Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[STM32] serwer www - winxp ok / win7 nie dziala - problem z ip6?

06 Jan 2012 19:55 1600 4
  • Level 12  
    Witam

korzystam z przykladu z ksiazki http://kamami.pl/index.php?ukey=product&productID=178588 - ostatni przyklad - serwis WWW.
    problem wyglada nastepujaco - spod windowsa xp wszystko dziala bez zarzutu, z kolei spod win7 strona serwisu laduje sie nie do konca i zawiesza komunikacje z ukladem przez www - po resecie jest to samo - znaczy jedno zaladowanie (niepelne) i serwis www wisi. Calosc sprawdzilem na 4 komputerach i winny jest ewidetnie system. Na jednym kompie mam wirtualboxa na win7 i serwis nie dzialal, po odpaleniu win xp w wirtualnej maszynie dziala bez zarzutu.
    Jedny moj pomysl to protokol ip6... ktos jest w stanie pomoc cos w diagnostyce? kod zrodlowy jest w linku ktory podalem w paczce - ostatni przyklad.

sprawdzilem wylaczenie skladnika ip6 w wykorzystywanych uslugach sieci i bez zmian
  • Level 12  
    Problem jest zdaje sie bardziej skomplikowany - potestowalem calosc z parunastu konfiguracji i z sieci lokalnej i z inernetu. Wnioski:

polaczenia z win xp sa obslugiwane w 100% poprawnie
    polaczenia z win7 powoduja wystapienie WWDG_IRQHandler - w moim przypadku wejscie do infinity loop. Aczkolwiek jeden ze znajomych polaczyl sie z internetu przy uzyciu win7 i calosc dziala poprawnie...
    Probowalem wylaczac usluge IPv6 w polaczeniu sieciowym - bez skutku.
    Co ciekawe w uzywanym kodzie nie namierzylem nigdzie nawet konfiguracji WWDG wiec skad to przerwanie? Po usunieciu jego obslugi wywalal sie usage fault.

Dokladniejsze info o przerwaniu:
    3 WWDG_IRQHandler() startup_stm32f10x_cl.s:117 0x08011e08

WWDG_IRQHandler:
    08011e08: b.n 0x8011e08 <WWDG_IRQHandler>

w jaki sposob moge zdiagnozowac co wywoluje ten blad?
  • Level 20  
    A masz gdzieś w programie zdefiniowany HardFault handler? Bo mi w truestudio program też niby leciał w WWDG handler ale to przez to, że nie miałem właśnie obsługi hardfault.
  • Level 12  
    hmmm nie mam - moge zaraz cos dodac dla testow - ale imho jezeli wszystko byloby dobrze to nie wyrzucaloby hardfaulta... tym bardziej ze dzieje sie to w specyficznych sytuacjach tylko.

EDIT:

dodalem

Code:
    void HardFault_Handler()

{
       LCDclear();
       LCDwrite("\nHard Fault ERROR");
    }

i faktycznie wchodzi tam - wypisuje na ekran w debuggu tez mam. Jakis sposob namierzenia problemu dalej?[/code]
  • Level 12  
    dla potomnych - problemem okazal sie uzyty stos TCP/IP - lwIP w wersji 1.3.2. Po podmianie na najnowszy 1.4.0 problem zniknal.
    Za pomoc dziekuje autorowi ksiazki - Panu Marcinowi Pieczarskiemu.