Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć TV 42", kino domowe, PS3 i dekoder TV SAT...Pomóżcie!

Nowik86 06 Sty 2012 20:53 10901 9
  • #1 06 Sty 2012 20:53
    Nowik86
    Poziom 8  

Witam,
    Mam problem z podłączeniem tych czterech urządzeń. Otóż do tej pory miałem to podłączone w taki sposób:
    Jak podłączyć TV 42", kino domowe, PS3 i dekoder TV SAT...Pomóżcie!

I teraz:

Aby pograć na PS3 muszę na TV przełączyć na HDMI i to samo na amplitunerze od kina domowego muszę wybrać opcję HDMI IN.

Aby oglądać TV przełączam w telewizorze na TV i to samo na kinie domowym ustawiam TV-AUDIO.

Potrzebuję do tego całego zestawu podłączyć jeszcze dekoder telewizji na kartę.
    Mam kilka pytań odnośnie tego całego schematu, otóż:

1. Widzę w telewizorze wyjścia optyczne i w amplitunerze też więc jak to ustawić na amplitunerze i w telewizorze, aby sygnał obrazu i dźwięku był przesyłany tą opcją? Jest taka możliwość w ogóle?

2. Jak Wy byście to podłączyli, aby było:
    - najlepsza jakość dźwięku i obrazu,
    - najprościej,
    - najbardziej logicznie i prawidłowo,
    - najmniej przełączania opcji podczas oglądania TV ze zwykłej anteny naziemnej i z anteny satelitarnej?

Resztę zdjęć telewizora, aplitunera i dekodera tv sat zamieszczam poniżej. Dodam, że model:
    - kina domowego to LG HT904TA,
    - telewizora to PS 42 C 450
    - konsola Play Station 3
    - dekoder TV SAT

Jak podłączyć TV 42", kino domowe, PS3 i dekoder TV SAT...Pomóżcie! Jak podłączyć TV 42", kino domowe, PS3 i dekoder TV SAT...Pomóżcie! Jak podłączyć TV 42", kino domowe, PS3 i dekoder TV SAT...Pomóżcie! Jak podłączyć TV 42", kino domowe, PS3 i dekoder TV SAT...Pomóżcie!

Uprzejmie proszę o w miarę proste i zrozumiałe wypowiedzi, gdyż nie jestem specjalistą w tej branży i mogę nie pojąć zakodowanych wypowiedzi :)

Gdyby coś było nie zrozumiałe, bądź czegoś brakowało w opisie to proszę pytać. Będę śledził temat i na bieżąco starał się odpowiadać na wszystkie nie zgodności!

Z góry dziękują za pomoc, odwdzięczę się tak, jak potrzeba :)

Pozdrawiam
    Michał

Regulamin p. 3.1.13.
    Proszę poprawić!
    PW
    [_P_]

do moderatora: Zmieniłem - wydaje mi się, że o to chodziło, jeśli nie, proszę o PW. Dzięki

0 9
  • #2 06 Sty 2012 21:13
    Hucul
    Poziom 39  

Nowik86 napisał:
    1. Widzę w telewizorze wyjścia optyczne i w amplitunerze też więc jak to ustawić na amplitunerze i w telewizorze, aby sygnał obrazu i dźwięku był przesyłany tą opcją? Jest taka możliwość wogóle?

Nie :|
    Masz chyba problem z rozróżnieniem wejścia od wyjścia sygnału.
    Nowik86 napisał:
    2. Jak Wy byście to podłączyli, aby było:
    - najlepsza jakość dźwięku i obrazu,
    - najprościej,
    - najbardziej logicznie i prawidłowo,
    - najmniej przełączania opcji podczas oglądania TV zwykłej z anteny naziemnej i z anteny satelitarnej?

Najprościej, logicznie, według instrukcji użytkownika poszczególnych urządzeń.
    Najlepszą jakość obrazu uzyskasz przez HDMI, najlepszą jakość dźwięku uzyskasz w HDMI lub przez połączenie optyczne.

1
  • #3 06 Sty 2012 21:18
    Nowik86
    Poziom 8  

Dzięki za zainteresowanie tematem.

Co proponujesz zmienić a co zostawić?

0
  • #4 06 Sty 2012 21:57
    514242
    Poziom 20  

Optical OUT telewizora połączyć z Optical IN kina domowego a EURO wykorzystać do połączenia z dekoderem.

0
  • #5 06 Sty 2012 22:27
    Nowik86
    Poziom 8  

Ok, tylko jak to ogarnąć?Czy muszę coś w menu TV wyszukać i przestawić, zgadza się?

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

EDIT:
    Teraz jest w porządku?

0
  • #6 06 Sty 2012 22:36
    Hucul
    Poziom 39  

Czytasz instrukcje użytkownika urządzeń, które posiadasz? Z reguły jest tam opis połączenia z innymi urządzeniami i przykładowe rysunki.

0
  • #7 06 Sty 2012 22:57
    Nowik86
    Poziom 8  

Przeczytam, jak tylko będę miał taką możliwość.

W tej chwili nie mam takiej możliwości i chciałem się dowiedzieć od Was co i jak, aby przygotować się na ewentualne problemy i przemyśleć różne warianty rozwiązania.

0
  • #9 06 Sty 2012 23:14
    Nowik86
    Poziom 8  

O widzisz! Bardzo mi pomogłeś w tym momencie. Dziękuję.

Jutro rano będę z tym kombinował podpierając się podaną instrukcją. Dam znać, co dalej z tematem.

0
  • #10 07 Sty 2012 14:16
    514242
    Poziom 20  

Heh. Najlepiej zadawać pytania gdy instrukcje leżą obok.
    RTFM

0