Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[stm32f107] W jaki sposob zresetowac mikrokontroler + pytanie dodatkowe

stefan33 06 Sty 2012 22:29 1011 4
  • #1 06 Sty 2012 22:29
    stefan33
    Poziom 8  

Witam
    Pytanie jak w temacie. Nie musi byc dokladnie odnosnie tego mikrokontrolera tylko moze byc ogólnie

pyt.dodatkowe: czy jezeli pisze ze mam podac wysoki stan logiczny na dana koncówke, to mam ja polaczyc z masa (gnd) ?

0 4
  • CControls
  • Pomocny post
    #2 06 Sty 2012 22:41
    BoskiDialer
    Poziom 34  

ad 1/
    RM0008, strona 87

RM0008 napisał:
    Software reset

The SYSRESETREQ bit in Cortex™-M3 Application Interrupt and Reset Control Register
    must be set to force a software reset on the device. Refer to the STM32F10xxx Cortex-M3
    programming manual (see Related documents on page 1) for more details.
    PM0056 strona 135 (SCB_AIRCR).

ad 2/ Nie, przy masie jest stan niski.

0
  • CControls
  • #3 06 Sty 2012 23:02
    stefan33
    Poziom 8  

1)Nie jestem najlepszy z angielskiego no i z mikrokontrolerów 0, ale spróbuje sie przekopac, dzieki wielkie. Ogólnie musze znalezc pin resetujacy procesora i podlaczyc go do czegos ?

2)Do czego w takim razie podlaczyc pin jezeli pisze:

Cytat:
    Aby uruchomić bootloader należy podczas resetu
    procesora podać wysoki stan logiczny na końcówkę BOOT0 procesora (złącze J1 pin 1)

0
  • Pomocny post
    #4 06 Sty 2012 23:18
    BoskiDialer
    Poziom 34  

Twoje niedopowiedzenie powiązane z moją niedomyślnością.
    ad 1/ Nie wiem czemu, ale pierwsze o czym pomyślałem to o resetowaniu programowym procesora.

Oczywiście od zwykłego resetowania jest pin NRST. Lokalizację pinu znajdziesz w Datasheet STM32F107xx, strona 26. Procesor resetuje się podając stan niski na ten pin.

ad 2/ Jeśli musisz podać stan wysoki na pin, to podłączasz ten pin do napięcia zasilającego procesor.

0
  • #5 06 Sty 2012 23:30
    stefan33
    Poziom 8  

Dziekuje bardzo za pomoc
    1)Napieciem zasilajacym wydaje mi sie ze jest vbs tak ?
    2)Czy ma znaczenie kolejnosc w jakiej podlaczam piny ? (np. wpierw reset potem boot0 czy bez znaczenia?). Czy jezeli podpialem odpowiednio obydwa to moge je juz potem odpiac(czy boot0 bedzie juz ustawiony az do nastepnego resetu) ?

0