Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zresetować aparat Canon Powershot sx210 is do ustawień fabrycznych?

06 Sty 2012 20:35 4306 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Jak w temacie.
    Wyłączyłem skutecznie lampę błyskową i nie mogę jej teraz włączyć.
    Próbowałem wszelkich sposobów i nic.
    Szukałem nowego firmware ale nie ma na stronie Canona.
    Więc może reset ale jak?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 2  
    Tak to już wykonałem. Niestety ten reset nie pomaga. Lampa dalej nie da się włączyć. A firmware dotyczy innego aparatu
  • Poziom 32  
    Lampa nie da się włączyć w menu aparatu, czy jest włączona ale nie działa?
  • Poziom 2  
    Lampa nie działa ponieważ wyłączyłem ją w menu aparatu. Niestety nie wiem jak to przywrócić. Wymyśliłem że najlepiej to zresetować . Ale nie zadziałało. Przycisk boczny którym powinno się włączyć lampę na pewno działa ale na ekranie lcd ta opcja jest wyszarzona i nic nie można zrobić. Druga opcją która przyszła mi do głowy to zmiana firmware. Ale nie mogę znaleźć oryginalnego na stronie canona. to chdk to raczej nie jest firmware tylko nakładka na firmware rozszerzająca jego możliwości a ja bym chciał zamienić zresecić w ten sposób aparat..... Lampa na pewno działała.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Mało konkretnie piszesz, lampa w ogóle nie jest podnoszona czy tylko nie błyska? Jeśli aparat jej nie podnosi to uszkodzeniu uległ elektromagnes zwalniający zaczep. Natomiast gdy aparat ją podnosi to są dwie możliwości: nie działa przełącznik informujący elektronikę aparatu że lampa jest uruchomiona, a wtedy brak jest dostępu do jej trybów pracy, albo mechanika lampy jest sprawna tylko z jakiegoś powodu brak jest ładowania kondensatora lub wyzwalania błysku (uszkodzona elektronika). Poszukiwania oprogramowania do aparatów cyfrowych możesz sobie darować bo takowym dysponują tylko serwisy autoryzowane danej marki i jeśli nawet coś pirackiego znajdziesz to strach to instalować. Na oficjalnych stronach są tylko uaktualnienia.
  • Poziom 2  
    Hm... oki postaram sie
    A więc tak
    nie jest aktywna w oprogramowaniu opcja właczenia lampy. Wg instrukcji należy wcisnąć przycisk w prawo i powinna sie pojawić opcja zmiany ustawienia lampy. Obecnie lampa jest nieaktywna znaczek przekreślony piorun. Niczym nie da się tego przestawić (mam na myśli całe menu)

co do lampy otwiera się przy każdym właczeniu aparatu ale oczywiście nie błyska ponieważ nie mogę włączyć opcji używania flesza. Po prostu robi zdjęcia bez flasha i za nic nie moge ustawić opcji używania flasha

Dodano po 2 [minuty]:

hm... teraz przeczytałem Twoją wiadomość jeszcze raz i oki... oddam go po prostu do serwisu. Naprowadziłeś mnie co może być tego przyczyną.