Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung WF7522SUV - błąd dE

darszo 06 Jan 2012 20:40 8827 2
 • #1
  darszo
  Level 2  
  Jak w temacie poszukuję informacji na temat podobnych usterek, jakiś czas temu wymieniana była blokada zamka symbol ZV-446L jak doczytałem taka sama występuje w amice :( chyba porażka bo bardzo awaryjny element.

  Sytuacja się powtarza - tym razem spaliło mi całą wiązkę przerobiłem wtyki i dalej to samo ale na starej blokadzie błąd się pojawia. w serwisie powiedziano mi ze równie dobrze może to być moduł sterowania - czy może ktoś miał podobne przyczyny takiej usterki.

  Koszt modułu około 340 zł, blokada 45 i wzwyż - czy może mieć również na takiej zachowanie pompa? Czy jest sens naprawy ze względu na koszty. Pech chciał ze gwarancja się skończyła jakieś 2 miesiące temu - jak to widzicie proszę o opinie i sugestie...
  pozdrawiam
 • Helpful post
  #2
  mrhari
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Masz do wymiany/naprawy elektronikę i przewody do zamka. Wymiana zamka na nowy typ wiąże się z wymianą przedniej ścianki pralki. Montując stary model zamka można się liczyć z podobną usterką za jakiś czas.
 • #3
  darszo
  Level 2  
  Witam, rzeczywiście miałeś rację zamek do wymiany oraz elektonika. Jeżeli chodzi o element który zawiódł to przekąznik oznaczony niebiekim kwadratem, podpiety do zamka. Jak sie okazało niestety element niedostepny w polsce, poza tym rozebrac to to bajka. Ale znalazłem 2 moduł, wymieniłem i działa - dzieki za informacje. (jeżeli ktoś poszukuje częsci do temo modelu - smialo pisac pomogę co niego z drugiej pralki mi pozostało)