Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki 2013.

aro400 04 Apr 2012 22:23 190273 256
Wago
    User removed account
    User removed account  
  • Wago
    RadziolMen
    Level 11  
    Ale... mmm/... hmmm.
    Be
    Brak mi słó :P 400 za dekoder? :O
    Nic tańszego mi nie zapewni dobrej jakości obrazu z pendrivea ??
  • Wago
    User removed account
    User removed account  
    WANGALIZI
    Level 2  
    Witam.Chcę kupić Tuner HD Combo (DVB-C+DVB-T),znalazłem coś takiego Link Pytanie,czy jest to w miarę przyzwoity tuner?Może macie jakieś inne propozycje?Będę wdzięczny za wskazówki :)
    User removed account
    User removed account  
    WANGALIZI
    Level 2  
    informatyczek wrote:
    Dlaczego akurat ten dekoder wybrałeś?
    Może zastanowisz się nad wyborem czegoś tańszego innej firmy?

Taki znalazłem, jeżeli masz konkretne propozycje, to proszę o link.
    User removed account
    User removed account  
    WANGALIZI
    Level 2  
    informatyczek wrote:
    Jaką telewizję chcesz odbierać?
    Satelitarną czy także naziemną telewizję cyfrową?
    Bo jeśli satelitarną to proponuje Ferguson Ariva 120 combo.
    Ten dekoder odbiera także naziemną tv cyfrową więc będziesz mógł odbierać i tą i tą telewizję.
    Interesuje mnie Cyfrowy Tuner HD do TV Kablowej + TV Naziemnej...Satelita mnie nie interesuje.
    User removed account
    User removed account  
    jarek_lech
    Level 10  
    Witam,

Chcę zakupić dekoder do użytku na działkach, jak to na działce telewizory są starego typu ( kineskopowe ) i tak w jednym jest tylko Euro złącze, w drugim tylko chincze a w trzecim chyba i jedno i drugie .

Czytajac wasze opinnie chciałbym kipić model Wiwa HD-90,

[url=]http://dvbsklep.pl/pl/p/Wiwa-HD-90-DVB-T-MPEG4-Media-Player-FullHD/245][/url]

problem w tym, że ma on tylko Euro złącze i tu pojawia się moje pytanie, czy zastosowanie przejściówki z chinczy na euro, bedzie miało wpływ na jakość sygnału? czy spokojnie mozna je zastosować?

Kolejnym kandydatem jest model i z euro i chinczami Cabletech URZ0083

[url=]http://dvbsklep.pl/pl/p/Cabletech-URZ0083-DVB-T-MPEG-4-STB-/258[/url]

Czy ktoś używał tego dekodera i może się o nim wypowiedzieć, jak wygląda kwestia aktualizacji, odtwarzania filmów z dysków zewnętrznych, nagrywania z TV i.t.p.

P.S przepraszam za nieudolne wklejenie linków, ale chyba jest to dla mnie za trudne :-)
    WANGALIZI
    Level 2  
    informatyczek wrote:
    To kup tą arivę 120combo albo 210 combo.
    ..hm...z tego co czytam w opisie to nie są to odbiorniki DVB-C
    +DVB-T tylko DVB-S+DVB-T ,a takie mnie nie interesują.
    @GUTEK@
    Level 30  
    jarek_lech możesz zastosować przejściówkę ze SCART na Cinche. Nie będzie przez to straty jakości (oczywiście zakładając, że kabel będzie dobrej jakości).
    Więc możesz spokojnie tak tuner podłączyć. Jeśli jednak chcesz tuner z wyjściem Cinch to przykładowo masz WIWA HD100NEW. Który oprócz SCART ma także Cinch.

Obydwa tunery o które pytasz masz opisane na mojej stronie. Dodatkowo polecam przeczytać o nich opinie na forum Emitela.
    Wg mnie jednak WIWA HD90 to dobry wybór.
    a913683
    User under supervision
    wiwe hd90 w sklepie internetowym mixelectronics masz za 111zl, a hd80 za 108zl. do tego dochodzi 6zl koszt przywiezienia do wybranego sklepu. placisz na miejscu.
    jarek_lech
    Level 10  
    Dzięki wam za pomoc, wybór padł na Wiwe hd90. Jeszcze jedno pytanie dotyczące anteny, czy to musi być antena kierunkowa, czy może być szerokopasmowa?
    Kpc21
    Level 24  
    Zależy od warunków odbiorczych. Jeśli TV analogową odbierałeś na szerokopasmowej, to bardzo możliwe, że i DVB-T będzie działać.
    User removed account
    User removed account  
    jarek_lech
    Level 10  
    Czyli jeżeli, na jednej z działek, antena przestała kompletnie odbierać, do okoła las i antena jest bardzo nisko wysunięta, więcej nie można, bo ściąga pioruny, to rozumiem, że lepiej kupić nową? Co byście polecili? Działka znajduje się w okolicach Radzymina pod Warszawą.
    Kpc21
    Level 24  
    Jak poprzednia odbierała dobrze, to nową tego samego typu.

Ewentualnie wymień w niej symetryzator/wzmacniacz i puszkę, bo pewnie jest nieszczelność, zalało wnętrze puszki i stąd usterka.
    jarek_lech
    Level 10  
    @Kpc21 - symetryzator był wymieniany, nie chciałbym napisać głupoty, ale jakiś czas temu ( 2 lata temu ) była zmiana częstotliwości nadawania programów, albo coś w tym stylu i wtedy teściu kombinował z tymi płytkami, przez chwilę było lepiej, ale potem było coraz gorzej. Dodam, ze obraz nigdy tam nie był rewelacyjny. Dzięki za poradę, miał kilka tych płytek, może któraś zadziała. Jak nie to będę kombinował z nową anteną.

Macie jakiegoś faworyta, który dobrze zbiera sygnał?
    Kpc21
    Level 24  
    Jeśli dookoła masz las, a sama antena jest nisko, to nie masz co liczyć na dobry odbiór. Skąd takie przekonanie, że antena ściąga pioruny? I to w środku lasu, gdzie dookoła i tak są wyższe od niej drzewa?

Jak wyglądały zakłócenia w TV analogowej? Jeśli miałeś "cienie" wzdłuż konturów postaci, przedmiotów itp., to bardzo możliwe, że z odbiorem TV cyfrowej nie będziesz mieć problemów.
    ArtMedia
    Level 26  
    Witam serdecznie.

jarek_lech wrote:
    Witam,
    ...
    Czytajac wasze opinnie chciałbym kipić model Wiwa HD-90,
    ...
    problem w tym, że ma on tylko Euro złącze i tu pojawia się moje pytanie, czy zastosowanie przejściówki z chinczy na euro, bedzie miało wpływ na jakość sygnału? czy spokojnie mozna je zastosować?
    Kolejnym kandydatem jest model i z euro i chinczami Cabletech URZ0083
    ...
    Czy ktoś używał tego dekodera i może się o nim wypowiedzieć, jak wygląda kwestia aktualizacji, odtwarzania filmów z dysków zewnętrznych, nagrywania z TV i.t.p.
    ...

Opisy obydwu masz tutaj:
    Link

Wystarczy, że do kompletu dokupisz taki kabel i podłączasz SCART (EURO) pod CINCH:
    Link

I gwarantuję Ci, że na starym, kineskopowym TV nie zobaczysz żadnego pogorszenia jakości.

Jeśli chodzi o odbiór to przy ścianie lasu musisz postarać się jak najwyżej zamocować antenę. Najlepiej tak aby wyjść ponad albo przynajmniej zbliżyć się do górnej linii drzew.
    Jeśli odległość od nadajnika nie jest zbyt duża, to powinieneś odbierać sygnał dobrej jakości.
    I pamiętaj, że najważniejsza jest antena o odpowiednim zysku. Wzmacniacz aby spełniał swoje zadanie musi mieć co wzmacniać. Musi mieć wystarczająco silny sygnał z anteny.
    Powodzenia!

Sebastian
    jackuc
    Level 19  
    Słuchajcie
    chcę kupić dekoder. jestem zdecydowany na

Comsat TE2040 DVB-T HD STB - 149zł

lub

Ferguson Ariva T65 DVB-T MPEG4 STB - 147zł

Na razie będzie używany na 21" CRT więc po EURO ....

Rzucać monetą czy doradzicie wybór ?
    Chyba że jest sens dopłacić do Ferguson Ariva T60 HD DVB-T MPEG4 42zł ?

Pozdrawiam
    ArtMedia
    Level 26  
    Witam serdecznie.

Biorąc pod uwagę, że to właściwie to samo, to albo monetą albo który kolor menu bardziej Ci się podoba. ;-)
    Te ceny to chyba z przesyłką?
    Pozdrawiam.
    ArtMedia
    Level 26  
    Czasami warto zajrzeć do porównywarek cen... ;-)
    Pozdrawiam.
    @GUTEK@
    Level 30  
    Tunery na tym samym chipsecie. Różnica jak kolega wyżej napisał w wyglądzie OSD i dopracowaniu softu. Ferdek ma więcej pierdół porobione w sofcie, jedne przydatne inne mogą przeszkadzać. Rzecz gustu.

T60 jest na starszym chipie więc raczej go sobie odpuścić.

Z innych ciekawych tunerów to: WIWA HD50/85/90, Thomson THT501.
    jackuc
    Level 19  
    A ew. coś równie dobrego ale z wyjściem RGB ? Mam starszego LCD i za jakiś czas zrezygnuję z N to przeniosę dekoder do salonu. Po HDMI mam XBOXa a jest tylko jedno we w TV

A ew po czym poznać czy tuner odtworzy RMVB ?

-----------------------------------------------------------

Dzisiaj zamówiłem na allegro T65
    Jak przyjdzie będę testował
    Pozdrawiam
    methiu2
    Level 9  
    Przeczytałem temat i testy na tunery.tv i jednak prosze o radę. W temacie jestem zupełnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś głupio zabrzmi. Mam kineskopowy Philipsa 21 cali. Potrzebuje do niego tunera do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

- Priorytetem jest odtwarzanie plików mkv (np plik video o rozmiarze około 450 mb i rozdzielczości 700x400 bo tych mkv co mają po kilka gb raczej nie używam)
    - odtwarzanie avi to standard więc nawet o to nie pytam
    - Ponadto, żadnych problemów z napisami i plikami txt oraz polskimi znakami. Z tego co czytałem polecana przez Was Ariva 120 ma z tym problemy (opinie na skapiec.pl)
    - oczywiście funkcja nagrywania na pendrive

Jesli tuner jak np. ta Ariva odbiera obraz wysokiej rozdzielczości HD to dla mnie to chyba nie ma żadnego znaczenia skoro mój kineskopowy to przecież nie Full HD i żadnej zmiany w obrazie nie zobaczę, tak?

Na allegro pod względem popularności króluje Cabletech URZ0083 ale tuner może być ciut bardziej zaawansowany skoro to inwestycja na dłużej... http://allegro.pl/listing.php/showcat?change_view=1&id=52558&order=bd
    @GUTEK@
    Level 30  
    Kup tego WandTV... dlaczego? Bo jest tańszy.

W przypadku tunerów USB wszystko zależy od zainstalowanego oprogramowania i kodeków.
    Tuner tylko odbiera i przesyła strumień danych. Więc 90% obecnych tunerów w sprzedaży będzie ok. (10% - jakieś niedopracowane bądź stare modele)

Nawet jeśli Ci nie podejdzie oryginalne oprogramowanie zawsze możesz użyć alternatywnego, przykładowe darmowe programy to: SkyView, SmartDVB, ProgDVB, Windows Media Center w Win7, Splash Lite.

Pamiętaj też, że do kanałów HD potrzebny mocny procesor - najlepiej dwurdzeniowy lub karta graficzna ze sprzętowym dekodowaniem H.264.