Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica Dynamic System plus PA5580B421 nie działa pompa wody

mkuba 06 Sty 2012 20:18 2803 4
  • #1 06 Sty 2012 20:18
    mkuba
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem. Nie działa pompa wody w pralce Amica Dynamic System plus PA5580B421. Wygląda na to, że faza dochodzi i brakuje zera.
    Gdzie szukać usterki?
    Zaznaczam, że pompę podłączam bezpośrednio do sieci i śmiga.

0 4
  • #2 06 Sty 2012 20:34
    urwisek01
    Poziom 13  

Witam.Domyślam się,że tę fazę sprawdzasz neonówką,zamiast żarówką.Ale awaria jest na module.Pewnie triak pompy.Sprawdź po przewodach,który to i przy okazji kabelki,choć wątpię,że to one.

0
  • #3 06 Sty 2012 21:03
    andrzejw52
    Poziom 9  

pompa może być wyrobiona i wtedy w pralce nie będzie działała jak się rozgrzeje a jak wyciągniesz to będzie działała jeżeli podczas pracy buczy a nie wypuszcza wody to wymień silnik pomki [dostępny w każdym sklepie agd ] a tak nawiasem mówiąc to neonówka nie jest najlepszym miernikiem lepiej na przyszłość spraw2dzaj to żarówką z dwoma kabelkami

0
  • #4 07 Sty 2012 07:46
    mkuba
    Poziom 2  

Dokładnie sprawdzałem najpierw neonówką, później podłączyłem w miejsce pompy żarówkę i stąd mój domysł że brakuje zera...

0
  • #5 07 Sty 2012 21:31
    andrzejw52
    Poziom 9  

Sprawdż czy w czasie pracy pralki zalancza się zraszanie [jet system] . Powinien się zalanczać w czasie prania jak i plukań najlepiej jak już masz żarówke z kabelkami to podflącz ją pod pompe jeżeli w czasie pracy sie zapali i pojawi się buczenie [a nie strumień wody z góry] wymień pompe w przeciwnym razie występuje brak wysterowania pompy , uszkodzony moduł najprawdopodobniej triak , sporadycznie awaria hydrostatu .

0