeniu zasialnia 24V i zwarciu jakiś pinów, bez zewnętrznego sterownika.
    Kilka razy naprawiałem w zasilacze i sterowniki od nich w pracy (pracuje na koleji) tylko tym razem nie mam sterownika i próbuje to jakoś sprawdzić.
    Może są jakieś programy pod dos na RS żeby to sprawdzić albo jakiś program na AVR do sterowania tym wyświetlaczem tak jak na hd44780.

Mam wyświetlacz

ETL-416120-20
    ETL-216084

Nie wiem w jakimdziale powinienem założyć ten temat więc proszę o przeniesienie
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam
    Może się przyda.
    W górnej części tablicy pod plastikową malutką 'przykrywką' jest dipswitch. Wyzeruj wszystkie pozycje, ustaw 8 i 7 na ON a tablica wejdzie w test. Przełącznikami 1-3 wybierasz rodzaj testu. Każde zmiana na dispswitch-u jest prezentowana na LED.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Witam
    Wyśle na email-a.
  • Użytkownik usunął konto