Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kupić dekoder naziemnej DVB-T opinie linki 2013.

aro400 13 Jan 2012 15:40 190342 256
    Norek 77
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedzi. Zdecyduje się na LV6TBOXHD lub SIGNAL HD-527. Proszę o podpowiedź, który ma lepsze parametry techniczne. Czy ktoś posiada taki tuner?
    Lysy810
    Level 10  
    Witam. Podepnę się do tematu. Zastanawiam się nad zakupem tunera dvb-t na usb.
    Mam pytanie, czy istnieją takie tunery które dekodują dźwięk przestrzenny (E-AC3,AAC+,itp). Zamierzam podłączyć taki tuner do laptopa. Do laptopa podłączoną mam zewnętrzną kartę muzyczną a do niej zestaw głośników logitech 5.1. Czy kiedy w tv będzie nadawany program w systemie 5.1 (tak jak to jest nie raz na tvn) to będę odbierać taki dźwięk? Proszę o odp.
    jarroQ
    Level 29  
    Norek 77 wrote:
    Dzięki za odpowiedzi.Zdecyduje sie na LV6TBOXHD lub SIGNAL HD-527.Prosze o podpowiedz który ma lepsze parametry techniczne czy ktoś posiada taki tuner?

Nie miałem przyjemności posiadania SIGNALA HD-527 za to miałem jego wersję wpinaną w SCART i szybko jej się pozbyłem. Grzał się, pilot słabo reagował, trzeba było celować do czujki IR. Szalał timer nagrywania wg EPG. Ogólnie nie podoba mi się takie rozwiązanie. Trzeba przyklejać czujkę na TV. Potrzebny jest przedłużacz żeby USB mieć łatwo dostępne.
    Wole BOX'y stawiane na półkę pod lub nad TV.

Co do LV6TBOXHD to posiadam jeden (oraz dwa LV6TMPVR4). Nie mam do niego zarzutów. Bardzo dobrze nagrywa programy. Jedyny minus - niedbale spolszczone MENU ale zapewne już jest nowy soft:). Może troszkę wolniej działa niż LV6TMPVR4 ale za to szybciej się włącza. Oba mają radiator na procku!!! Czy Wiwa i Signal mają tego nie wiem ale zawsze lepiej żeby był. Procek się nam nie spali od przegrzania, szczególnie gdy wejdą programy HD. Polsat HD już jest i LV6TBOXHD świetnie sobie radzi.

Co to tunera na USB z obsługą E-AC3 to hybrydowy OVERMAX podobno to obsługuje. Czy będziesz miał 5:1 to zależy już tylko od oprogramowania. Do overmaxa dodają ArcSoft Total Media. Poczytaj o tym. Ja miałem tunerek na USB także firmy NOT. Świetny :), tylko wykończyłem na nim mostek południowy i laptop poszedł się ...
    Takie tunery strasznie obciążają mostek. To tak jak byś ciągle przewalał dane przez USB...
    p3st
    Level 24  
    Jeśli nie ma HDMI to prawdopodobnie nie obsługuje wysokich rozdzielczości (i tym samym nie nadaje się do używania w Polsce).
    Generalnie konstrukcje są zbliżone, np. Wiwa HD50 i HD90. Tunery z dwóch "grup", sprzętowo i programowo prawie to samo.
    User removed account
    User removed account  
    zybex
    Helpful for users
    Zakupiłem Wiwa HD-50 i czekam właśnie na przesyłkę. Mam nadzieję, że będę z niego zadowolony. Jak go sprawdzę, to powiem czy warto go kupować.
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    zybex wrote:
    powiem czy warto go kupować.

Nie zapomnij, bo ban!
    PS. Ile dałeś i dlaczego przepłaciłeś?
    zybex
    Helpful for users
    Dałem 115,99 zł plus przesyłka. Konkretnie to przedmiot o numerze 2035593561 (to nie link).
    hkusmierz
    Level 13  
    A czy ktos mi powie dlaczego ferguson t65 nie nagrywa ? tzn nagrywa ale obrazu się nie da oglądać jakby sygnał gubił a mam ok 75/80 % siły i jakość.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Dodam że nagrywam na karte SD ultra II 2gb przez adapter

Dodano po 1 [godziny] 48 [minuty]:

obejrzałem jeden film z pena i jakość sygnału mi spadła poniżej 50 % wie ktoś o co chodzi wcześniej tak sie nie działo dopiero po podłączeniu pendriva
    darek_k1963
    Level 10  
    Witam
    Czy możecie mi coś polecić do odbioru DVBt w samochodzie, najlepiej żeby odbierał również w czasie jazdy, i miał wejście USB z możliwością odtwarzania filmów w różnych formatach
    zybex
    Helpful for users
    Tuner Wiwa HD-50, zakupiony kilka dni temu działa bez zarzutu. Jest kilkanaście programów cyfrowych. Jest podgląd siły sygnału i łatwo zrobić korektę ustawienia anteny. Mieszkam około 60 km od nadajnika i mam antenę siatkową próbnie w pokoju tuż przy oknie. Z początku nie wszystkie programy odbierałem prawidłowo lub nawet wcale, ale po drobnych korektach znalazłem właściwe ustawienie (kierunek). Tuner ten tylko sprawdziłem, bo przekaże go dalej (dużo bliżej nadajnika TV). Mam nadzieję, że tam będzie działał dobrze w każdych warunkach pogodowych.
    ruryk_badzki
    Level 2  
    Jaki dekoder DVB-T wyprowadza sygnał TELEGAZETY na wyjście AV (SCART)?.
    Fergusony ARIVA T55, T65 nie mają tej opcji chociaż ich poprzednik T50 ją posiadał. Chodzi o współpracę ze stacją czołową, więc obsługa telegazety z poziomu tunera nie wchodzi w grę.
    Nie zaszkodziłoby też, aby tuner miał wysoką czułość, bo mieszkam na terenie o dość słabym sygnale.
    Grendel
    Level 21  
    jarroQ wrote:
    Typowe "No NAME". Dziękujemy takim. Do tego brak gwarancji...

Czy ty nie reklamujesz swoich tunerów?

jarroQ - "Trafiłeś w samo sedno tarczy" - gościu utworzył sobie fikcyjny profil na Allegro (też o nicku soctus, jak tu), który "kupuje" tylko jego sprzęty i zachwala je w komentarzach. Tego samego dnia, o tej samej porze "kupił" od siebie 2 różne tunery - dobrze, że się nie zapomniał i nie zachwalał ich godzinę później :D
    Wcześniejsze "zakupy" soctusa też były dokonane wyłącznie u szwajcarjaca, stąd 1 punkt tylko.
    aligator
    Level 10  
    Witam.
    Jak w temacie zamierzam kupić tuner DVB-T Wiwa.
    I teraz mam na uwadze Wiwa HD-80, HD-85, HD-90 lub tuner/dekoder HD-100, (nie wiem jaka jest różnica między tunerem a dekoderem, czy dwa naraz)
    Uwagę zwraca HD-90 lub HD-100.(tuner-dekoder?). Cenowo zbliżone.
    Mam 10 letniego Sony 29". Nie zmienię raczej na nowy cyfrowy,(ten na razie gra dobrze), jeśli już to na jakiś dobry z kinolem (będą coraz tańsze - tak myślę).
    Poniżej link do ich strony z opisem modeli:
    http://www.wiwa.info.pl/index.php?id=21
    ale i różne opinie:
    http://www.chip.pl/testy/akcesoria/odtwarzacze-plikow-multimedialnych/wiwa-hd-100
    Ponieważ nie chciałbym wywalić kasy na darmo prosiłbym o opinie.
    Czy na pajęczynie to będzie "chodzić" (ok 80 km od Śremu, pola przede mną)?
    Może przy okazji ktoś wytłumaczy mi różnicę między tunerem a dekoderem?
    Nadmienię, że chciałem zmienić DVD na nowsze, bo moje nie czyta DviX-ów, więc ta funkcja odtwarzania i nagrywania w tym urządzeniu mi odpowiada (na i z pendriwa).
    A może inny np.: Ferguson ARIVA T65 , bo Ferguson Ariva 52E nie ma chyba PVR? Doradźcie.
    Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Pozdrawiam.
    p3st
    Level 24  
    Tuner a dekoder - jedno i to samo, właściwa nazwa to "tuner".
    Ariva 52E to tuner satelitarny.
    Różne Wiwy - właściwie jedno i to samo, oparte na Mstar 7818. Modele 80 i 100 były oparte na Mstar 7828, teraz pojawiły się "odmłodzone" właśnie na 7818. Ariva T65 też niewiele różni się od wcześniej wymienionych.
    aligator
    Level 10  
    p3st wrote:
    Tuner a dekoder - jedno i to samo, właściwa nazwa to "tuner".

Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się tylko dlaczego w opisie Wiwa HD100 jest zazanczone tuner i dekoder. W innych tuner.
    Ja do tej pory myślałem, też, że to jest to samo. W Wikipedii jest to mętnie opisane.
    Ale powracając do tematu głównego, to Wiwa HD90, HD100 i Ferguson ARIVA T65 są tej samej klasy i nie ma znaczenia, który kupię?
    Ciekawy opis Wiwa:
    http://www.gutek.xt.pl/wiwa.htm
    p3st
    Level 24  
    aligator wrote:
    Zastanawiam się tylko dlaczego w opisie Wiwa HD100 jest zazanczone tuner i dekoder. W innych tuner.
    Pogratulować dla tego co robił opis.
    aligator wrote:
    Wiwa HD90, HD100 i Ferguson ARIVA T65 są tej samej klasy i nie ma znaczenia, który kupię?
    Sprzętowe różnice mogą być np. przy zastosowanej głowicy (co może się wiązać z czułością), a programowe - w dopracowaniu softu, ilości błędów. Kup tańszy albo z ładniejszym pilotem.
    aligator
    Level 10  
    OK, myślę, że Wiwa HD90 lub Ferguson T65. Oba w podobnej cenie 120-130zł.
    Muszę jeszcze tylko upewnić się, który ma lepsze kodeki do odtwarzania filmów, bo nie bardzo można polegać na tym co piszą, jak sam zauważyłeś. Tak jak wspomniałem wcześniej, chcę go wykorzystać również do odtwarzania filmów DivX i avi czy Xvid z pendriwa.
    Chyba, że ktoś ma i wykorzystuje m.in.do w/w celu to niech się podzieli informacją. Pozdrawiam.
    MrDrake92
    Level 15  
    Taka moja rada.
    Jakbyś chciał kupić dekoder firmy TechniSat to odradzam zdecydowanie.
    Mój kolega ma dekoder tej firmy i jakość obrazu jest straszna.
    Ale to tylko rada.
    aligator
    Level 10  
    "Jakbyś chciał kupić dekoder firmy TechniSat to odradzam zdecydowanie. "

Ale ja napisałem:
    "OK, myślę, że Wiwa HD90 lub Ferguson T65. Oba w podobnej cenie 120-130zł."

Nawet nie myślę o TecniSat. (cena i w ogóle).
    Mimo wszystko dzięki. Jednak wolałbym opinie osób, które mają któryś z w/w przeze mnie tunerów.
    Traper Ned
    Level 9  
    Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na tym forum.
    Sprawa była poruszana wcześniej przez innych ale tym razem
    chciał bym prosić o radę jako przeciętny użytkownik TV
    a nie fachowiec – a to dlatego że wielu terminologii nie rozumiem
    chociaż na pewno są one ważne przy zakupie sprzętu .
    Mój list kieruję do tych wszystkich którzy mają lub mieli
    ( a z różnych przyczyn pozbyli się ) tuner do odbioru naziemnej
    telewizji cyfrowej. I to przynajmniej 4-6 miesięcy.
    Chodzi mi o stworzenie rankingu tych urządzeń nie przez specjalistów
    na podstawie technicznych parametrów ale przez użytkowników.
    Często – gęsto opis techniczny nafaszerowany jest danymi a jak przyjdzie
    do użycia – spotykamy się z bublem który nie jest wart paru zł

Za kryterium przyjmijmy sprzęt dla „Kowalskiego”

1) Cena 100-150 zł
    2) Eurozłącze + HDMI
    3) Przy jego pomocy można nagrywać nie tylko oglądany program
    4) Obsługuje jak najwięcej różnych formató plików.
    5) Polskie menu
    6) Tuner spełnia wymagania Ministerstwa Infrastruktury dotyczące
    urządzeń do odbioru DVB-T.

Proszę o podawanie w marki, modelu i krótkiego wpisu dlaczego
    tuner wg Was jest SUPER lub do BANI

Pozdrawiam
    Traper Ned
    sador
    Level 14  
    Witam,
    WIWA HD-90
    Odczytuje pliki audio, wideo i foto.
    Możliwość przeglądania zdjęć przy jednoczesnym słuchaniu muzyki.
    Funkcja zegarka (po przejściu w Standby).
    Pozdrawiam.
    krzysztogla
    Level 12  
    Witam, ja posiadam Fergusona t65 -sprzecik niezły ale nie odczytuje z dysku hdd niektórych plików video (mkv level 5.0) ,wiem że to nie Hd player tylko tuner ale rozpoznawane formaty video też są atutem tunera dvbt-może ktoś się wypowie jak to jest z tunerami innych producentów jeśli chodzi o odczyt plików z hdd.
    aligator
    Level 10  
    Zobacz wyżej na tej stronie kristopher0725. Ja też chyba na niego się zdecyduję (Wiwa HD90), skoro ten, co masz jest nie najlepszy, a nad nim też się zastanawiałem.
    A zwłaszcza, że zależy mi też na odtwarzaniu filmów.
    misiekoswiecenia
    Level 11  
    Raczej na jakości nie oszczędzaj, to się zwraca, natomiast patrz, żeby były wyjścia na tzw. czincze. Można nimi telewizor podłączyć, nawet jeśli nie ma euro. Zawsze jest jakieś łącze i z takim szukaj. Wiem, bo w pracy też mieliśmy taki kłopot, a przecież są przejścia z prawie każdego łącza - wystarczy poszukać na półkach w markecie, dobrać odpowiednie, a następnie kupić w miarę niedrogi a dobry dekoder.