Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki 2013.

aro400 04 Paź 2012 12:15 187564 256
    lozinski83
    Poziom 8  
    aro400 napisał:
    Witam.
    Zamierzam kupić tuner mpeg4 do telewizora (42 cale- jeśli to ma znaczenie ).
    Jaka jest różnica między tunerem, który się podpina bezpośrednio do telewizora a tym podpinanym kablem?

polecam dekodery z seri wiwa hd 50 np. podpinamy przez wbudowana wtyczkę scart
    a hd 85 przez różne kable
    plusami sa łatwość obsługi i mnoga liczba obsługiwanych formatów do tego częste aktualizacje oprogramowania. Sam mam hd 50 i polecam

Dodano po 4 [minuty]:

hkusmierz napisał:
    Witam, wiem że już trochę o tym było, ale chciałbym żebyście mi doradzili jaki dekoder zakupić? Troszke o tym czytałem, ale im więcej tym mniej wiem, więc chciałbym żeby mi pomogli Ci którzy się znają, lub mieli do czynienia z poniższymi dekoderami.
    Zastanawiam się nad kupnem

COMSAT TE 2040
    WIWA HD 80 LUB 100
    Ferguson ARIVA T65

O Comsat słyszałem że jest najbardziej bez awaryjny
    Wiwa HD Że się zacina i jest problem z nagrywanie i odtwarzanie z usb
    Ferguson- Podoba mi się wygląd i menu

I możecie mi coś doradzić, może jeszcze jakiś inny, zależy mi oczywiście żeby był bez awaryjny w tym przedziale cenowym...

Ferguson ARIVA T65 jak najbardziej bo są oparte na tych smaych chipsetach co wiwy. Sam mam dekoder wiwa hd 50 i nie zauważyłem żadnych przycięc czy zawieszek. Pozatym do obu tych firm dostępne są czeste aktualizacje oprogramowania.

Nie polecam firmy Cabletech
    jackuc
    Poziom 19  
    Ja też gorąco polecam Arivę T65. Mam taką w domu. 99,9% zadowolenia. Teściowej kupiłem wersję T65 mini wpinaną bezpośrednio po SCART i też jestem bardzo zadowolony. Wogóle nie widać dekodera a jedynie niewielką kopułkę przyklejaną do obudowy tv do sterowania dekoderem z pilota
    norbiki89
    Poziom 9  
    Wiwa podobno też jest niezła. Jak kupowałem swój tuner w Promaco to widziałem, że mieli nie tylko swoje tunery, ale także i wiwe w niezłej cenie. Wiwa]Link[/url]
    jackuc
    Poziom 19  
    No też jest niezła bo jak kolega dwa posty wyżej pisał "Ferguson ARIVA T65 jak najbardziej bo są oparte na tych smaych chipsetach co wiwy. "
    @GUTEK@
    Poziom 30  
    Akurat na Wiwę HD55, do której prowadzi link powyżej niektórzy narzekają na problemy z zasięgiem pilota.

Ja z Wiwy polecam HD50/85/90/95 oraz szczególnie ich wersje dołączonym pilotem Memo Control. Pozwalającym sterować zarówno tunerem jak i telewizorem. Bardzo wygodne rozwiązanie.
    józek46
    Poziom 2  
    Mam swoje lata, ale i cyfrowa jakość do mnie dotarła. Kilka lat temu nabyłem taki TV LE32S71 Samsunga.

To co znalazłem w instrukcji to ten niby nowoczesny TV nie posiada tunera do telewizji cyfrowej. Mogę się mylić bo to dla mnie dziwne aby nie miał, ale wolę się upewnić u fachowców, czyli tutaj.

Proszę o odpowiedź czy potrzebuję kupić dekoder(proszę o polecenie dobrego, allegro, używam) i antenę(raczej w grę wchodzi pokojowa). Miasto Prudnik.
    @GUTEK@
    Poziom 30  
    Jeśli telewizor został kupiony kilka lat temu to bardzo możliwe że nie posiada tunera DVB-T z obsługą H.264.

W takim przypadku pozostaje wymiana telewizora na nowy lub dokupienie zewnętrznego tunera DVB-T.
    Tunerów DVB-T jest masa. Każdy będzie polecał to co sam używa. Przede wszystkim przy wyborze kieruj sie opiniami głównie na forach i nie koniecznie w różnych serwisach typu ceneo, bo te mogą być nie do końca prawdziwe. Zwróć też uwagę czy tuner posiada dobry support producenta - aktualizacje oprogramowania. I czy producent to jakaś firma, która posiada swoją stronę internetową, możliwość kontaktu. Cześć tunerów to marki, o których nawet Google nie słyszało.

Jakie ja akurat polecam tunery to masz w moim poście wyżej. Ostatnio wprowadzili piloty z serii Memo Control. Jest to pilot do tunera, który dodatkowo posiada kilka programowalnych przycisków (z oryginalnego pilota), które możesz zaprogramować do podstawowej obsługi telewizora. Więc jeśli nie korzystasz z kilku urządzeń podłączonych do telewizora to takim pilotem Memo możesz obsługiwac zarówno tuner jak i telewizor. Nie ma potrzeby przykładowo jednym pilotem włączać telewizor a potem drugim obsługiwać tuner.
    jackuc
    Poziom 19  
    józek46 napisał:
    Mam swoje lata, ale i cyfrowa jakość do mnie dotarła. Kilka lat temu nabyłem taki TV LE32S71 Samsunga.

To co znalazłem w instrukcji to ten niby nowoczesny TV nie posiada tunera do telewizji cyfrowej. Mogę się mylić bo to dla mnie dziwne aby nie miał, ale wolę się upewnić u fachowców, czyli tutaj.

Proszę o odpowiedź czy potrzebuję kupić dekoder(proszę o polecenie dobrego, allegro, używam) i antenę(raczej w grę wchodzi pokojowa). Miasto Prudnik.

Ja za swój 37" JVC dałem 6 lat temu 6500 i też nie ma tunera...
    Ma tylko jedno wejście HDMI a to za mało, nie jest full HD tak jak Twój itp itd. Jestem prawie pewny że nie masz wbudowanego tunera, zresztą zerknij w instrukcję.

Niestety obecnie sprzęt się starzeje w niesamowicie szybkim tempie.
    Nie jest tak jak kiedyś że TV Rubin czy lodówka Mińsk wytrzymywały wiele wiele lat. Stety / niestety jak kto woli.

Ja Ci mogę polecić jak wcześniej Arivę T65 w wersji normalnej ale wówczas stawiasz dodatkowe pudłko obok tv i łączysz kablem HDMI. Lub wpisz na allegro Ariva T65 mini. Super sprzęcik, niewidoczny, niewielki. Podłączasz z tyłu tv a na obudowie telewizora przyklejasz tylko małą kopułkę do sterowania pilotem. Ma też wejście USB więc i film możesz sobie obejrzeć czasem (dostęp nieco utrudniony bo dekoder jest wpięty z tyłu telewizora jak pisałem). A Ariva czyta w zasadzie wszystko, nie ma problemów z napisami, możesz nagrywać sobie programy nawet itp
    A wydatek nieco ponad stówka, a zobaczysz różnica w jakości pomiędzy analogiem a cyfrą jest naprawdę duża. Twój TV dostanie nowe życie

Wesołych Świąt
    lukiaszek999
    Poziom 11  
    Kup se z manty najtańszy. Mam na 37 calowym chodzi fajnie , można też po podłączeniu dysku nagrać program lub nie jestem pewny ale chyba zastopować program tak jak w tv n.
    sputnik6
    Poziom 2  
    Media-Tech Cinema HQ MT4160 jest ponoć dobry, ale ktoś wie jaki ma procesor i pamięć?
    @GUTEK@
    Poziom 30  
    Sunplus SPHE1500. Google nie gryzie.

A czy dobry to polecam poczytać o nim na forum Emitela.
    hkusmierz
    Poziom 13  
    Jeśli kupujesz dekoder w przedziale cenowym 130-160 zł to nawet nie trać czasu na porównywanie procesorów... Ja od siebie mogę dodać (zresztą już pisałem o tym w tym wątku) używam drugi rok fergusona t65 i nie miałem jak dotąd żadnych problemów wszystkie filmy ładnie się odtwarzają. Od siebie dodam że odradzałbym dekodery "no name"
    @GUTEK@
    Poziom 30  
    Kup coś sprawdzonego, a nie jakiś no-name do którego nic nie ma.
    misio1945
    Poziom 9  
    hkusmierz napisał:
    Czyli nie wiecha się ? a nie wiesz jak jest z odtwarzaniem z usb i nagrywaniem ?

jaki mmasz telewizor, jakie ma wyjscia
    pozdrawiam

Jak rozpoczynamy i kończymy zdanie/ pytające/ pisownia?
    Proszę poprawić!
    [_P_]
    djdaras
    Poziom 11  
    Polecam sprzęt Comsat, teraz dają gwarancję na 5 lat a najtańszy zestaw z anteną kierunkową kosztuje ok 160zł, wcześniej użytkowałem ich analogowy tuner satelitarny i do dzisiaj sprawny a minęło już ponad 15 lat od zakupu. Mantę proponuje sobie darować sprzęt jednorazówka chyba, że ktoś jest bogaty i stać go na wymianę sprzętu co rok.

Ciąg dalszy.