Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WF7522SUV - błąd dE

darszo 06 Jan 2012 20:40 8467 2
    darszo
    Level 2  
    Jak w temacie poszukuję informacji na temat podobnych usterek, jakiś czas temu wymieniana była blokada zamka symbol ZV-446L jak doczytałem taka sama występuje w amice :( chyba porażka bo bardzo awaryjny element.

Sytuacja się powtarza - tym razem spaliło mi całą wiązkę przerobiłem wtyki i dalej to samo ale na starej blokadzie błąd się pojawia. w serwisie powiedziano mi ze równie dobrze może to być moduł sterowania - czy może ktoś miał podobne przyczyny takiej usterki.

Koszt modułu około 340 zł, blokada 45 i wzwyż - czy może mieć również na takiej zachowanie pompa? Czy jest sens naprawy ze względu na koszty. Pech chciał ze gwarancja się skończyła jakieś 2 miesiące temu - jak to widzicie proszę o opinie i sugestie...
    pozdrawiam
  • Helpful post
    mrhari
    Moderator of Home appliances
    Masz do wymiany/naprawy elektronikę i przewody do zamka. Wymiana zamka na nowy typ wiąże się z wymianą przedniej ścianki pralki. Montując stary model zamka można się liczyć z podobną usterką za jakiś czas.
    darszo
    Level 2  
    Witam, rzeczywiście miałeś rację zamek do wymiany oraz elektonika. Jeżeli chodzi o element który zawiódł to przekąznik oznaczony niebiekim kwadratem, podpiety do zamka. Jak sie okazało niestety element niedostepny w polsce, poza tym rozebrac to to bajka. Ale znalazłem 2 moduł, wymieniłem i działa - dzieki za informacje. (jeżeli ktoś poszukuje częsci do temo modelu - smialo pisac pomogę co niego z drugiej pralki mi pozostało)